No. 46. Woensdag 9 Juni J886. Jaargang. FEUILLETON. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever 3, A, ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienataanvragen worden geplaatst leg o5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, ais; Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAND. Bij gelegenheiddat een kapitein der Deensche ar tillerie ons land bezoekt, om onze kunstforten in oogenschouw te nemen, stelt een onzer couranten voor, dien Noordscben beid ook het genot te geven van onze schutterijen te bezien. Welk schutterskorps daarvoor in aanmerking komen zou, wordt er niet bijgevoegd, maar het is natuurlijk, dat die uit de kleinere plaatsenals de merkwaardigsten het eerst in aanmerking zouden komen, ten bewijze hoe diep de heldengeest bij ons volk geworteld is. De Burgemeester van Breslau houdt, niet van lun cheons. Hij vindt het zeer ergerlijk, dat de stadsambte naren in de bureaus hun tweede ontbijt gebruiken met vleeschworst en dergelijken en daarbij bier of andere dranken laten halen. Daarom heeft hij een verordening uitgevaardigd, waarbij die weelderige tweede ontbijten ten strengste verboden worden voor alle beambten in stedelijke inrichtingen. „De ambte naren", zoo wordt daarin gezegd, „kunnen het van 8 tot 1 uur zeer goed zonder eten uithoudenen wie dat niet kan, moet maar een stuk droog brood eten." Een Arabisch advies. Vier mannen zijn te za- men. De eerste weet niets en weet niet, dat hij niets weet; hij is gek, ga hem uit den weg. De tweede weet niets en weet, dat hij niets weet; hij is on wetend, onderwijs hem. De derde weet, maar weet niet, dat hij weet; hij slaapt, maak hem wakker. De vierde weet en weet dat hij weet; hij is een wijze, volg hem. Een verstandige maatregel, die veel kwaad voorkomen of ongepaste aanmerkingen bestrijden kan. Door som mige brandverzekeringmaatschappijen worden naai de Asser Ct. meldt thans eenige wijzigingen in de verzekering gebracht, door nl. het drievierde dpr werkelijke waarde te verzekeren terwijl de verzekerde het eenvierde voor eigen rekening neemt. Door de Zutfensche maatschappij zijn de werkzaamheden bestaande in de inspectie der verzekerde panden, in 18) BEHOUDEN. Naar het Engelschvan Hugh Conway. HOOFDSTUK V. EEN WIT S E A 1'. Van het oogenblik, waarop ik den toestand van Philippa inzagtot op dat, waarin ik haar in vasten slaap verliet, had ik weinig tijd om aan iets anders te denken, dan aan het beste middel om baar bet leven en zoo mogelijk bet verstand te behouden. Wel is waar kwam mij telkens, terwijl ik met baar bezig was, dat bleeke gelaat voor den geest, zooals het daar niet ver van ons op den weg lagmaar het was eerst, nadat ik de kamer van mijne patient verliet dat ik ten volle haren vreeselijken toestand besefte. Diep ellendig viel ik iu een stoel en bedekte mijn gelaat met de handen. Wat moest er gedaan worden'? Morg-eu zou men het lijk vinden. Ik was overtuigddat de verdenking dadelijk op Philippa zou vallen. Mevr. Wilson wisi-, de provincie Drente begonnen. Men denkt daardoor het aantal brandendie zonder bekende oorzaak plaats hebbeu te verminderen. Naar men verneemtzouden ook de Tielsche en andere maatschappijen tot dezen hebben besloten. Van de Ven. Mulock Houwer. Muloek Houwer. Franse. Gelukkige honden. Hoewel de betrokken besturen daarvan nog geen bericht hebben ontvangenverze kert men niettemindat een onlangs te 's-Gravenha- ge overleden dame vermaakt heeft aan het Toevlugst- oord voor noodlijdende diereu (honden-asyl) het aan zienlijke legaat van f26,000 en aan deNederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dierende som van f1000. Verknopingen en Verpachtingen. 10 Juni te 'sH. Arendsk., meubilair. De Ronde Bresser. 10 Juni te 's-Heer Arendsk., klavers. De Ronde Bresser. 10 Juni te Ovezand, weiland. mr. Liebert. 10 Juni te Kapellekersen. Pelle. 11 Juni te Hausweerdhuiserf en tuin. Mr. Liebert. 11 Juni te Kloet., kersen en hooigras. Mulock Houwer. 12 Juni te Iersekeafbraak. De Vos. 12 Juni te 's-Heer Arendskerkeklavers. Pilaar. 12 Juni te 's-H. Arendsk., klavers. De Ronde Bresser. 12 Juni te Kapellekersen. Gallis Merens. 17 Juni te Iersekeklavers. De Ronde Bresser. 19 Juni te Ierseke, woonhuis en erf. P. Overman. 19 Juni te Nisse, hoefje. Pilaar. 21 Juni te Wemeldinge, huis en erf. Gallis Merens. 22 Juni te Goeswoonhuis. Mulock Houwer. 22 Juni te Woeusdrechtkoolzaad. 25 Juni te Rilland, koolzaad. 30 Juni te Waardehofstede. Juni te St.-Phiiipslaud inspan. 14 Juli te Goeswoonhuisslachthuis enz. Pilaar. 5 Aug. te GoesJacob- ofSloepolder. Gallis Merens. Te houden Aanbestedingen. 18 Juni te Ierseketoegangsweg. Gemeentebestuur. LIT DEN VREEMD E. Een baantje waar men wel eens een zuigeling voor zou willen hebben. De min van den jongen koning dat zij 's avonds al'.een en te voet was uitgegaan. Zij wist bovendien, dat Sir Mervyn Ferrand haar echt genoot was; dat bij haar slecht behandeld had. Zjj wist zeker ook tot wien Philippa gevlucht was. Dat ik niets van mijne buren af wistbewees daarom niet dat ook zij mij niet kenden. In elk geval wist Wil liam, mijn knecht bet. Voor zoover ik kon nagaan, zou Philippa morgeuuiterlijk overmorgenin hech- teuis genomen worden, beschuldigd van den moord. Waarschijnlijk zou men ook mij vatten. Daarover bekommerde ik mij slechts in zooverredat het mij beletten zou mijne arme lieveling te helpen. In de eerste dagen, ja wekeu, was het onmogelijk Philippa te vervoerenlaat m j maar zeggen met haar te vluchten. Ging alles zoo goed als in dit geval mo gelijk was, dan toch moest zj tenminste veertien dagen of drie weken volkomen rnst en afzondering genieten. Ik was radeloos bij de gedachte, aan wat er gebeuren zou, als Philippa voor deu rechter ge bracht werd als beschuldigde van de vreeselijke mis daad. Van dat oogenblik tot op baar jongsten snik zou Philippa krankzinnig zijn.

Volksblad | 1886 | | pagina 1