VOliBZS No. 42. Woensdag 26 iVIei 1886. 9e Jaargang. Dit blad verschijnt ïedercn Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn h 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN vóór Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig' cents. NEDERLAND. Eenige werkliedenvereeuigingen te Grouingen heb ben zich tot eene arbeidersmaatsehappij vereenigd en zullen eene eigen broodbakkerij inrichten, waarvoor reeds een gebouw aangekocht is. De bovenvertrekken van bet pand zullen voor lees- en vergaderzalen dienen, waar geen sterke drank zal mogen gebruikt worden. Petroleum kan met voordeel in plaats van lijnolie bij bet politoeren gebezigd worden. Behalve dat pe troleum veel goedkooper dan lijnolie isheeft ze daar enboven bet voordeeldat meubelendie er mede ge politoerd zijnvolstrekt niet uitslaanbetgeen bij meubelendie met lijnolie gepoliteerd zijnna eeni- gen tijd steeds het geval is. Volgens een Engelscb afschaffersblad beeft de Ko ning van Zweden een petitie ontvangen van 208,827 zijner onderdanen, waarbij deze aandringen op een algemeen verbod van den drankhandel. Reeds bet feit dat 13 pCt. van Zwedens bevolking een dergelijk verzoek doetis een bewijsdat het drankmisbruik althans in dat land nog geen volksondeugd is. Sedert eenigeu tijd gebruikt men te Luik de telephoon als wekker. De zaak is op die wijze ingericht, dat men het telephoonbureau bericht kan gevenop welk bepaald uur van dag of nacht men gewekt wil wor den. De telephoon doet dan op het aangewezen uur haar plicht en houdt niet op te schellen vóór de abonné nit zijn bed gesprongen is en geantwoord heeft. Nu de tijd voor het poten vauboonen weer is aan gebroken, is het missehieu niet onnoodig te berin- neren, dat door velen wordt aangeraden de boonen vooraf in olie te leggen. Vooral bij langdurig natte weersgesteldheid heeft men daarvan vaak de beste ge volgen geziendaar deze behandeling het vergaan der boonen tegengaat. F EUILLETON. 14) BEHOUDEN. Naar het Engelschvan Hitgh Conway. Deze gedachte hernieuwde mijn zucht naar wraak. Waar was Ferrand? Naar alle berekening, den ver loren tijd in aanmerking nemende, moest ik hem nu tegenkomen. Mogelijk was hjj niet gekomen? Moge lijk bad het weêr hem doen besluiten te Roding te overnachten. Ik kookte van woede bij die gedachte. Wist ik maar, dat Pkilippa ergens veilig onder dak was, dan bad ik in mijne opgewondenheid niets lie ver gewild, dan hem bier op den eenzamen weg te ontmoetente midden van de woedende elementen. Was Philippa maar veilig Geen teeken van haar. Ib begon te weifelen. Hoe zoo miju eerste onderstelling waar was, en ik haar op den weg voorbijgegaan was? Zij kon dan nu in mijne woning zijn en zich er over mijn wegbljjven verwonderen. Zou ik doorgaan of ombeeren? Maar wat zou ik in dat laatste geval doen, zoo ik haal bij mijn t'huiskomst niet aantrof. Ik stond besluite loos midden op den weg stil. Instinctmatig wreef ik de banden om ze te verwarmen. Ik was haastig uitgegaan en bad geen voorzorgeu kunnen nemen om mij tegen een zoo onverwacbten en ongekend bevigeu sneeuwstorm te beschutten. Niettegenstaande den spoedwaarmee ib mij voortgemaakt badwaren Te Venlo is een bakkersbond opgericht, welke zich ten doel stelt koren bij groote hoeveelheden aan te koopen voor eigen rekening, opdat allen even veel daarvoor betalen, en wijders eenige bepalingen gemaakt tegenover bet publiek in het belang van de bakkers-leden. Waar blijven de versleten dubbeltjeskwartjes enz,, waarop de muntslag niet meer is te herkennen? Die afgesleten specie wordtvoor zooveel zij bij de Ned. Bank en de Rijksontvangers allengs inkomt niet weder in omloop gebrachtzij wordt deels bij de Bankdeels bij de betaalmeesters achteraf gelegd totdat de Regeering er over beschikt, om ze een verjongingskuur te laten ondergaan aan 's Rijks munt- inrichting te Utrecht. Verkoopiiigen en Verpachtingen. 27 Mei te Borsele, huis en goederen. De Ronde Bresser. 1 Juni te Wolfertsdijkwoonhuis. Pelle. 2 Juni te Goes, land. Pelle en Lansen Croin. 2 Juni te Iersekehuis. De Ronde Bresser. 4 Juni te Goes, gras en nagras. Gallis Merens. 5 Juni te 's-Heerenh., klavers enz. De Ronde Bresser. 8 Juni te Goes, paarden en hitten. Pelle. 9 Juni te Goes, inboedel. Pelle. 9 Juni te 's 11. Arendsk., hofstede. De Ronde Bresser. 10 Juni te 'sH. Arendsk., meubilair. De Ronde Bresser. Juni te St.-Pbilipslandinspan. Franse. I! IT DEN VREEMDE. Twintig duizend kleedermakersgezellen te Chicago, die het werk gestaakt hadden, zijn nu weder aan den arbeid gegaan. Te Graz stonden dezer dagen een bankier-geld schieter Hannemann en zijn vrouw terecht, wegens schandelijken woeker. Zij haddenzooals bleekvan hunne talrijke slachtoffers tot 1000 percent rente ge- mijne handen en voeten verstijfd en deed de koü mijn gelaat pijnlijk aan. De hemel rade mij of ik terug zal keeren of voortgaan De beslissing werd mij niet overgelaten. Eensklaps hoorde ik vlak bij mij een kreeteen woesfcenake- ligen lach, die mij 't bloed deed verstijven. Eene lan ge, grijze gedaante vloog mij voorbijvoortgezwiept door de dwarrelendeonstuimige woeste sneeuwvla gen. Zij joeg mij pijlsuel voorbijmaar in dat ééne oogenblik wist ik, dat ik niet langer behoefde te zoekenik bad Philippa gevonden. In eeu oogwenk was zij verdwenenvoordat ik van den schrik bekomen was, die mij aan den grond ge nageld bad. IJliugs keerde ik om rende haar na zoo snel ik kon, haar toeroepende„PhilippaPhilippa Ik haalde haar spoedig inmaar het was zoo don ker, dat ik de spookachtige gedaante bijna niet onder scheiden kon. Ik knelde haar in mijn armen en hield baar vast. Zij trachtte zich met geweld los terukken. „Philippa, ik ben het, Bazile!" fluisterde ik, mij over haar heen buigende. Het geluid mijner stem scheen baar te bedaren, althans zij worstelde niet meer tegen. „De hemel zij gedankt, dat ik u gevonden heb," riep iklaat ons zoo spoedig mogelijk terugkeeren. „Terug! neen, ga verder, gaverder! Voort, voort, voortde weg verder opdoor den storm heendoor de sneeuw heen! voort! totdat ge zien zult, wat ik

Volksblad | 1886 | | pagina 1