No. 40. Woensdag 19 Mei 1886. 9C Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f O.oO, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel G-roote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, nitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodbericbten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. ft E D E R L A ft I). De Directeur-Generaal der Exploitatie-Maatschappij beeft afwijzend beschikt op het van hier en omlig gende gemeenten gezonden adres, om in de aanstaande Zomerdienst den trein 148, die des avonds 10 ure bier uit Holland aankomt, te behouden. Het staat te vreezen, dat wij van dien trein beroofd zullen wor den wat niet alleen voor velen een groot ongerief zijn zalmaar ook onze handeldrijvendendie de Amsterdamsche en Rotterdarascbe beurs bezoeken, zeer zal belemmeren. Eerst was het voornemen een tweede adres te zendenmaar men heeft het beter geacht in persoon den Dir.-Gener. te gaan spreken en de heeren Van Heel en Ramondt hebben zich de moeite getroost, in vereeniging met een paar heeren van elders, naar Utrecht te gaan. Het is hun echter niet mogen gelukkenhet hart van den Direc teur te vermurwen. Het eeuige wat misschien nog gebeuren kan isdat de mailtrein hier ophoudt. Om de zaak nog wat erger te makenzal nu de sneltreindie 8 uur aankomt, aan alle stations ophoudenwat geenerlei vergoeding aanbrengt en voor de reizigers zeer vervelend is. Waarschijnlijk wil de Spoorwegraad zorgendat men hier vroeg naar bed kan gaanwaaraan trouwens minder behoefte zal zijn, als het onmogelijk wordt zich door een drukken dag te vermoeien. De direc teur geeft als reden opdat het aantal passagiers met den laatsten trein te gering is, om winst te maken waaruit wij dus besluiten mogendat volgens dat beweren de spoorwegen niet zijn ten dienste van het publiekmaar dat het publiek bestaatom de kas der spoorwegmaatschappij te vullen. Intusschen zijn wij dank schuldig aan de heeren, die zich in het algemeen belang aan de spits stelden en geen moeite schroomden. Bij de verkiezing voor de Prov. Staten te Aalten deed zich volgens de N. li. Ct. het volgende geval voordat als een staaltje van gebrek aan welvoege- lijkheid vermelding verdiont. Toen de uitslag ten gunste van de liberale candidaten bekend was, liet ds G. zich door zijn toorn zoo ver verleidendat hij den voorzitter van het stembureau toevoegde„Mijn- FEUILLETOK. 13) BEHOUDEN. Naar liet Engelschrnn Hugh Conway. Maar toch trilde elke zenuw bij deze veronderstel ling. Ik kou de onzekerheid niet langer verdragen. Voor de honderdste maal keek ik op mijn horloge. Nog slechts tien minuten voor zevonen op dat uur had ik van het huis van mevr. Wilson op wegnaar Roding willen gaan. Nu durfde ik evenwel miju eigen woning niet verlaten. Philippa kou elk oógenblik komen. Wat zou zij denken, als ik er niet was om haar welkom te heeten? Weer vijf kostbare minuten voorbij. Ik stampte van woede. Ik zal dus maar de helft vau mijn voor genomen taak kunnen volbrengenwel de aange naamste, maar niet de noodzakelijkste. Zal ik wel een van beide doen? De trein moet nu Roding na deren. Over een uur zal het te laat zijn. De man zal baar zienvoor zij het huis verlaat. Hij zal haar overreden. Zij zal naar zijne woorden luisteren. Beminde hij haar niet eenmaal? Hij moet haar wil heer de voorzitterwilt u eens zienof er ook een dubbele bodem in de stembus is?" De voorzitter antwoordde doodbedaard en gepast: „Zooals de waard is, dominee, vertrouwt hij zijne gasten." Bij het openen van de stembussen voor de verkie zing te Heerenveen vond men onder de stembriefjes eene rekening, die nog niet voldaan was. Dit jaar begon op een Vrijdag, en zal ook eindi gen op een Vrijdag. Er zullen dus 53 Vrijdagen zijn en er zijn zes maandendie 5 Vrijdagen hebben. Daarenboven zijn er 5 nieuwe manen, die op Vrij dag vallen. De kortste en de langste dag is ook op Vrijdag. Nu de gouden regen weldra weder met zijne licht gele bloemtrossen tusschen het lentegroen zal prijken is het niet ondienstig er nog eens aan te herinneren, dat dit sieraad onzer tuinen een zwaar vergif bevat. Volgens Ch. Cornevin, die onlangs in de Parijsche Academie van wetenschappende uitkomsten van zijn onderzoek omtrent het goudenregen vergif meedeelde, is dat door alle deelen van het gewas verspreid, maar vooral in den bast. de wortels, de bloesems en de zaden. De bladeren bevatten in Mei zesmaal meer vergift dan in Juli en 10 maal meer dan in October. Óp den mensch en alle huisdieren oefent het ver gif zijn nadeelige werking uit, maar menschen en dieren, die kunnen braken, raken het op die wijze weder kwijt. Andere dierenpaardenezelshoenders, enz. ster ven spoedig er door. Een uitzondering hierop maken de herkauwende en de knaagdieren, die ook niet kun nen braken, maar die het vergif, naar het schijnt, snel in de nieren afscheiden. UIT D E ft VREEMDE. Dezer dagen is een tandmeester te Berlijn tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij een jonge dame, wie hij een kies had geplombeerd een bus gegeven heeft. De gestrenge rechterdie niet vond dat „een zoentje maar stof is", zag in zijn bemind hebben; zondigde bij niet tegen de wetten, om haar de zijne te kunnen noemen? en onuit staanbare gedachte - zij beminde hem ook en zij is slechts eene vrouw. Eindelijk kou ik deze folterende gedachten niet langer verdragen. Het kostte wat het wilde, ik moest Ferraud beletten Philippa te ontmoeten. Owaarom was zij niet gekomen, zooals zij beloofde! Was zij mogelijk tegen haar wil opgebonden? Niettegenstaande de weinige belangstellingdie zij toondewantrouwde ik de vrouwdie ik den vorigen avond ontmoet had. Het is nu over zevenen. De woning van Philippa vau waar ik mijn tijd berekende, was ongeveer drie mijlen van hier. Ik moet naar Philippa gaan zoeken. Ontmoet ik haar nietdan moet ik doorgaan naar mevr. Wilson vernemen, wat haar weerhoudt en haar zoo noodig met geweld medenemen. Nu was ik mijn huis weer genaderd. Ik riep Wil liam en zeide hemdat ik mijne verwachte gast op den weg te gemoet wilde gaan. Mocht ik haar mis- loopen, dan moest hij haar in mijn plaats ontvangen en haar de reden van mijne afwezigheid mededeelen.

Volksblad | 1886 | | pagina 1