No. 38. Woensdag 12 IVlei 1886. 9e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, (Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Ülenataauvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan aeht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAND. Wie wel eens een inventaris heeft helpen opma ken van een manufacturenwinkel weet, wat het zeg gen wil, de ellenmaat van elk stuk goed te zoeken. Het stuk afrollen, met de el manoeuvreeren tot de armen half lam zijn weer oprollen enz. tot in 't on eindige. Dat zal ophouden. Van nn aan zal in Duitsckland eu elders zeker elk verstandig fabrikant gebruik ma- ben van de gepatenteerde uitvinding der hh. Desbruèros, om op den rand der stoffen een papierstrook te hech ten met een verdeeling in meters en ouderdeelen er op. Het nulpunt zit binnen in de rol. Kooper en verkooper zullen er beiden mee gebaat zijn; immers kan in een oogwenk zoowel gecon troleerd wordenhoewel lengte een afgesneden stuk heeftals de lengte van het overgebleven stuk van de rol. De gasfabriek te Deventer behaalde over 1885 een zuivere winst van f 18,191,39. De Weener pianofabrikant Bösendorfer moet een nieuw toestel hebben uitgevondenwaardoor iedereen in staat gesteld wordt, een piano gauw en goed te stemmen. In de Buurkerk te Utrecht werd gisteren, onder het gehoor van ds. Gewinde godsdienstoefening plotseling gestoord door een der toehoordersdie den predikant luid ia de rede viel. Hij was plotseling krankzinnig geworden en werd spoedig nit het kerk gebouw verwijderd. Te honden Aanbestedingen. 15 Mei te Oudelande onderhoudswerken polder Baarland. Dijksdireetie. 15 Mei te Kruinitigenvernionvven dak kerk enz. A. Le Clerccj. 20 Mei te Borseleonderhoudswerken. Polders Ellewondsdijk en Borsele. 11) FEUILLETON. BEHOUDEN. Naar het Engelschvan Hugh Conway. Toen ik haar mededeeldedat Lady Ferrand voor nemens was zich morgen onder mijne hoede te stellen, boog zij slechts. Toen ik zoide, dat wij naar alle waarschijnlijkheid Engeland verlateu eu naar het vaste land reizen zouden, antwoordde zij, dat dit zeker zeer goed voor de gezondheid mijner zuster zou zijn. „Ik mag u doeu opmerken, voegde zij er bij, eigenlijk voor 't eerst eeu werkelijk deel aan 't gesprek nemendedat de toestand uwer zuster niet geheel is, zooals die behoorde te zijn. De laatste dagen dacht ik er zelfs over, den geneesheer te raadplegen, die haar bij hare bevalling bijstond. Hij heeft haar se dert eeu week niet gezien. Ik sprak er van middag met haar over, maar zij schijnt iets tegen hem te hebbeu, waarom weet ik niet, en weigerde bepaald hem te zieu. Ik wil u niet ongerust makenmaar het u toch zeggeu zonder twijfel zult gij, haar broe der, er op letten." De bijzondere nadruk, dien zij op het woord „broe- Verlioopingen en Verpachtingen. 13 Mei te Borseleinspan. Pelle. 13 Mei te Middelburg, overdekte tjalk. C. A Konion. 14 Mei te Kruiningeverp. dijken enz. Gallis Merens. 17 Mei te Hansweerddiversen. Pelle. 17 Mei te Hansweerdstoombaggermachine bouwgrond enz. Pelle. 19 Mei te Goes, aandeelen tiendrecht. Mulock Houwer. 20 Mei te Goes, meubilaire goederen. P. Overman. 20 Mei te Goesherberginventaris. P. Overman. 25 Mei te Goesveulens. Pelle. 25 Mei te Goespaarden euz. J. M. Pilaar. 9 Juni te 's H. Arendsk., hofstede. De Ronde Bresser. 10 Juni te 's H. Arendsk., meubilair. De Ronde Bresser. Juni te Goes, land. Pelle en Lansen Croin. Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Yoorscliotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand April 1886. ONTVANGSTEN: Reservefondsf 4052,51 Storting aandeel - 11123.83 Terugbetaling op schuldvordering - 37549,13 Interesten daarvoor en ger. interest - 2661,70s Opgenomen gelden- 58413,84 Onkosten- Gezamenlijk bedrag f 113801,01° UITGAVEN: Reservefondsf 16,75 Terugbetaalde aandeelen - 392,70 Verleende voorschotten - 98931,36 Terugbetaalde interesten - 155,68 Terugb. opgenomen gelden - 12848,045 Interesten van opgenomen gelden - 152,085 Onkosten- 21,43 Gezamenlijk bedrag - 112518,05 Kaa-saldo f 1282,96s Het Bestuur. UIT DEN VREEMDE. Oulangs hield bij Massowah het Italiaansche schip Mestre een Arabisch vaartuig aandat 48 jonge sla vinnen aan boord had. Die gevangenen waren echter niet zeer ingenomen met hare bevrijding: Toeu men haar vroeg, of zij naar haar land terug wildeu kee- der" legdeovertuigde mij nog meerdat de vrouw geen oogenblik aan de waarheid van dien titel ge loofde. Doch dit deed er niets toe. „Ik ben zelf dokter. Ik zal voor hare gezondheid zorgen," zeide ik, terwijl ik opstond. „Gij zijt familie van sir Mervyn Ferrand, niet waar, miss Wilson?" vroeg ik. Zij wierp mij een vluehtigen blik toe. „Ja, we zijn bloedverwanten." „Het moet u wel verwonderd hebben, dat hij zijne' vrouw op zulk een oogenblik wegzond." „Ik verwonder mij nooit over handelingen van sir Mervyn Ferrand. Hjj schreef mij, dat hjj, wetende, dat ik in bekrompen omstandigheden verkeerde, mij eene dame aanbevolen haddie eenige maanden haar intrek bij mij zou nemen. Toen ik bemerkte, dat deze dame zijne vrouw was, moet ik bekennen, dat ik werkelijk verbaasd was." Uit den klem, dien zij op sommige woorden legde, bespeurde ik, dat alleen hot feit, dat Philippa met dien schelm gehuwd was, haar verwonderde en niets anders. Ik zag dat mevr. Wilson sir Ferrand door en door kendeen er was iets, dat nijj waarschuwde

Volksblad | 1886 | | pagina 1