No. 36. Woensdag 5 Mei i886. Jaargang. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn 1 cent verkrijgbaar. 1 ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. I Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Yerjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDESLA Ei D. Uit Wapeningen meldt men ons, dat het Zater dagnacht hard heeft gevroren; het veld was des ochtends wit, en op enkele plaatsen ijs op het water te zien. Sommige bloemen zijn bevroren, en men vreest voor de in bloei staande kerse- en andere fruitboomen. Men zal echter over een paar dagen eerst met zeker heid kunnen oordeelen. Op T eiland Tessel heeft men drie groote hoender fokkerijen en tal van boerendie er meer dan 200 kippen op nahouden. Naar matige berekening bracht Tessel in 't afgeloopen jaar driemaal 100 duizend eieren aan de markt. In Groningen zijn de vrouwen de baas. Precies ge teld, zijn in Gruno's veste 3231 vrouwen meer dan mannen. We maken er de lezer3 attent op, in de hoopdat dit der Groningsche dames niet ongeval lig zal zijn. De Middelburgsche Maatschappij van Stoomvaart zal aan eenige werklieden te Middelburg en te Vlis- singen op hun verzoek de gelegenheid verschaffen om tegen een zeer laag tarief, op het einde der maand Juni, met eeue barer booten een uitstapje te maken naar Antwerpen. De werklieden hebben door ieder eene kleine wekelijksche bijdrage weg te leggen, de noodige gelden daarvoor bijeengebracht. Zaterdag 11. is de akte van oprichting der stoom tram-Maatschappij Breskens—Maldegem verledendie zich ten doel zal stellen uitvoering te geven aan de door de Nederlandsche en Belgische Regeeringen ver leende consessiën tot aanleg en exploitatie van den stoomtram, die het z. g. 4de district van Zeeland met het Belgische spoorwegnet zal verbinden. Zooals men weet is bij de wet van 4 December 1885 uit 's Rijks schatkist een bijdrage van f 200,000 in de kosten van aauleg van dien weg toegezegd. FEUILLETON. 9) BEHOUDEN. Naar het Engelschvan Hugh Conway. Zij verborg haar gelaat in hare handen, terwijl ik den brief las. Hij was gedateerd van Parijs en van den volgenden inhoud: „Daar ik merk, dat wij niet goed samen overweg kunnen, most de grap maar uit zijn. Het eenvoudigste middel, om u mijne bedoeling duidelijk te makenis u maar kortaf tc zeggen, dat ik al eene vrouw hadtoen ik met u trouwde. Zij is nu ge storven en ik durf beweren, dat, hadden wij 't beter samen kun nen vinden, ik u zou gevraagd hebben de huwelijksplechtigheid nog even met mij door te maken. Maar zooals de zaken nu staan, moeten ze maar blijven zooals ze zijn. Gij moogt de vol doening smaken van u zedelijk niets te verwijten tc hebben. Berust gij hierin als eene verstandige deern, dan ben ik bereid de zaakwat het geld aangaatgrootmoedig te behandelen. Daar ik niet van onzekerheid in dergelijke zaken houd, eu geen der den in zulke teedere onderhandelingen wil mengenzal ik naar Engeland komenom u te spreken. Woensdagavond zal ik te Roding zijn. Zend geen rijtuig aan het station; ik wandel liever," De brief was ongeteekeml. Bij het lezen kookte Te houden Aanbestedingen. 8 Mei te Kruiningenonderhoudswerken polder Kruiuingen. C. Bolier. 12 Mei te Goeszuiveren waterleidingen. Gezworens Breede Watering. 15 Mei te Oudelande onderhoudswerken polder Baarland. Dijksdirectie. 15 Mei te Kruiningenvernieuwen dak kerk enz. A. Le Clercq. 20 Mei te Borsele, onderhoudswerken. Polders Ellewoudsdijk en Borsele. Verkoopingen eu Verpachtingen. 6 Mei te 's-Gravenpolder, inboedel. P. Overman. 11 Mei te Goes, herberg en schuur. P. Overman. 11 Mei te Goes, veulens. Pelle. 12 Mei te Goesvendutie. De Vos. 13 Mei te Borsele, inspan. Pelle. 14 Mei te Kruiningeverp. dijken enz. Gallis Merens. 19 Mei te Goes, meubilaire goederen. P. Overman. 19 Mei te Goesherberginventaris. P, Overman. 9 Juni te 's H. Arendsk., hofstede. De Ronde Bresser. 10 Juni te 's H. Arendsk., meubilair. De Ronde Bresser. Juni te Goesland. Pelle eu Lansen Croin. UT DES VREEMDE. Zooals de oudeu zongen, zoo piepen de jongen. De schooljeugd van een openbare school te Brooklyn heeft het werk gestaakt. Zij eischea in den namiddag een half uur vrij en des Vrijdags den geheelen namiddag. De werkstakende kuapen verzamelden zich voor het schoolgebouw en ranselden hun kameraden afdie aan het werk wilden gaan. De werkstaking duurde echter niet langwant de respectieve onders verschenen op hun beurt met stokken gewapend en ranselden de werkstakers af. Dit argumentum ad hominem maakte een einde aan de werkstaking. Te Montdidier heeft men dezer dagen een aardap pelen-eeuwfeest gevierd, ter nagedachtenis van Par- mij het bloed en toch, niettegenstaande mijne woede, vond ik bijna iets vermakelijks in het verregaand cynisme van den schrijver. Hier bracht een man een lafhartigen slag toe aan eene vrouw, die hij eens be mind hadeen slag, die haar leven verwoestte. Met ziju eigen woorden bekende hij een schurk, een bi gamist te zijn en daarbij kon hij koelbloedig over geldzaken sprekenkon zelf nietige beschikkingen maken voor zijn komst. Wel moest hij schaamteloos zijnzonder de minste wroegingeen ellendeling zonder 't minste gevoel. Ik vouwde den brief dicht en stak dien in mijn borst zak. Ik wensckte hem te bewaren om hem gedurende de volgende vier-en-twintig uren te kunnen lezen en herlezen. Langzaam konden die uren voortkruipen. Deze brief zou mij den tijd helpen verdrijven. Pki- lippa maakte geen tegenwerpingen. Onbewegelijk zat zij in het vuur te staren. „Wist gij ziju waren naam en rang? vroeg ik. „Ja, van het begin af. OBaziledaarin misleidde ik mij zelve. Ziju rang, ziju rijkdom verblindden mij en Bazile, ik beminde hem toen." Ode droevige toon waarop zij deze laatste woor den uitte. Ik knarste de tanden en gevoelde dat er

Volksblad | 1886 | | pagina 1