.22. Woensdag 17 iVIaart 1886. 9e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen "Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes, Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Lettere en Afbeeld, naarplaatsiuimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee- jmaal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAft' Ei. Behoort bet tot onze beginselen publiciteit voorte- staaü, wij rekenen daaronder ook een auder. dat namelijk de voorzichtigheid aan alles zekere grenzen stelt. In onzen tijd, waarin dagelijks geschreven wordt van dui zenden werkeloozen en dus ook broodeloozenmoet bet wel dezen stuitenals men daar tegenover leest van schatten die besteed worden voor voorwer pen dikwijls van denkbeeldige waarde. Dat men f 100,000 voor een paar schilderijen besteedten somsnog zooveelmeer, zouden wij nog kunnen plaatsenomdat de kunst wezenlijke waarde beeftal wordt dievooral ten aanzien van oude stukken vaak overdreven. Maar dat men f 400 voor een porseleinen trekpot of f 600 voor een paar vaasjes geeft om maar iets te noe men dat doet de vraag rijzen of niet liefhebberij om telkens nieuwe behoeftigen te helpenboven die om onde potten en pannen te bezittengaan moest. En bet is zeer verklaarbaardat er bij de armen ontevredenheid wordt gewekt, als zij met een ledige maag bijv. een oude kast, waarvoor honderden be steed werdenmogen 't buis brengen voor een fooi van 25 ct. Het publiek maken van alles wat voorkomt, kan ook tergend zijn. Door eenige jachtliefhebbers te Nunspeet zijn in de omstreken van Elspeet vier herten en een reebok geschoten. Dit voor het publiek zeker hoogst belang rijke bericht uit de dierenwereld doet er aan deu ken dat in de mensekenwereld dikwijls vier bokken en een hart geschoten worden. De tournures der schoolmeisjes te Zurich eerlang zien we die poffen ook nog aangebracht in bet eerste windsel der kindsheid leveren in de scholen te Zurich, vooral in die voor middelbaar onderwijs, groot ongerief op. In een der scholen heeft men zelfs banken moeten veranderenom plaats te winnen voor de kunst matige uitwassen der leerlingen. De schoolcommissie roept nu de hulp in van een te Zurich bestaand dames-comité, tot bestrijding van die onzinnige mode voor de meisjes. Maar men vreest, dat het niet veel baten zal. Op een advertentie, waarbij een middel was toe- gezogd om 40 a 50 gld. per maand te verdienen schreef dezer dagen iemand ta Harlingen. De man stortte twee gulden en kreeg in ruil den puiken raad: ,,Ooe als ik, plaatst ook zoo'n advertentie en op die manier hebt ge in weinig tijds een groot aantal licbtgeloovigo lui en een aardig sommetje beet." UIT HEX V R E E II H E. Nu men dagelijks over de aanhoudende konde hoort klagen, is het niet onbelangrijk wat uit andere oor den der wereld daarover geschreven wordt. Uit alle deeleu van Europa blijven de berichten van strengo koude en hevige sneeuwstormen aanhouden. De Eastern lelegraph-kabel iu de Middellandacbe Zee is bij Valetta gebroken en de Alexandria- en Candia- kabel bij Alexandria zwaar beschadigd. In bet zui den van Rusland en de Kvim zijn ontzaglijke hoeveel heden sneeuw gevallen. Wegen zijn onbegaanbaar. De schepen in de Zwarte Zee moesten de noodhavens binnenloopen. Groote vrees bestaat voor de veiligheid der kustvaarders. Te Weenen is het ondragelijk kond. Een man vroor er dood. In de noordelijke provinciën is bet nog erger. In Bohemen en Qallicie daalde de ther mometer tot 24 graden beneden bet vriespuut. Het verkeer is op de meeste spoorweglijuen gestremd en evenzoo door geheel Rumenië en Moldavië. De postbooten tusscben Kiel en Korsör hebben de vaart moeten staken. In Parijs zijn ten gevolge van den langdurigen, strengen winter een zoo groot aantal menscben ziek geworden, dat men er, evenals tijdeus de cholera- epidemietijdelijke hospitalen is gaan oprichtenen te Londen is het evenzoo. Ouden van dagenkinde ren en gebrekkigen sterven er in grooten getaleter wijl de vreeselijkste verhalen van armoede en ellende, veroorzaakt door de bittere boude en aanhoudende sneeuwstormennit bet. platteland van Engeland en Wales bericht worden. Te Hnlswell, en in andere dorpen van bet Engel- sche graafschap York, heeft de sneeuw zoo hoog ge legen. dat men tunnels naar de deuren der huizen moest gravenom daarbinnen te komenen de be woners voor den hongerdood te bewaren. Te Wiesbaden is iu den afgeloopen nacht, omstreeks half eeneen hevige schok van aardbeving gevoeld. Onlangs heeft een kloeke vrouw van Independance (Kansas), Maude Long genaamdmidden in den nacht bij vinnige kon, een wandeling van drie^.mij len gedaan, om twee kinderen te.-redden* dié door een krankzinnigen man ih de Sneeuw waren- 'Achter gelaten. s De burgers van Kansas-city hebben baar een fraai gouden horloge, met- toepasselijk opschrift, een ring met diamanten en een som van f 720 iu geld ge schonken. ALEE R L I. Men verhaalt dat op een dorp in de nabijheid van Berlijn, bij trouwplechtigheden in de kerk, zorg vuldig het altaar bedekt wordt, omdat daarop ge schreven staat: „vergeef het bun, want zij weten niet wat zij doen." 't Zou misschien beter zijn als men bij den ondertrouw, dat woord met groote let ters aan de aanstaande echtgenooten te lezen gaf. Hot is slecht, zich over ziju armoede te schamen maar veel erger is het nogwettige middelen om het te verbeteren, ongebruikt te laten. De volgende advertentie leest men in de Stettiner Bote: „Ik stel mij voor den 1 April een Christelijken kindertuin te openen. Mijn examen als zoodanig heb ik gedaan." Een couranten venter te Brussel: „Pas van de pers, een driedubbele moord" Een mijnheer, die verzot is op de gemengde be richten, koopt een courant en vindt er maar één moord iu. De courantenjongen heeft hem bedrogen en bij krijgt een standje. „Maar mijnbeer, tegenwoordig gaat 't niet meer met één moord, dat is te ordinair; wij moeten er thans drie hebben".

Volksblad | 1886 | | pagina 1