No. Woensdag 10 IVIaart 1886. 9e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per poet f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den nitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiëu, ais: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig' cents. i\ E O E R I. A V De heer Van Djjck, inspecteur van politie te Kam pen is benoemd tot commissaris van politie alhier. De vorige titularis, de heer J. C. D. v. d. Bussche, heeft van de gemeente een jaarlijksch pensioen vau i 500. Uit Ouddorp zijn Zaterdag 23 personen naar Noord- Amerika vertrokkenin de hoop daar een ruimer bestaan te vinden. De heer Schiminelpenninck van der Oye van de Poll, te Voorst, heeft met het oog op den nood der tijdenaan vele zijner pachtboeren dezer dagen 20 pCt. van de door hem verschuldigde pacht kwijtge scholden. De sociaal-democratische vereenigingen te Manches ter en Salford hebben tegen Zondag eene bijeenkomst uitgeschreven van werkeloozeutot welke ook arbei ders mèt werk uitgenoodigd zijn. Het doel dezer bij eenkomst is, aan de Regeering te verzoeken werk te verschaffen voor bendie feitelijk van honger omko men en wel door het aanleggen van nuttige open bare werken met betaling van een billijk loon aan hen die daaraan werken. Door het Gemeentebestuur van Middelburg is eene concessie-aanvraag ontvangen voor den aanleg en de exploitatie van eene Dnindrinkwaterleiding aldaar. Om te kunnen berekenen in hoeverre aan de door de aanvragers gestelde voorwaarden kan worden voldaan, wenschteu B. en W. vooraf het vermoedelijk debiet te kennen. De directeur der Gasfabriekde Heer P. Polet daartoe door het Dagelijksch Bestuur gemachtigd, vraagt in eene aan de ingezetenen toegezonden circulaire be reidverklaring tot aansluiting. De prijs is gesteld op 40 cent per kub. meter, waarvan de gemeente een gedeelte ontvangt. Jammer, dat wij op Zuid-Beveland ook geene dui nen hebben want in ons vruchtbaar land wordt nog al eens door watergebrekvooral door behoefte aan goed drinkwater, geleden. Het schijnt wel, dat daarin niet kan worden voorzien, want het baat weinig, dat hier er daar pompen zijn voor algemeen gebruikals het ondrinkbaardaarboven geschreven staat. Wij zouden wel eens eene prijsvraag willen uitschrijven of er niet een middel te vinden ware, om onze ge- ttieente ook voor telkens wederkeerend gebrek te vrij waren en haar van goed drinkwater te voorzien. Vele jongens in deze en andere gemeenten hebben de aardigheid om zich achter aan rijtuigen vast te klampen en die zoover mogelijk na te loopeu. Zater dag werd een negenjarige knaap te Rijssendaarvan weer het slachtoffer. Zijn broek raakte aan een der- wielen van het rijtuig, dat hij naliep vast, en zoo doende brak hij zjju been. Hadden voorbijgangers niet spoedig geholpendan was hem zeker het ge- heele been verbrijzeld, 't Is een goede les voor anderen. Wij nemen dit berichtje over, niet om ook eens een ongeluk te vermeldeumaar om te waarschuwen tegen een ongelukkige liefhebberij van de straatjeugd. Ook bier komt dat dikwijls voorniet het minst bij de dusgenoemde Omnibus die reizigers van den spoor trein afhaalt of derwaarts brengt en die onaange naam door de brutale jeugd bejegend worden, als zij haar verbieden. De ouders moesten hunne kinderen ernstiger waarschuwen tegen het gevaar van die klim- merij en misschien kan onze wakkere politie ook wel iets doen. Te honden Aanbestedingen. 11 Maart te Wolfertsdijkloods. M. Weststrate. Verkoopitigen en Verpachtingen, 11 Maart te 's-Heer Arendskerkewoonhuis bouwland enz. P. Overman. 11 Maart te Kattendijkehuis. Mr. Liebert. 11 Maart te Baarland inspan. Mulock Houwer. 11 Maart te Ovezand diversen. De Vos. 12 Maart te Iersekewoonhuizen. Pilaar. 12 Maart te Kwadendamme, diversen. Mulock Houwer. 12 Maart te Heiukensz., winkelhuis. De Ronde Bresser. 13 Maart te Heinkenszand huizen. De Ronde Bresser. 15 Maart te Waarde, woonhuizen enz. GallisMerens. 15 Maart te Schore, hoefje enz. Gallis Merens. 17 Maart te's-Heer Arendskerke, huis. Pilaar. 17 Maart te 's Heerenhoekinspan. De Ronde Bresser. 18 Maart te 's Heerenhoekhoefje, land enz. De Ronde Bresser. 18 Maart te Ovezande, diversen. De Vos. 19 Maart te Heiukenszaud, diversen. De Ronde Bresser. 19 Maart te Borsele, hofstede. Pelle. 19 Maart te Schore, boereninspan. Gallis Merens. 19 Maart te Schorehuis. Pilaar. 19 Maart te Oudelande planken enz. V. d. Kloes. 20 Maart te Borselehoutwaren. De Vos. 22 Maart te 's-Gravenpolder, paarden enz. P. Overman. 24 Maart te Ierseke, woonhuizenbouw terrein. Mulock Houwer. 24 Maart te 's-Heer Arendskerkehuis en inboedel. De Ronde Bresser. 24 Maart te Iersekehoutwaren. De Vos. 24 Maart te Heinkenszand hoefje enz. P. Overman. 25 Maart te 's-Gravenpolderinspan. P. Overman. 29 Maart te Wissek. (N.B.), woonh. Mulock Houwer. 29 Maart te Goes, manufacturen. De Vos. 5 April te Schore woonhuis enz. Gallis Merens. 5 April te Ierseke, woonhuis euz. Gallis Merens. 9 April te Ovezandinspan. Pilaar. 14 April te Everiugen inspan. Mr. Liebert. Mei te Borsele, inspan. Pelle. UIT DEN VREEMDE. In het westen van Ierland neemt de ellende ten platten lande steeds toe. Bij Newport (Tipperary) zjjn in deze week drie menschen van honger gestorven. Vele boeren etenbij gebrek aan ander voedselde groene aardappelvrnchteu (in het sticht „entappels" genoemd). Het aantal broodeloozen bedraagt te Parijs volgens den Cri du Peupleniet minder dan 230,000. Op de onlangs openbaar gemaakte ambtelijke araenlijsten staan er 180,000, en men kan daarbij gerust nog

Volksblad | 1886 | | pagina 1