Mo. 18. Woensdag 3 Maart 1886. 9e Jaargang. Bit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke noinmerazijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nur te bezorgen bij den uitgever J, A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel (ïroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, ale: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. S E I» E R L 1 IV I). De minister vau binuenlandsche zakeu heeft f 1000 toegezegd voor een nader onderzoek naar de schade- ljjke werking der Limuoria liguornmin in de zeewe ringen te Wemeldinge en elders op onze kusten. Ten overstaan van notaris Koning te Zuidhorn werd Donderdag verkocht eene boerenplaats te Saaxum met ongeveer 38 bunders land voor f 25,550. Dezelf de plaats werd in 1877 verkocht voor ruim f106,000. Het gemeentebestuur van Alkmaar heeft eene nieuwe instructie gemaakt voor de onderwjjzeresson waarin bepaald is: dat deze, als ze trouwen willen haar ontslag moeten vragen, uiterlijk tegen den dag waarop het hnweljjk voltrokken wordt. Het is dus geraden daar niet te solliciteerentenzij men eene kloostergelofte afgelegd hebbe. Onder de lotelingen te Arnemuiden kwamen drie gehuwden voor, van wie één reeds met drie toeko mende lotelingen gezegend is. Men sekjjnt in Fraukrjjk nog niet bang te zjjn voor overbevolking. De regeering heeft aan niet minder dan 189 gezinnen, met minstens zeven kin deren bevoorrecht, geldeljjke ondersteuning toege zegd. Die het meeste behoeven zullen dan daar te lande de meest gezegenden zijn. Voor eenige jaren begrepen onze Belgische nabu ren dat het toch wel wat onzinnig was groote menschen te laten honsen op een over oen soort ton gespannen vel en dat dan voor muziek uittegeven en zij schaften de trommels bjj het leger af. Nu echter de elericalendie gewoon zjjn de groote trom te roeren weder aan het roer zittenzjju de arme soldaten weder veroordeeld zich het gehoor te laten verdoovendoor het rommelen en bonsen op die ledige tonnen. Die van veel leven maken honden, vinden het heel mooi, maar velen zouden wel wen- sclien, dat het buiten de bewoonde kringen geschie de, ook om het menachvernederend schouwspel niet te hebben, dat groote mannen als kwa-jongens met een paar stokken op een hol lichaam moeten slaan, om rumoer te maken. Bjj besluit van den Minister van WaterstaatHan del en Njjverheid kan aan het bestellend personeel en ook aan de postboden niet worden toegestaan, zich te belasten met de waarneming van het agent schap eeuer levensverzekering of andere dergeljjke maatschappjjals zijnde daarvan nadeel voor den dieust te wachten. Dat men ook rechtstreeks uit China vervalselite thee kan bekomen bewijst voor wie er nog aan mocht twjjfelen het feit, dat verleden jaar 500.000 kilogram gedroogde wilgeblnderen uit Amerika naar Shanghai gezonden werdenom van daar als echte Chineesche thee naar Europa uitgevoerd te worden. bel gebruik moest maken. Alle drankwinkels waren dien dag gesloten, maar de lotelingen en meer an deren hadden daarop gerekend en zelf de jenever me degebracht, waardoor zij in staat waren om de ledi ge flessehen de politie naar het hoofd te werpen. De Burgemeester geraakte in de drukte onder den voet. Er is proces-verbaal opgemaakt. Te Charlois is bjj de loting voor do Nationale Militie hevig gevochtenzoodat de politie van de sa Het volgend testament eens dronkaardsdatop pervlakkig beschouwdslechts treft door zjjn zon derlingheidmaar dat, beter overdacht, vol wanho pige tragiek is, werd onlangs in Oswego in New-York openbaar gemaakt. De ongelukkige schreef in dien uitersten wil het volgende: „Ik laat na aan de maatschappjj een verwoest karakter, een voorbeeld dat schipbreuk leed en een nagedachtenis die spoedig vergaan zal. „Ik laat na aan mijne ouders zooveel droefheid als ze iu hun zwakken toestand kunnen dragen. „Ik laat na mijn broeders en zusters zooveel schan de en hartzeer als ik over hen kon brengen. „Ik laat na aan mjjn vrouw een gebroken hart een leven van schande. „Ik laat na aan elk mijner kinderen armoede, on kunde een laag karakter en de herinneringdat hun vader eens dronkaards graf vulde." 't Moge velen ter waarschuwing zjjn. Verkoopingen en Verplichtingen. 4 Maart te Borselewoonhuis en aannemers- gereedschappen. Van der Kloes. 4 Maart te Biezelinge, wagenmakerij. Gallis Merens. 4 Maart te Waarde, inspan. Pilaar. 4 Maart te Kloetingeinspan. Muloek Houwer. 5 Maart te Kattendjjke, inspan. Pilaar. 5 Maart te Koljjnsplaatinspan. Huvers. 5 Maart te Koljjnsplaat, huis, boveniering enz. Huvers. 5 Maart to Hoedekenskerke, boereuinsp. P. Overman. 8 Maart t.e Wolfertsd., woonhuis enz. Muloek Houwer. 10 Maart te Goesvendutie. De Vos. 10 Maart te Koljjnsplaat, inspan. Huvers. 10 Maart te 's-IIeerenhoekdiversen. Muloek Houwer. 11 Maart te 's-Heer Arendskerke, woonhuis, bouwland enz. P. Overman. 11 Maart te Baarland, inspan. Muloek Houwer. 11 Maart te Ovezanddiversen. De Vos. 12 Maart te Iersekewoonhuizen. Pilaar. 12 Maart te Kwadendamme, diversen. Muloek Houwer. 12 Maart te Heiiikeusz., winkelhuis. De Ronde Bresser. 13 Maart te Heinkenszand huizen. De Ronde Bresser. 15 Maart te Waarde, woonhuizen enz. Gallis Merens. 15 Maart te Schore, hoefje enz. Gallis Merens. 17 Maart te 's Heerenhoekinspan. De Ronde Bresser. 18 Maart te 's Heerenhoek hoefje, land enz. De Ronde Bresser. 19 Maart te Heiukenszand, diversen. De Ronde Bresser. 19 Maart te Borselehofstede. Pelle. 19 Maart te Schore, boereninspan. Gallis Merens. 24 Maart te Ierseke, woonhuizen. Muloek Houwer. 24 Maart te 's-Heer Arendskerke, huis en inboedel. De Ronde Bresser. 29 Maart te Wissek. (N.B.), woonh. Muloek Houwer. Mei te Borsele, inspan. Pelle.

Volksblad | 1886 | | pagina 1