No. 14. Woensdag 17 Februari 18B6. 9C Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag cn Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per poet f 0,90, waarover per halfjaariijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTFiNTIEN vóór Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 nur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienataanvragen "worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel G-roote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechtB twee maal berekend, uitgezonderd Dienataanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huweljjks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig' cents. NEDERLAND. De machthebbers op gas-gebied schijnen een wei nig tot bezinning gekomen. Op de klacht, dat de een boven den ander bevoorrecht werdluidde het antwoordgij kunt ons bet recht niet betwistenom ons fabrikaat aan den eenen tot legeren prijs te verkoopen, dan aan den ander, en de menschen had den gelijk, al was bun antwoord niet bijster beleefd en al kon dit de onbilijkheid jegens het meerendeel hunner afnemers niet vergoelijken. Thans willen ze onderzoekenof er aan het verlangen naar prijsver mindering kan worden voldaan en daartoe zullen ze door een deskundige laten uitmaken, oïer, als prijs vermindering meerdere klanten aanbrengtzonder uit breiding van de fabriek, ook meer zullen kunnen leveren. Dat klinkt heel mooi. Maar er komt achteraandat als uitbreiding noodig is, met het gemeentebestuur zal moeten onderhandeld worden over verlenging van de concessie. Men kan toch niet vergen, dat deze maatschappij eenige duizenden bestedeom de fabriek te vergrooten, door vermeerdering van gashouders, om die dan, na zes jaren, misschien aan de gemeente te moeten overgeven. Zoodoende zou de eisch der burgerij, om goedkooper bediend te worden, eene soort pressie worden op het gemeentebestuurom het mo nopolie der gaslevering aan deze maatschappij te laten of de burgerij nog zes jaren duur licht te laten bran den. We zullen dus nog maar geene Victorie roepen en afwachten wat de deskundige rapporteert. Inmid dels kunnen we eens overwegenwat meest in het algemeen belang is; nog eeuige jaren duur gas en dan goedkoop lichtbij voordeel voor de gemeente- financiën, of wel aanstonds een lage gasprijs, maar de gemeente voor vele jaren weder afhankelijk van eene maatschappij, die het recht heeft, om ieder oogenblik den gasprijs naar goedvinden te regelen. Men schrijft uit Sneekdat de officieren der Snaaksche Schutterij huu ontslag hebben gevraagd, omdat de gemeenteraad er maar niet toekomen kan een schietbaan interichten. Dat is een radicaal eu aanbevelingswaardig middel, om een einde te maken aan de quaestie, die op zoovele plaatsen het schut- terendom in beroering brengt. Zonder officieven geene schietoefeningengeene schietoefeningendus geen schietbaan noodig; de gemeentebesturen van lastige aanvragen bevrijd; de gemeentekas voor bresschieteu bewaard; de officieren volkomen getrouw aan hun plicht eu de schutters in geweuschte rust gelaten. Jammer dat deze ook geen ontslag kunnen nemen. Die oplossing zou nog meer afdoende zijn. N.B. De zetter heeft zich, zooals men ziet, vergist in de Sneeksche schutterij. Hoe noodig 't washet drankgebruik te beperken, cu hoe doeltreffend de Drankwet daartoe werkt, be wees dezer dagen weder de verpachting van het veer te Geuomuiden. Vroeger, toen de pachter mocht tappen bracht dat veer f 600 's jaars op, en nu vroeg de eenige liefhebber f 600 toe. Jammer dat de gemeente tegen het verlies opziet en nu besloten heefthet tappen weer too te laten alleen met uitzondering van den Zondag. Het kaasmakeneen der hoofdmiddelen van bestaan van de talrjjke veehouders in de Alblasserwaardis daar thans zoo goed als geëindigd. Bijna alge meen wordt nu de versche melk a 6 cent de liter geleverd aan opkoopers, die ze dagelijks voor melk inrichtingen te Dordrecht en te Rotterdam in tonnen op ladderwagens aan de huizen komen ophalen. Be halve meer gemakbrengt deze handelwijze aan die landliedennaar hunne meeningook meer voordeel aan. Verkoopiugcn en Verpachtingen. 17 Febr. te 's-Heer Arendsk., hoereninspan. Pelle. 18 Febr. teHoedekenskerke, hoereninspan. Mr.Liebert. 18 Febr. te Ierseke, woonhuis enz. Gallis Merens. 18 Febr. te Iersekediversen. Mnlock Houwer. 18 Febr. te 's-Heereuhoekwoonhuis enz. De Ronde Bresser. 19/20 Febr. te Kloetingehoereninspan. Pelle. 22 Febr. te Driewegenhoereninspan. Pelle. 24 Febr. te Iersekeinspan. Mulock Houwer. 24 Febr. te Kamperland, inspan. Roelof. 24 Febr. te 's-Heereuhoek, meubelen enz. De Ronde Bresser. 24/25 Febr. ie Ellewoudsdijkinspan. Van der Kloes. 25 Febr. te 's-Heer Arendskerke, inspan. Pilaar. 25/26 Febr. te Rilland hoereninspan. Pelle. 26/27 Febr. te 's-Heerenhoek, hoereninspan. De Ronde (Bresser. 27 Febr. te Wolfertsdjjk, huis en bouwland. Pelle. I Maart te Middelburgverpacht, visscherijen. Be stuur visscherijen. 3 Maart te Kloetiuge inspan. Mulock Houwer. 3 Maart te Kamperland, inspan. Roelof. 3/4 Maart te 's-Gravenpolderinspan. P. Overman. 4 Maart te Borselewoonhuis eu aannemers- gereedschappen. Van der Kloes. 4 Maart te Biezelinge, wagenmakerij. Gallis Merens. 4 Maart te Baarlandinspan. Mulock Houwer. 4 Maart te Waarde, inspan. Pilaar. 5 Maart te Kattendijke, inspan. Pilaar. 5 Maart te Koljjnsplaatinspan. Huvers. 5 Maart te Kolijnsplaat, huis, hoveniering enz. Huvers. 10 Maart te Kolijnsplaat, inspan. Huvers. II Maart te 's-Heer Arendskerke, woonhuis, bouwland enz. P. Overman. 12 Maart te Iersekewoonhuizen. Pilaar. 13 Maart te Heinkenszand huizen. De Ronde Bresser. 17 Maart te 's Heerenhoek inspan. De Ronde Bresser. 18 Maart te 's Heerenhoekhoefje, land enz. De Ronde Bresser. 19 Maart te Heiukenszand, diversen. De Ronde Bresser. 19 Maart te Borselehofstede. Pelle. Mei te Borsele, inspan. Pelle. Te houden Aanbestedingen. 17 Febr. te Hoedekenskerke, beschoeiing haven. Bur- 18 Febr. te Kattendjjkevernieuwing school. J. H. Haunink. 18 Febr. te Middelburg, waterstaatswerken. Provin ciale Ingenieur». 20 Febr. te Iersekemaken oesterput enz. H. Koole. 23 Febr. te Goeswoonhuis. M. Salberg.

Volksblad | 1886 | | pagina 1