ZES» 3 No. 91. Woensdag 11 November 1885. 8e Jaargang. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per poet f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs Biecht» twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan aebt regels beslaande, voor den prijs van vijftig' cents. NEDERLAND. Als wij de dagbladen gelooven mogen, dan is er eene wet in aantoobt waarbij invoerrechten op gra nen en op petroleum worden ingevoerd. De schatkist moet gesteund;wij stemmen het toe; niet elke belemmering van den handel kan worden voorko men;wij zijn bet volkomen eens; eene belasting moet op alleD drukken en niet maar enkelen bezwa ren ook dat geven wij toemaar waarom moe ten juist de eerste levensbehoeften, licht en voedsel, bezwaard worden? Koevele zaken zijn er, die men zou kunnen belasten, die de mindergegoede missen kan, en zoo bij de lasten zal helpen dragen, Waar om moet hij dan minder eten en in het duister zit ten? De beste stuurlui staan aan wal, zal men ons toeroepenwaar wij niet wat anders aan de hand geven. Maar dat is onze roeping niet en wij erken nen de moeilijkheid om het beste te vinden, maar men houde ons ten goede, dat wij de keus niet ge lukkig vinden, eene belasting op brood en licht. Door de goede zorgen van de Middelburgscke ver- eeniging „Uit het volk voor het volk", zal aldaar op Woensdag 25 Nov. a. s. een uitvoering plaats hebben van Een Lentedag, door Worpen de school cantate van Benoit:_De werelcL in! gedicht van J. de Geyter. 340 leerlingen[zoo van openbare als bijzon- Üdere scholen, zullen aan de uitvoering deelnemen. De leiding is opgedragen aan den Heer A. Lijsen, terwijl voor de orkestbegeleiding het strijkorkest van het 3e reg. inf. te Bergen-op-Zoom zijn diensten zal verleenen. Men heeft te Brussel een feest gevierd ter gelegeu- FEUILLETON. meldt men ons, dat alle huurders op het koninklijk landgoed Oranje 9) UIT van zyn EEN KLEINE STAD, Naar het Noorsch VAN L. D I I. L E N S. De koning wendde zich tot de heeren gevolg; „Mijne heerenhet wordt tijddat wij verder gaan." Daarop nam hij afscheid van de heerendie naast hem stondenen begaf zich vriendelijk groetend naar zijn coupé. Een oogeublik later snorde de trein voort onder een regen van bloemenen gevolgd door een luid gejuich. Mevrouw Samuelsen was verpletterd op een bank neergezegen. Het vorstelijk oog had haar blauw zijden, met geel gegarneerd kleed zelfs geen enkelen blik waardig gekeurden haar oogen rustten vol afgunst en woede op mevrouw Hildemann, om wieals de heldin vau den dagal de overige dames zich vol bewondering geschaard hadden. „Samuelsen," fluisterde mevrouw, „wanneer is er bestuursvergadering van de spaarbank?" „Aanstaande week." „Je zorgt er voor, dat notaris Hildemann ontsla gen wordt, hoor." „Maar ik begrijp nog niet precies „Neenje hebt me nog nooit begrependat is je ongeluk. Maar een ding zal ik je leereti begrijpen, en dat is: als je niet zorgt, dat de notaris ontslagen wordt, laat ik mij van je scheiden. Ja, al sta je heid van het vijftigjarig bestaan van de artillerie divisie der schutterij. Het was een dubbel feest, omdat men gedenken kon, dat men gedurende eene halve eeuw in ruste geweest was. 't Is wel jammer, dat men niet bij iedere schutterij zulk een artillerie-divisie heeftwant wordt er dan ook niet geschoten of ge bombardeerd des te prettiger feestjes kan men or- ganiseeren. Uit Renkum van landerijen Nassau Oord zich met een adres tot Z. M. den Ko ning zullen wendeu, met verzoek de pachtsommen te verminderen. Doordien in de laatste jaren geen jachtpartpen hebben plaats gehad, is het wild zoo sterk vermeerderddat het thans niet meer mogelijk is aldaar met eenig gunstig gevolg veldvruchten te telen. Te Maastricht zijn sedert de afkondiging der drank wet 100 kroegen opgeruimd. Men kon er echter wel wat missenwant er blijven nu nog 200 van die gelegenheden met vergunning over. De gemeenteraad eener gemeente in Friesland heeft een nieuw middel van bezuiniging uitgedacht, dat voor menige gemeente-schatkist zöiï te stade komen. Hij heeft namelijk alle gemeentelantaarns afgeschaft en zal de straatverlichting voortaan aan particulieren overlaten. Wanneer ieder nu zijn eigen lantaarn brandt, zal de verlichting er zeker bij winnen. Ook elders zullen raadsleden zich verdieustelijk kunnen maken door iets dergelijks voortestellen en ons dunkt, dat zijom consequent te wezendaartoe verplicht ook nog zoo dom te kijkenSamuelsen en dat doe je toch meestal het is mijn heilige ernst, ik wil scheiden, als je me geen wraak verschaft over me vrouw Hildemann. Laat ons nu heen gaan. Maar waar is Jozef?" Jozef stond druk met Lydia te praten. „Jozef!" „Ja, moeder, ik kom." „Bij de deur ontmoette ze de familie Hildemann. „Geluk met dezen dag," zeide mevrouw Hildemann. „Alles is uitstekend afgeloopen." „Alleruitstekendst," antwoordde mevrouw Samuel sen en poogde te glimlachen. „Maar nu moet ik spoedig naar huis. Ik heb nog zoo veel te regelen. Minda komt om acht uur en ik weet bijna niet waar ik met haar blijven moet. Ik heb het huis vol menschen uit de naburige plaatsjes, die hier gekomen zijn, om het feest bij te wonen, 't Spijt me maardat Minda het zoo slecht treftnu ze in zoo'n drukte komt en ons huis overhoop vindt. Morgen zijn ze allen weer weg." „Maar lieve mevrouw Hildemannzeide haar vrien din met haar vriendelijkst lachje„dat konden we gemakkelijk verhelpen. Onze logeerkamer is immers vrij, en Minda kan van nacht bij ons zijn. We zul len haar gezamenlijk van den trein haleu, en laten haar bij ons aan huis toilet maken voor het feest. Als dau morgen alles iu orde is, brengen we haar bij u." „Mevrouw Samuelsenge zijt een engel. Ik neem uw vriendelijk aanbod met dankbaarheid aan, Tot straks

Volksblad | 1885 | | pagina 1