Winterrokken, ADVBETEE"TIBlsr. OPENBARE VERKOOPM. de Wisschen, OPENBARE VERKOOPING. Woonhuis GROOTE KEUZE: GEBREIDE ONDERGOEDEREN, L DE um. een korten tijd boven Tilburg woedde, waran ver schillende personen in de gelegenheideen natuur verschijnsel te bewonderen. Een meteoroliet schoot met verbazende snelheid uit het zuidwesten en spatte met een hevigen knal tegen het leien dak van den stadstoren, hoven de wijzerplaat, uiteen. De luchtsteen bad eeue doorsnede van ongeveer een decimeter en gaf een bel licht af. De aardappelen zijn in Friesland goedkoop en da len nog in prijs, omdat het aanbod ver de vraag overtreft. De voorraad zand- en bleiaardappelen is zeer aanzienlijk, zoodat de boeren reeds beginnen daarmede bet vee te voederen. Naar andere provin cies is ook weinig aftrek. Met het inkuilen zijn ve le landbouwers begonnenin de boop in het voor jaar hoogere prijzen te kunnen maken. Eerste kwa liteit zandaardappelen worden verkocht voor 60 ets., kieiaardappelen tegen f 1,10 de 1/s H.L. De hoeda nigheid is over het algemeen zeer goed. Een Bosschenaar ontving dezer dagen nit Kaats heuvel een brief, waarvoor enkel gebruikt was een postzegel van 5 cent. Dit bevatte aan de keerzijde zoowel adres als inhoud en onderteekening. Voor 6) FEUILLETON. UIT EEN KLEINE STAD, Naar het Noorsch VAN L. D I L L E N S. Notaris Hildemann was biervan wel op de hoogte. Hij had dergelijke zaken meer aan de band gehad, en zijn broeder, de admiraal, had hetn in zijn laat- sten brief eenige gewaardeerde wenken gegeven. Het comité moest Zijne Majesteit op het perron ontvan gen en de feestredenaar zou daarop zijn toespraak honden, waarna de zangers den feestzang zouden doen hooren Dominé Mathiesen sloeg bescheiden deoogenneer, en wreef zich de handen. Candidaat Bibel wilde als instructeur der zangver- eeniging wel aan dominé voorstellen of het niet goed zou zijn om, even als dit bij begrafenissen ge schiedt drie coupletten vóór en drie na de toespraak te zingen, daar hij zes coupletten achter elkaar wel wat veel vond. De ontvanger bracht in herinnering dat men van het goede nooit te veel hebben kan. Notaris Hildemann zon met goedvinden der ver gadering verder gaan: Na afloop van bet zingen zou Zijne Majesteit iti de wachtkamer geleid worden waar de daines zouden worden voorgestelden waar men eenige ververschingenzooals champagne, ijs en gebakjes in gereedheid hebben zon. Mevrouw Hildemann wensebte voor te stellen, dat, bij het vertrek van Zijne Majesteit, de jonge dames der stad in het wit gekleed op het perron zouden staan met ruikers in de hand, die ze in 's konings coupé zouden werpen. De echtgenoote van den dokter wenschte te weten dien zonderlingen brief had de post eigenlijk nog een dubbeltje port moeten vragenwant bet postzegeltje zat natuurlijk niet aan de adreszijde en was dus niet geldig. Wederom is te Breda een geval van pokziekte voor gekomen. Reeds werd de ziekte van daar naar ver scheiden andere plaatsen versleeptwaaronder door militairendie aan de manoeuvres hadden deelgeno men. Het meerendeel der patiënten is niet gevacci neerd. Om de arbeidersbevolking en de nijverheid te helpen in dezen slechten tijd, laat bet gemeentebestuur van Brussel nu groote openbare werken uitvoeren. Voor het verbouwen van twee wijken zijn 6 millioen francs voor den bouw van een nieuw Athenaeum en een gemeentelijk-museum zijn voorloopig 4,463,000 fr., en voor verbetering van de brandblnsch-inrichtingen is een som van 900,000 fr. bestemd. KERKNIEUWS. De uitslag der Herstemming voor Twee Leden van het Kiescollegie der Hervormde Gemeente te Goes, is als volgt: Herkozen zijn: L. Korst an je Cz., inet 125 en P. Van Dullemcr met 121 stemmen. Jac. De GraafF verkreeg 79 en M. A. Qnist 71 stem men, terwijl een briefje in blanco was. of de jonge dames in dat geval hooge of lage kleed jes aan zonden hebben. Mevrouw Hildemann zon zonder aarzelen voor zeer lage kleedjes zijn. De dokter's vrouw kon alleen haar stem aan hoo ge toiletten geven. De echtgenoote van den burgemeester wenschte zich aan te sluiten bij bet voorstel van mevrouw Hildemann. Zij vond, dat bet zeer onnatuurlijk zon zijnindien jouge meisjes haar welgevormde leden zouden wegstoppen, daargelaten de warmte. Consul Samuelsen begreep niet precies De echtgenoote van den dokter begreep zeer goed, dat de echtgenoote van den burgemeester het er na even als bij alle andere gelegenheden op toelegde haar te grieven en te beleedigen. Zij veroorloofde zich intnsschen de opmerking te makendat het ze ker haar schuld niet was, indien haar dochter Jo sephine een zoo mageren hals had. 's Burgemeester's vrouw verzekerde plechtigdat zij zich in de verste verte niet bewust was geweest van die tekortkoming. Mevrouw Hildemanu stelde vol deelneming voor, dat Josephine een breed zwart flnweelen lint, en drie rijen valsche paarlen zou om doen. De president vonddat men zich wel wat te veel in bijzonderheden verdiepte. Op dit oogenblik stak Lydia Hildemann haar hoofdje door de geopende deur. Ze moest mama nood zakelijk even spreken. Mevrouw Hildemann excuseer de zichen volgde haar naar het portaal. „Mama, ik heb een telegram van Minda ontvan gen. Ze komt denzelfden dag als de koning hier." Mevrouw Hildemann las: „Kom maandag avond- trein. Wacht mij op perron. Minda." Wordt vervolgd.) De Notaris J. LANSEN CROIN zal op Maandag 9 November 1885, des morgens te 10 uren, in de herberg bij C. Markusse, te Kapelle publiek verkoopen wassende in diverse bosschenin Kapeile, Biezelinge, Scbore, We- meldingeKloetinge en Hoes. Information te bekomen ten kan tore van den heer W". PELLE te Goes en bij voornoemden Notaris. De Notaris J. LANSEN CROIN zal op Woensdag 18 November 1885, des avonds te 5 uren, ten verzoeke van den heer An. Bruijnzeel Pz., in de herberg bij Krijger, te Krabbendijke, publiek verkoopen EEN en Erf, staande aan den Molenweg te Krab bendijke, kadastraal bekend sectie n. a. c. D nos. 319 en 342, groot --.12.46 Inmiddels uit de hand te hoop. Information te bekomen bij de heeren A. BRUINZEEL te Rilland en W. PELLE te Goes. voor heeren, dames en kinderen. ruim 200 stuks, van af 80 cent.

Volksblad | 1885 | | pagina 4