zijn voorgevallen. Het veelbesproken Prinsesjesnum mer daar latende, noemen wij de tentoonstelling te Delftde portretten van wijlen Professor Modderman, van 's Konings beeldhouwer J. Th. Straeké en van den te vroeg ontslapen ingenieur D. D. Veth,dieop zijn tocht in de binnenlanden van Afrika is omge komen de Kerkelijke feesten te Roermondde ge denksteen van Bilderdijk, de brand te Raamsdouk, de vliegerwedstrijd en de wedrennen te Amsterdam gezichten op ScheveningenKatwijk enz. Wij wen- schen van harte der Redactie, dat zij op den inge slagen weg moge voortgaan. Men schrijft uit Yeenendaal: Ten behoeve van het oude liedenhuis alhier is dezer dageu ruim f800 aan de woningen ingezameld. Men beweert, dat als in het bestuur dier inrichting, behalve de herv. kerke- raadook andere personen zitting haddenbijv. bur gemeester en wethouders, of eenige andere notabele ingezetenen, de opbrengst der inzamelingen grooter zou zijnomdat daarmede aan veler verlangen zou worden voldaan. De werklieden van de machinale kuiperij van den heer Prinsen te Helmond zijn voorloopig allen ont slagen, omdat eenige hunner den meesterknecht, die te laat aan de fabriek komende werklieden op last van zijn patroon beboette op verregaande wijze heb ben mishandeld. UIT DES VREEMDE. Eenige dagen geleden had in Noord-Holland een Omdat je dan Lydia niet meer ontmoeten kunt, niet waar?" ,,Minda evenmin, en dat mag toch wel, als ik ten minste met haar verloofd zal worden." „Moet hij nu weer Minda tot vrouw nemen „We hebben er ten minste eens over gedacht." „Maar ik begrijp niet precies Minda is er immer3 nog niet?" „Zij komt wel. Je hebt gelijk, Jozef; het zal het verstandigste zijn, dat we onze connectie met de fa milie Hildemann niet afbreken voor Minda hier ge weest is en intnsschen zoo vriendelijk mogelijk zijn. 'k Zou het dus voorloopig maar niet te bont met den notaris makenSamuelsenlaat hem alleen op een fijne manier gevoelen, wat hem te wachten staat, als ze het hoofd al te hoog mochten opsteken." „Maar ik begrijp niet precies „Och, dat hoeft ook niet. Ik zal wel voor ons allebei begrijpen als het noodig is." III. Het ging als een loopend vuurtje door de stad, die er geheel van in rep en roer was: de koning werd verwacht en zou er wel een twintig minuten vertoeven. Z. M. zou de proefrit mede maken langs de nieuwe spoorwegliju en zich een oogenblik aan het station ophoudennm er eenige verversehingen te gebruiken. Minda was voorloopig in ongenade geval len niemand dacht zelfs meer aan haar. Men dacht nu aan niets anders dan om eendrachtelijk samen te werken tot het grootsch doeleen zoo plechtig mo gelijke ontvangst van Zijne Majesteit. Het Minda- kwartet van den candidaat Bibel,dat zich vereenigd had met de zangvereeniging van jongelieden uit deu handelsstanden luitenant Eisenhardt tot eerelid had benoemd, repeteerde avond aan avond de melodie van „Bescherm o Goddeu vorst." Consul Samuels zou als president vau het comité do feestrede uitspre ken naar aanleiding, waarvan hij zich dag aan dag lang op zijn kantoor opgesloten hield, otn zonder eenig gunstig resultaat tallooze vellen groot formaat papier vol te schrijven en te verscheuren. De dames Samuelsen en Hildemann hadden in ver- eeniging met nog eenige dames der aristocratie een afzonderlijk dames-comité gevormd, en als mevrouw Hildemann geen vergadering had (en er waren er vele) kon men er zeker van zijn haar met haargou- zeer eigenaardige verkooping plaats, waarbij de koo- per nog geld tockreeg. Vijftig bunder land bij Bree- zand, in den Anna-Paulownapolder, werden in het openbaar geveild, en de kooper hield, na hot beta len van de hoofdsom en alle onkostennog 135 over van het strijkgeld, dat hij had ontvangen. Ofschoon hij een arme arbeider was, had hij natuurlijk in dit geval geen horgen noodigdaar alles contant betaald werd. Den volgenden dag verhuurde de man het land tot Kersttijd voor f50 en spoedig zal hij trach ten de molens, welke op het land staan, en in den koop zijn begrepente gelde te maken. Doch daarmede zal dan ook al het mogelijke voor deel gehaald zijn, van het uiterst schrale landwaar aan de vorige eigenaars te vergeefs zeer veel hebben ten koste gelegd. Hoe het echter mogelijk zal zijn om aanstaande jaar voor dat land de f500 polder- lasten te betalen, is een raadsel voor veleneu waar schijnlijk ook voor den kooper. Want dit was de oorzaak van den fabelachtig lagen koopprijs. ALLERLEI. Sommige dames zijn alzeer treffend gehecht aan den kunst-uitwas, dien de mode tournure noemt. Te Lyon is het huwelijk van den schilder Penali waarvoor de dag reeds bepaald wasafgesprongen omdat de bruid weigerde hare japonnen zon der tournure te dragen. Eene belangrijke bijdrage tot de geschiedenis der menschelijke dwaasheid is de volgende lijst rechter lijke processen tegen dieren. In het jaar van den lorgnet en haar cachemiren sjaal in arbeiders woningen te vinden om bloemen voor bouqnetten te bestellen. De barbier, die naar de hoofdstad getogen was, om de kuust van bet kappen van dames aan te leerenduizelde van het aantal hestellingendie hem voor den feestdag gewerdenen juffrouw Olsen de dameskleedermaaksterwerkte zóódat ze er ziek van werd terwijl de echtgenoote van den burgemees ter, die nog al eens een voorgevoel van naderende gebeurtenissen had, het als een ingeving des hemels beschouwde, dat ze in tijds haar grijze zijden kleedje had laten veranderen eu garneerea met violette plissés en zwarte kant. Het feestcomité en het dames-comité hielden een gemeenschappelijke vergadering in de eetzaal, ten huize van consul Samuelsen. De consul zat als voor zitter aan het hoofd der tafel, met Jozef, die tot secretaris benoemd was en in die hoedanigheid een geheel boek schrijfpapier voor zich had, aan zijn zijde. Mevrouw Hildemann had het woord „Men was dus overeengekomendat het perron versierd zou worden met guirlandes van bloemenen met Noorsche en Zweedsche vlaggen." De heer Strimlerkoopman en winkeliertevens lid van het bestuur, voncl dat het veel netter zou staan als menin plaats van vlaggenrood calicot voor versiering gebruikte. Hij had er nog een mooi restantje vandat hij natuurlijk bij deze gelegenheid tot inkoopprijs aan het comité zou afstaan. Notaris Hildemann vonddat vlaggen meer patri- otische en nationale gevoelens zouden verraden. De heer Strimler nam de vrijheid te doen opmer ken, dat er in de geheele stad maar twee vlaggen zonden te vinden zijn. De ontvanger kende een massa kapiteins, en was er zeker vandat hij zooveel vlaggen ter leen kou krijgen, als hij maar wilde. De heer Strimler kon dus zijn roode eallieot bewarentot het eens beter te pas kwam. Mevrouw Samuelsen stelde twee marmeren vazen met waaierpalmeu ter beschikking, welk aanbod met dankbaarheid door het comité werd aangenomen. Mevrouw Hildeman nam dus aandat meu hetwat het uitwendige betrof, eens was; er bleef nog over, de feestelijke ontvangst te hespreken. Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1885 | | pagina 4