Woensdag 14 October 1885. 8e Jaargang. FEUILLETON. 1) UIT EEN KLEINE STAD, T'j. I, li li K r~ No. Dit blad verschijnt ïederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per haUjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nar te bezorgen hij den uitgever J. X. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen eB Dïenstaanvragen worden geplaatst tepcn cent en Advertentiën tegen 6 cent per re* t-1 Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsiuimte Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechtB twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. KEDÏR1AS I), Id eene te Rozendaal gehouden vergadering van het anti-drankwetbond is besloten een verzoekschrift te zenden aan Z. M. den Koning en een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaaltot opheffing van da Drankwet Ook zal men zich wenden tot de Kamers van Koophandel van Breda en van Ber- gen-op-Zoom, ten einde hare ondersteuning in deze zaak te verwerven. In sommige streken van Denemarken lieert zich een secte gevormddie zich Bornholmers noemtnaar hun hoofd, een smid uit Bornholm. Een hunner hoofdleerstellingen isdat men alle dingen door het gebed verkrijgen ban, en een tweede, dat er ook nu nog menschen bestaan die wonderen kannen doen. Zoo beweren zij, dat er te Stockholm een man woont, die alle ziekten genezen kan door gebed en handen oplegging en ook blindon ziende maakt en zelfs ont brekende lichaamsdeelen kan laten aangroeien. Een joug meisje, volgens de doktoren een ingebeelde zieke, is door hem genezen en verhaalt veel van de wonderen door hem verricht. Niettegenstaande de tegenwerking der geestelijken, breidt deze secte zich zeer uit. In 1810 dronken de Belgen gemiddeld acht liter alcohol per hoofd en leverden aan de gevangenis 269 lieden per 100,000 personen. Thans drinken zij elf liters en op de 100,000 personen hebben zij 648 man in de gevangonis. Ook vooruitgang IIIT DEN VREEMDE. De landraad van Moravië, waar reeds gedwongen verzekering van vee bestaat, heeft nu ook besloten, de verzekering van huizen en andere gehouwen ver plicht te stellen. Naar het Noorsch VAN L. D I L L B N S. I. Er werd in het stadje niet anders gesproken dan van Minda. Ileder kende haar. Nn wilde dat juist zoo heel veel niet zeggen, want het was -maar een zeer klein «iadje.' Men sprak dan voortdurend over Minda, en was tot in de geringste bijzonderheden op de hoogte van alles wat haar betrof. Men wist dat ze een wees waseenj half millioeu bezat en be- toovereud mooi moest zijn. Men wist dat ze haar hoeden uit Parijs en haar kleedjes uit Kopenhagen liet komendat ze een prach tige parure van diamanten bezat, en men wist zelfs uit goede bron te verzekeren, dat ze vier-en-twintig garnituren had van echte kant, allen van verschil lend patroon en allerkeurigst bewerkt. Het behoorde iu het stadje tot deu goeden toon over Minda te Jsprekenevenals men in Europa den mond vol heeft van Sarah Bernhardt en Adeliua Patti. Als de dochter van Hansendeu hoofdonderwijzer, op straat juffrouw Olsendie dapies-kleedermaakster "was, ontmoette, vroeg ze zoo luide, dat juffrouwj Hendriksen, die juist voorbijging, het booren moest; Het Italiaansche blad Roma vertelt de volgende vermakelijke geschiedenis van 'teiland Sicilië. Het was der aandacht van den te Picuzza (prov. Palermo) gestationneerden brigadier niet ontgaandat op deu Busambrebeuvel eiken avond een licht of een vuur te zien was. De rooverbenae, die den omtrek reeds lang onveilig maakte, bad daar blijkbaar haar ten- ten opgeslagen. In alle stilte marcheerde de bri gadier op zekeren avond met zijn tot de tanden gewapende manschappen den heuvel op. De tocht duurde ongeveer 3 uur en inderdaad „on n'arriva pas trop tard". Het vuur brandde nogmaar dicht bij gekomen, liet zich op eenmaal een onderaardsch gerommel hooreueen hevige knal volgde en een breede stroom ascb en sintels dreigde die wakkere karabiniers te overstelpen. Zij pakten gezwind bnn biezen en rapporteerden te Ficuzzadat zij een nieuwen vulkaan ontdekt hadden. De katoenfabrieken in Baltimore, county Maryland, die verscheidene maanden ledig hebben gestaan zul len nu weer beginnen te werken. Zij gebruiken ver scheidene duizenden arbeiders. Op 31 Augustus stonden in Castle Garden N-. Y., 11 kinderen met hunne spoorkaartjes aan den hals te wachten naar, deu treindie hun naar hunne nieuwe verblijfplaats in Amerika zou brengen. Zij waren de kinderen van landverhuizers, die, na voor hun onderhoud genoeg verdiend te hebbenben had den laten overkomen. In een der afdeelingen van de „Britsehe Vereeni- ging", welke te Aberdeen zitting houdtsprak dezer dagen Sir John Lubboek over de schranderheid der honden. Hij is van oordeel, dat men deze viervoetige ,,Weet u ook of Minda al gekomen is?" „Neen," antwoordde juffrouw Olsen, op een toon van gewicht„maar ze wordt toch spoedig verwacht, want aanstaande week moet ik bij de vrouw vau den burgemeester komen, om haar grijze zijden japon te veranderen. Zij wil die gegarneerd hebben met plis- sés van violet atlas en zwarte kanten." Dan liep juffrouw Hendriksen op een drafje naar juffrouw Petersen, haar goede vriendin, om haar te vertellen, dat ze uit betrouwbare bron vernomen had, dat Minda in de aanstaande week zon komen. Men vermoedde vrij algemeendat de vrouw van den ont vanger, het vieren van haar verjaardag zou uitstel len tot Minda gekomen zou zijn; maar dit was om redenen van huishoudelijken aard niet wel doenlijk, daar mevrouw op dien dag altijd een grooten tulband van haar zuster iu de hoofdstad kreegdie natuurlijk zoo laug niet kon blijven staan. Zooals van zelf spreekt, was zij ook geregeld het onderwerp van de gesprekken der heeren. De jonge handelsstand zag met afgunstigen eerbied op tot den theologisehen candidaat Rebel, die een heerenkwar tet gevormd had met het doel, Minda een serenade te brengen. Luitenant Eisenhart, die tevens leeraar was aan de hoogere burgerschool, had men op slinksche wijze uit dat kwartet weten te houden; hij beant woordde deze intrigue van den kant der boogescbool echter met billijke verachting. De geschiedenis

Volksblad | 1885 | | pagina 1