Jaargang. FEUILLETON. Dit blad verschijnt icderen "Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halijaarlijksche kwitantie wordt beschikt Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIES vóór Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij deD uitgever J. A, ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Rroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal betekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjariugs-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. NEDERLAND. Meu schrijft uit Rotterdam: Tegen het beschadigen van plantsoen door kippen heeft onlangs de gemeenteraad eene bepaling in de strafverordening opgenomen. Het zijn echter de kip pen niet alleendie de beplantingen op onze open bare wegen beschadigen. Veel meer kwaad dan kip- penpootendoen menschenhanden. Br is tegenwoordig geen zitting van het kantongerecht, of er staan kinderen of volwassenen terecht wegens het plukken van bloemen in het park of in de plantsoenen. Men kent reeds het tarief,.dat de kantonrechter daarvoor heeft vastgesteld, namelijk fl boete, als de schuldige nog eene schoone lei heeft, f3 voor recidivisten. Het is zeer te hopendat langs dezen weg het kwaad kan worden tegengegaan. Bloemen en hees ters langs den openbaren weg zijn eene weldaad voor onze steden. Maar wanneer sehennende handen deze sieraden vernielen dan gaat voor anderen het genot verlorendan wordt het ook moeilijker om van de gemeentebesturen te verkrijgen dat aan het beplanten der openbare wegen uitbreiding worde gegeven. Door de aanhoudende droogte is er op Tessel schier geen gras meer op de weidenzoodat het vee met hooi hier en daar in het veld reeds gevoederd wordt. Ook het noodige drinkwater begint in de kolken te ontbreken. Sedert den vorigen Zondag was de hemel bewolkt en hoopte ieder op regen, maar hij daalde helaas niet. Een Duitsch linnenkoopman bereist tegenwoordig met een bar 't platteland in Frieslanden hoewel de prijzen ongelooflijk laag zijn, maakt hij slechte za ken. Geen wonder! De rollen linnen bestaan voor 't grootste deel uit een hollehouten rol met een wei nig linnen er omheen gewikkeld. Men schrijft aan het Dagblad: Een artikelzoeker meldde ook aan nw blad en wel met een drievoudig provinciale stem dat in sommige streken van GroningenDrente en Overijsel de aard appelziekte is uitgebrokenzichtbaar aan de vuilgele kleur van het loof. Wij hebben de zaak onderzocht en geen spoor van ziekte aan den knol ontdekt, 't Geel worden vau 't loof wordt algemeen aan de droogte toegeschreven. Wij mogen alzoo die akelige vermel ding beschouwen alsGode zij dankte behooren tot de vuilstgele onwaarheid. UIT DEN VREE ill D E. Het gure weder met bedekte lucht, dat geruimen tijd in ons land heerseht, strekt zich ook over een groot gedeelte van Noord-Daitschland, het Zuide lijk deel van Engeland, Noordelijk Schotland, Noorwegen, Zweden en Rusland nit. In Noord-En- geland en Schotland is het weder echter fraaieven zoo in Frankrijkmet koele ochtenden. Te Londen ANNIE. 9. Jaren waren reeds voorbijgegaanzooals wij reeds hebben vermelden Annie's kinderen bezochten reeds de dorpsschool. Anaie voedde ze goed open wanneer zij niet de kinderen waren geweest van Yau Dalendie naar het oordeel der menschen toch wel een moordenaar was gewordenomdat hij begeerig was naar geld om in eene betere positie te komen, dau zouden de bescheiden kinderen vele vriendjes en vriendinnetjes hebben gekregenmaar nu de ouders waar schuwden hunne kinderen voor den omgang met Klara en Fritsopdat zij niet zouden worden besmet door de ondeugddie wel van tleu vader op de kinderen zon zijn overgegaan. Annie zelf sprak met niemand meer dan met haar ooiu en de kinderen. Eerst liet de burgemeester zich schijnbaar nog aan haar gelegen liggenmaar barmhartigheid en goed heid had daar niet mede te maken, en ook, deze duren in deu regel geen jaren. Bovendien Willem was veroordeeld en de burgemeester moest dus ook wel aan zijnen schuld gelooven. Daarenboven, hoewel Annie door het gerecht was vrijgelaten, omdat men niet had kunnen bewijzen, dat zij medeplichtig was, te meer, omdat Van Dalen altijd zijn onschuld had volgehoudenen op de vraag hoe de diamanten in zijn huis verborgen waren, ant woordde, dat hij overtuigd was, dat Van Boor dit op den avond toen hij en Amiie hem in hun huisje vondenhad gedaanmeende de burgemeester zich niet anders met haar te moeten bemoeien, dan ooi te trachten haar een schuldbekentenis te ontlokken. Hij deed dit meer dan eensmaar steeds vruchteloos, en eindelijk had hij dan ook van verdere pogingen afgezien, en haar met rust gelaten. Eene was er, die niet aan de schuld van Van Da len geloofde. Deze was de vrouw van Van Boor. Toen zij hoorde, dat Van Dalen gevangen was ge nomen en laterdat Annie haar vermoeden had uitgesproken, dat Van Boor de moordenaar was, ge loofde zij Annie, want zij wist dat Van Boor, om aan zijn lust tot drinken te voldoentot al wat slecht is, in staat was. Zij herinnerde zich de weldaden, die Annie haar en hare kinderen had bewezenen zij ging nu heen om Annie te troostenen te versterken in het ge loof, dat haar man onschuldig was. „Oom" zeide Annie op zekeren avond eens tot ka pitein Smit, na een bezoek van vrouw Van Boor „ziet u wel, dat deze vrouw mij niet met ondank loont?" „Hm", bromde de) oude man, 'tis anders erg ge- genoeg, zoo, maar ik moet erkennen, dat zij' beter is dan ik had gedacht, en zij draagt aan. het lijden, dat Van Boor u gebracht heeft, ook geen schuld en mag ook wel wat dankbaar zijnwant hoewel alle mensehen u vergeten en u beschuldigen, gij be schuldigt haar niet, en houdt ook niet op, om haar te steunen en te helpen zooveel nog in uw vermo gen is." „Kinderen", zeide de kapitein, nadat hij eenigen tijd gezwegen had „komt eens hier." Klara en Frits kwamen bij hem staan; zij sloegen hunne armpjes om zijn iialsen vroegen„Na oom wat wilt u van ons."

Volksblad | 1885 | | pagina 1