No. 41. Woensdag 20 Mei 1885. 8e Jaargang. K E B E K fi .4 K IS, Cartouche II Dit blad verschijnt iederen Woensdag cn Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiëu, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. Voor de betrekking van binnenvader en moeder in het Old Burgerweeshuis te Sueekhebben zich ruim 100 sollicitanten aangemeld. Van de bekende vroege aardbeziën-teelt in de om streken van Breda zal weinig of uiets te recht ko men. Niet alleen de jongste geweldige hagelslag, maar ook de jongste nachtvorsten hebben de velden totaal vernield. De schade voor de verschillende kweekers wordt op p. m. f 10.000 begroot- De Spaarnbode maakte onlangs, evenals wij, mel ding van een diefstalgepleegd in de consistoriekamer van een Haarlemsche kerk en noemde 30 gulden als het cijfer der gestolen gelden. Deze opgave, die wel licht niet juist was, heeft den dader in zijn eer ge kreukt, welke daarom den volgenden brief aan de redactie geschreven heeft: De Redactie „Spaarnebode" Mijnheer 1 In uw laatst uitkomend bladZaterdag gepasseerd, maakt gij melding van eene inbraak in de kamer der N. H. G. in de St. Jausstraat. Dat is tot zoover goed. Doch de zaak is deze: in plaats van ongeveer f30, was er slechts ongeveer f 13. Dat is dus of eene drukfout van u of Ik ben als dief, eerlijkheidshalve verplicht, mij te ver antwoorden tegen over deze laster! Indien ik geweten had dat er niet meer aanwezig was als ongeveer f 13, (geen f30), dan zou ik voor dat, bagatel volstrekt geen moeite gemaakt hebben. Mijnheer de redacteur wees zoo vriendelijk en plaatst dit mijn schrijven ook in u eerstvolgend uitkomend bladwant ik leef niet gaaru ouder verdenking bij het publiek! Ik onderteeken mij Met achting. Door den gemeenteraad te Ter Neuzen is met acht tegen twee stemmen afwijzend beschikt op bet ver zoek van het Hervormd kerkbestuur aldaar, om grond op de markt te verkrijgentot het bouwen van eea kerk. Een aantal bezwaarschriften van ingezetenen waren tegen de inwilliging vau dat verzoek ingeko men. Sommigen zelfs gingen zoover van te verzeke ren dat, als de kerk op de Markt werd gebouwd, zij er nooit een voet zouden zetten. Een middel om afgesneden bloemen lang te bewa ren, tegenwoordig in Frankrijk veel aangewend, is het volgende: men zet ze in water, waarin o' a 5 gram salmiak is opgelost. Op die wijze moeten de bloemen 15 a 20 dagen lang goed blijven. (Iluisvr.) Ill T DEN VREEMDE. De president in hemdsmouwen. De sociëteit te Washington „Haute Volée", zoude meu in Europa zeggen is ontzettend geschrikt door het bekend wordendat de nieuwe president Clevelandals 't hem zoo eens invaltin hemdsmouwen werkt. De leiders der Sociëteit hebbenzoo zegt menbesloten om den President hunne afkeuring over deze nieuwigheid kenbaar te makendoor zich van het "Witte Huis verwijderd te houden. Inplaatst van zijne gewoonten naar den zin der aristocratische hoofden der sociëteit te veranderenmoet Cleveland zijne bizondere tevre denheid over het besluit der fijne heeren hebben uit gesproken. De bonw van arbeiderswoningen vindt in en om Londen veelvuldige toepassing. In de stad vindt men er voor 15000 huisgezinnen, tellende 70000 zielen, Buiten de stad zijn door verschillende maatschappij en groepen van dergelijke woniDgen gesticht, volgens het stelsel te Muhlhausen naar de plannen van Dol- fus en Koechlin in praktijk gebracht. Elke woning heeft drie vertrekken met plaats en tuintje. De hunr wisselt af van f120 tot f210 'sjaars. In het mid den der groepen bevindt zich eeDe openbare zaal, waar 's Zondags de godsdienstoefening wordt gehou den met bibliotheeken waar nu en dan door zang- vereenigingen uitvoeringen worden gegeven. President Clevelanddus schrijft men van Washing ton wordt schier overstroomd met aanbiedingen van trouwlustige jonkvrouwen en weduwendie alle gaarne de „eerste dame des lands" zouden worden. Ieder schildert zich als een engel. Dienstmeisjes verlangd. Een statistikus meent te wetendat er te Berlijn 50,000 dienstmeisjes wonen. Dit getal vermeerdert jaarlijks met 20,000 die meestal van andere plaatsen naai de hoofdstad van Pruisen trekken. De tijd kan niet ver af liggendat het aan bod der werkkrachten de behoefte daaraan zal over schrijden. Volg-ens „de Democrat", een te San Fran cisco verschijnend blad, zoude men daar zeer goed eenige duizenden dienstmaagden kannen gebruiken. Waarom komen zij niet hier? vraagt het blad. Bij de lage reiskosten zonde dat toch uitvoerbaar zijn. A L I. E R Si E I. Het flniteu scbijnt in Engeland van oudsher als een soort vau sabbathsebennis beschouwd te zijn. Bismarck verhaalde onlangs in den Rijksdagdat men hem, bij zijn eerste verblijf in Engeland, daar het fluiten op Zondag verboden had. En Dr. Macadam placht daaromtrent het volgende voorval te vertellen „Op een mooien Zondagmorgen zwaaide een be- schonkeu Schot naar huis, terwijl de vromen naar de kerk gingen, Een klein hondje, dat door een dame aan een koord werd vastgehoudenhad zich losge rukt en was veggeloopen. De dame wendde zich tot den eersten den besten voorbijganger en dat was toevallig de dronken Schot met het verzoekhaar houd voor .haar te fluiten. „Vrouw, het is nu geen dag om te-fluiten"! sprak de man verontwaardigd, en waggelde verder". Den merkwaardigsten humor betoonde stellig een Duitsch marine-soldaat, die luid lachte terwijl kjj werd gegeeselden dietoen de officier hom eindelijk

Volksblad | 1885 | | pagina 1