Jaargang. FEUILLETON. 4) GEWOKNEM DOOR EEK STRIK. Dit blad verschijnt lederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f O.oO, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijkache kwitantie wordt beschikt. Afzouderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever .1. A. BOSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst legen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel Droote Letters en Afbeeld, naaxplaatsmimtc. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaan vragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetnigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den prijs van vijftig cents. WEDERGAS». Z. M. de Koning beeft het Beschermheerschap over het Waarborgfonds vau het Nederlandsck Werk liedenfonds aanvaard. Onze stadgenoot A. C. Elsmanoud-leerling der Goesche Ambachtsschool, is benoemd tot Werkmees ter bij de Staatsspoorwegen te Tilburg. In het afgeloopen jaar werden door de politie 115 processenverbaal opgemaakt, wegens openbare dron kenschap. Dat is ruim twee iedere week. De granen, zoo schrijft men uit het Noorden, bereiken thans zeldzaam lage prijzen; de rogge wordt voor f 4 per HL. verhandeld en het tarwe meel is voor 51/,, ct. per '7a kilo te koop. Naar het Vad. verneemtis een wetsontwerp tot wijziging van de wet op de Postspaarbank in be werking. De Regeering wil de wet in dien geest wijzigen dat ook bedragen boven f 800 tegen rente kunnen worden ingebracht. De „Vereeniging van weesvaders" heeft wegens de bestaande werkeloosheid, welke zich ook vooral in groote gestichten doet gevoelenbesloten eene ten toonstelling te doen houden van voorwerpen van knust en smaak, door weezen vervaardigd, en daar toe een aanzienlijke som beschikbaar te stellen tot den aankoop van materiaal en arbeidsloon. De aldus vervaardigde voorwerpen zullen tegen vastgestelde prijzen ten verkoop worden aangeboden. De onverkocht gebleven voorwerpen wil men ver volgens verloten; de geheele opbrengst zal ten goede Naar het Eugelsck. Van J. M. Smith, II Benige oogenblikken lang stond de jonge adelborst verbaasd bet papier aan te staren, maar ook slechts eenige oogenblikken. Hij was een van die krachtige werkzame geesten, die op eens de moeielijkheden van een toestand inzien en een gevaar weten onder de oogen te zien. Buitendienhoe jong hij ook wasja ofschoon hij er zelfs nog jonger uitzag dan hij wer kelijk washad hij toch al menig avontunr beleefd menig gevaar bijgewoonden zoo bad liij reedseer liij de bedroefde moeder naar een stoel had geleid, zich een middel voorgesteld en een weg afgebakend, waarop hij zijn beminde Helena uit haar vreeselijke positie dacht te verlossen. ,,Wees niet zoo terneergeslagenwaarde mevrouw", zeide bij met eerbied; „vergun mij, u eenige vragen te doen". ,.Ga uw gangbeste vriend". „Is die schurk in zóóver te vertrouwen, dat men op zijn woord gelooven mag?" „Ik begrijp uw vraag niet". „Kunt gij, naar hetgeen gij vernomen liebt, ver moeden dat uw dochter tot dusver ongedeerd is komen aan het fondsdat bestemd is tot verzorging en opvoeding van weezenwier lot in vele opzichten nog veel te wenschen overlaat. UIT DEN VREEMDE. Nu in het begin van dit jaar te Parijs op Père Laehaise, een gebouw voor doodenverbranding zal verrijzen, beginnen de Fransche kunstenaars zich reeds voor te bereiden tot het maken van sierlijke urnen en vazen voor de asch der dooden. In Denemarken is dezer dagen een „Vereeniging tot bevordering' van de nuchterheid" gesticht, welke zich het bestrijden van het misbruik van sterken drank ten doel stelt. Het jaarlijksch drankverbrnik onder de Denen be draagt ongeveer 67 liter per hoofden een som van 40 millioen kronen. Nog steeds gaat de Italiaansche politie ijverig voort met bet opsporen en vervolgen van haudelaren in kinderen. Dezer dagen zijn weder een orgeldraaier én zijn vrouw gevatdie twee knapen, een van 16 en een van 7 jaren, bij zich hadden, welke zij van de ouders der kinderen voor f 60 en voor f 8 per stuk gekocht haddenom hen naar Frankrijk uit te voeren. Keizer Wilhelm, op wiens milddadigheid doorzijn landskinderen nog al eens een beroep gedaan wordt, ontving dezer dagen uit Duisburg een brief van een twaalfjarig meisje, dat hem, ook namens haar tien jarig broertje, om 20 Mark verzocht, teneinde een steen voor het graf van hun vader te kunnen koopen. Het hinderde hun, als zij op het kerkhof kwamen, dat vaders graf zoo baal was. De Keizer zond den kleinen 30 Mark. Zij bestelden dat zijingeval van betaling van den losprijs, zal teruggegeven worden zoo zooals zij was toen die schurken haar machtig werden?" „Zij hebben mij verteld, dat bij zijn gevangenen nooit geweld aandeed, tenzij zijn eischen afgeslagen waren." „En dan?" „Och! spreek er niet van!" „Wees toch bedaard! Eu hebt gij, als ik vragen mag, de vereisehte som van 3000 florijnen 't Is een groot bedrag?" „Ik heb ze niet, de laatste gebeurtenissen in dit land hebben de zaken van mijn armen man in een slechten toestand gebracht. Maar ik geloof toch tvel dat ik van een zijner bloedverwanten het bedrag zon kunnen krijgen". „En wat zijt gij zelve voornemens te doen?" „Helaas! Ik heb geen andere keus. Ik moet op den bepaalden tijd en met bet geld naar de aange wezen plaats gaan". „Doe dat, hij zult niet alleen gaan, en volg nu mijn raad op om eenige rust te nemen. Laat al het andere aan mij over. Ik ben wel is waar jong, maar, beste mevrouw, laat ons nu aan dit punt niet blijven hangen; het geldt hier hetgeen mij het dier baarste op de wereld is, en ik gevoel mij in staat uw dochter te bevrijden; zoo niet, dan sterf ik bij dit pogen. Op welk een afstand bevindt zich de aangeduide plaats?"

Volksblad | 1885 | | pagina 1