ADVEBTBlsTTIElsT. uitoefenen, dan ltan kun daar de gelegenheid geopend worden, als genie- of artilleriewerkman, bij een an der wapen- of dienstvak over te gaan. De zaak is zeer aannemelijk voorgesteld en wij willen gaarne belangstellenden de gelegenheid openen van het daar geschrevene, van de vereischteu en voorwaarden, alsmede van de vooruitzichten kennis te nemendaar wij onmogelijk in onze beperkte ruimte daarover kunnen uitweiden. Aan het bureau van ons blad geeft men gaarne inzage van een en ander. Het Nederl. gasthuis voor ooglijders te Utrecht, waar zoovelen uit onze stad en omgeving verpleegd en genezen werden, heeft onlangs zijn vijfentwintig jarig bestaan gevierd. Bij die gelegenheid is prof. H. Snellen in de plaats van prof. Donders als Direc teur opgetreden. In het vorige jaar werden 368 lij ders in het gasthuis verpleegdterwijl daarbinnen 2581 lijders behandeld werden. Velen zijn aan die 6tichting veel verplicht en het is te hopen, dat zij in de eerste plaats zich geroepen mogen gevoelen, de heilzame inrichting ook door hunne giften te steunen; zal het gasthuis zich kunnen uitbreiden, zullen meerderen van de vruchten der wetenschap kunnen genieten en alzoo eene zoo weldadige inrich ting aan haar doel beantwoordendan mag de finan- tiëele steun ook niet ontbreken en daarom wordt het gasthuis voor ooglijders in aller belangstelling aan bevolen. UIT DEN VREEMDE. De aardbeving die Donderdagnacht in Spanje heeft plaats gehad, heeft ernstiger gevolgen gehad, dan men eerst heeft meegedeeld. Alleen in de stad Albuqueros heeft men 40 lijken onder de puinhopen der ingestorte huizen gevonden. Te Arenas del Rey heeft de cata strophe evenveel onheil aangericht. Het aantal dooden bedraagt 40 a 50. Het stadje Trafarranga is een ruïne geworden en twaalf der inwoners zijn gedood. De helft der stad Viles-Malaga is verwoest, hetgeen ook te Canillas het geval is. Te Estepona zijn de kerk, het stadhuis en verscheidene andere gebouwen slechts pninhoopen meer. De schrik was in verscheidene plaatsen zoo ontzettend, dat vele stedelingen naar bui ten gevlucht zijn en in het open veld hun kamp hebben opgeslagen. De telegraphische gemeenschap, die in het geheele schiereiland was afgebroken, is nog niet overal hersteld. Volgens offieiëele rapporten bedraagt het aantal dooden in de provinciën Malaga en Grenada 266. Blijkens de laatste berichten gaat het getal slachtof fers in het geheel 1000 te boven. De Zweedsche bladen meldendat het postbestuur aldaar van de Regeering toestemming wil verzoeken, om vrouwen als gewone postbeambten aan te stellen. Een Parijsche commissaris van politie, die onlangs in den trant van Salomo recht wilde sprekenkwam van die poging leelgk af. Er verschenen twee huur lieden voor hemdie elkander het bezit van een pa pegaai betwisten, en om nn te beslissen wie de ware eigenaar was, gaf hij last, den vogel binnen te bren gen en los te laten. De man, naar wiens kant de papegaai dan heen vloog, zou geacht worden, de eigenaar te zijn. De partijen schaarden zich ieder aan een kant, en de papegaai werd losgelaten. Maar in plaats van rechts of links, vloog Coco onmiddellijk naar den rechter. „Schurk! heb je al ontbeten?" krijsclite de brutale vogel, en viel met de hen eigen bracht op het reuk orgaan van den wijzen man aan, die slechts met moeite van het nijdige dier bevrijd werd en in dubbele beteekenis „een neus" kreeg, zooals hij nog nooit gehad had. Men berekent, dat er, dank zij het streven van de vereeniging voor vroegere sluiting, te Londen, meer dan 100,000 winkelbedienden nu met Kerstmis een vierdaagscb vrijaf zullen genieten. De Echo ver maant het publiek gedurende deze vacantie-dagen zoo weinig mogelijk inkoopen te doen. Ongelukken, Dwaasheden, enz. Die had haar tijd ook wel heter kunnen besteden Hoeveel steken er noodig zijn voor het naaien van een gewoon, eenvoudig hemd. Die vraag heeft on langs een naaister te Leicester zich gesteld, en zij heeft uitgerekend dat daarvoor 20.649 steken ge daan moe ten worden. CORRESPONDENTIE. Gebrek aan plaatsruimte noodzaakt ons het vervolg van het Feuille ton tot een volgend nummer te laten rusten. Aan al mijne Vrienden en Be gunstigers mijn Heilwensch bij de intrede van het jaar 1885. A. OVERWEEL, Boekhandelaar. Compliment van den dag aan allen. M. G.VAN DEN ENDE - Meijnderts, Gemeente- Vroedvrouw. Goes 1 Jan. '85. De ondergeteekende wenscht 'zij ne Vrienden, Begunstigers en be kenden in en buiten deze gemeente, een gelukkig Nieuwjaar. Hij bedankt voor het vertrouwen in vorige jaren genoten en beveelt zich minzaam in ieders gunst aan. J. DIERX, Slager. Gelukwensch aan Vrien den en Begunstigers bij het begin van het Nieuwjaar. J. DEN HERDER, Broodbakker. Heil- en Zegenwensch aan mijne Vrienden en Begunstigers bij de intrede van het jaar 1885. C. A VAN NIEITWENHUIJZE, Broodbakker. Onze Begunstigers, Vrienden en Bekenden, zoowel binnen als bui ten de stadgelukgewenscht bij den aanvang van het jaar '85. 11. ZWIÈTER en Vrouw. Vrienden Begunstigers en Be- benden wenscht de ondergeteekende een gelukkig Nieuwjaar. Hij bedankt voor het vertrouwen dat hij in vorige jaren mocht on dervinden en beveelt zich weder in ieders gunst aan. M. A. RAMONDT, Zadel- en KoffermakerNieuwstraat. Alle Vrienden, Begunstigers en Bekenden worden door den onderge teekende een gelukkig Nieuw jaar toegewenscht. Hij bedankt voor het vertrouwendat hij in vorige jaren mocht genieten en be veelt zich weder in ieders gunst aan. J. W. VAN DE WEERT, Mr. Smid, St.-Jacobstraat. Heil en Zegen aan mijne Vrienden en Begunstigers bij de intrede van het Nieuwjaar. M. HOOGESTEGER, 's-Heer Hendrikskinderenstraat. De ondergeteekende brengt aan Vrienden en Begunstigers bij den aanvang van dit jaar haar Heil wensch. Wed. P. DEN HERDER, 's-Heer Hendrikskinderenstraat Een gezegend Nieuwjaar aan alle Vrienden, Begunstigers en Bekendenin en buiten deze gemeente. Bedankende voor het ver trouwen in vorige jaren ondervon den beveel ik mij bij voortduring in ieders gunst aan. W. M. MOELIKER, KuiperSt. Jaeobstraat. Vrienden, Begunstigers en Be kenden wenscht de ondergeteeken de een gelukkigNieuwjaar. Hij bedankt voor het vertrouwen dat hij in het vorig jaar heeft on dervonden en beveelt zich weder in ieders gunst aan. Jos. BANNET, in Suikerwerken. Heilwensch aan allen. J. P. VAN DER DOES Lz. Verkoophuis.

Volksblad | 1885 | | pagina 4