I1 en Advertentie» tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naarplaataniirol*- Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. No. 81. Woensdag 8 October 1884. 7e Jaargang. ■■I Dit blad verschijnt iederen "Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en [Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 eer t Advertentiën, nis: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prjjs van 25 cents. NEDERLAND. Een kruidenier te Leeuwarden, lid van de Kamer vau Koophandel en Fabrieken, beeft in hooge mate de verontwaardiging van zijne beroepsgenooten opge wekt. door onderscheidene artikelen verre beneden den gewonen winkelprijs te gaan verkoopen, o. a. beste witte suiker a 25 c. per half kilogram. Den ganschen dag van 's morgens vroeg tot 's avonds laat was het er zwart van menschen, zeer ten nadeele van andere kruideniers. Van dez9n hebben nu echter ook reeds verscheidene hunne wareu tot „conourreereade" prijzen aangeboden. Het publiek geniet er niet weinig van, en de bedoelde kruidenier en de hem navolgende be roepsgenooten ten slotte waarschijnlijk ook op behoor lijke wijze. Te Leeuwarden hebben eenige slagers den prijs van bet rundvleescb met 10 cent per KG. verlaagd. De beide kampioenen voor de hervorming der vrouwelijke kleederdracht, mrs. King eu mrs. Haber- berton, hebben verschil gekregen over de woorden „broek" eu „gesplitste onderrok." De aanhangster van het denkbeeld „broek", de eere-seeretarisse van bet Londensebe „Bond voor verstandige kleeding", in een woord mrs. King, maakt thans een reis om de wereldom voor de wijde broek ter vervanging van de tegenwoordige vrouwenrok te pleiten. Mrs. King, een dame van 52 jaar, met zeven kindeven ten haren lastereist in een wijde broek van dezelfde stof en donkere kleur als de soort van overjapon, die haar tot de knieën reikt. Als kenmerkend staaltje van het gebrek aan werk te Amsterdam strekke, dat een schoenmakerdie per advertentie een loopknecht vroeg tegen f 6 per week, aanbieding in persoon, door 300 mannen werd be stormd die zich allen op het vastgesteld uur (tusscben 12 en 2) ter plaatse bevonden. Het gedrang was zoo groot, omdat ieder zich het eerst wilde aandienen, dat de politie tussohenbeide moest komen, om de orde te handhaven. Nv. d. D UIT DEN VREEMDE. Onlangs overleed te Buenos Ayres een mandie, zoo niet de rijkstedan toch een der rijkste land- houwers ter wereld was. Hij bezat 1710 vierk. mijlen land, 152.OOG koeien eu 500.000 schapen, alsmede verscheidene huizen in de stad. Zijne nalatenschap wordt op ongeveer 28 millioen gulden geschat, viclleicht noch etwas mchr Als die mau zijne koeien en schapen nu maar aan de armen vermaakt had, dan zou er voor de erfge namen nog genoeg overgebleven zijn. „Wij hebben hier", zoo meldt een berichtgever uit Chicago, „eeu maand lang ondervinding gehad vau de verbodswet in dezen Staat, en ik moet betuigen, 7,ij beantwoordt zoo volledig aan het doel als haar vrienden maar weuscheu kunnen, en onnoemelijk be ter dan haar vijanden voorspeld hebben. Maar blijken doet liet ten duidelijkste, dat do gansche vindingrijke macht van menschon en van duivelen in werking ge treden isom liet noodlottig vocht binnen bereik te brengenen wel is van toepassing op de oude drank slijters het ontzettende woord: „Dit is uwe ure en de macht der duisternis." Er moet, volgens geloofwaardige getuigenis, een firma in Chicago zijn, die kistjes doet vervaardigen in den vorm van een prachtig boek, waarop in ver gulde letters het woord „Gebedenboek" gedrukt staat, en waarbinnen ruimte is voor een flesch. Naar men zegtis dit fabrikaat bestemd voor de drankverkoo- pers in dezen staat. Ik vertrouw echterdat „de kat wel uit den zak" zal zijn, intijds, om de vol voering van dit helsche plan te voorkomen." De stad Parijs heeft vergunning gekregen tot aan vaarding van een legaat haar door den heer Ernest Vincent gemaaktten bedrage van fr. 25,000waar van de renten moeten worden besteedom aan kin deren van onvermogenden speelgoed of hoeken uit te reiken. Dezelfde erflater heeft een som van fr. 1500 's jaars ter beschikking gesteld van de Académie frangaise, om te worden uitgereikt aan dengeen, die zich door daden van liefde tegenover zijn ouders heeft onderscheiden. Water in de plaats van sabels en geweren. Toen Dinsdag 11. lord Salisbury aan het Station te Glas gow verwacht werd en duizenden personen toegang verlangden; ofschoon er maar een bepaald getal kaartjes afgegeven warenontstond er een hevig gedrang en velen wilden zich met geweld toegang verschaffen. De directie der Spoorwegmaatschappij maakte daarop met goed gevolg gebruik van de brandspuit, om de menigte te keeren, hetgeen bovendien tot veel vroo- lijkheid aanleiding gaf. Het water is toch een heerlijke zaak. Allerlei kwa len worden er door genezen; de een lescht er zjjn dorst mede en de ander wordt er zoo blank door als een lelie en nu blijkt, dat men er nog meer mede uitwerken kandan met scherpe sabels en patronen. Elke schutterij moet daarom haar eigen brandspuit hebbeu, om waar ze opgeroepen wordt, om de orde te handhavenonmiddelijk water te geven inplaats ALLERLEI. „Is dat nu dat mooie land, waar ze zoOTeel van vertellen?" vraagt een Noordbrabantsche landver huizer korten tijd na zijn aankomst in Amerika aan den agent, bij de bezichtiging van een arm zalig stuk weiland, dat de ander hem te koop aan biedt, „dan moet je bij ons in Holland komen, als je daar 's avonds een beest het land indrjjft, kan je het 's morgens haast niet terugvinden, zoo hoog staat het gras." „Wat dat betreft", zegt de agent, „kun je gerust wezenals je dat hier probeertvindt je het 's mor gens in 't geheel niet terug." In het paardenspel van Herzog, die op het oogen- blik te Maagdenburg voorstellingen geeft, is o. a. een gedresseerd varkeu te zien. Naar aanleiding hiervan doet de Magdeb. Zeit. opmer ken dat men ook in dit geval den wijzen Ben Akiba wm ■Hl

Volksblad | 1884 | | pagina 1