No, 73. Woensdag 10 September 1884. 7e Jaargang. Dit blad verschijnt iedereu Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f O.oO, franco per post f 0,90, waarover per halljaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentien tegen 6 cent per regel Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der- jzelfde advertentie wordt de prijs slechts twee- (maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentien, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. KEDERLAK De liefhebbers, die gewoon waren jaarlijks naar 's-Hage te reizen, om de opening der Tweede Kamer bij te wonen, of die er voor ditmaal op gerekend hadden den Koning eens te zien zitten in zijn zilve ren koets, kunnen gerust thuis blijven. Z. M. zal dit jaar dit zware werk eens aan zijnen Minister over laten en alzoo aan die zijner onderdanen, die hem wel eens van aangezicht tot aangezicht zonden willen aanschouwende gelegenheid onthoudenom persoon lijke kennis te maken. Baas boven baas. Onder do klachten van onzen tijd zijn niet de minstendie over de stedelijke belastin genniet ten onrechte hoofdelijken omslag genoemd, omdat de meesten van oordeel zijn, dat zij daardoor leelijk om het hoofd geslagen worden. Natuurlijk be klaagt men zich dan ook over de toenemende gemeen te schulddie jaarlijks grootere offers van de burgers vergt. Maar men moest daarbij ook eens bedenken, dat we! ieder meent den zwaarsten last te dragen maar dat ook in dat opzicht het spreekwoord geldt: haas boven haas. Zoo lazen wij dezer dagen, dat de Burgemeester van New-York hekend gemaakt heeft, dat de verbeteringen en verfraaiingendie in het voor uitzicht zijn voor de stad, de gemeenteschuld met 70,000,000 dollars zullen vermeerderen. Waar men dan zoo pruttelt over verzwaarde lasten ten gevolge van verbeterd onderwijsmocht men er wel eens aan denkendat die gelden nuttiger worden besteeddan wanneer zij alleen tot verfraaiing van de stad dienen. De Wereldtentoonstelling te Antwerpen in 1885. Het blijkt nu reeds, volgens vertrouwbare mededeelingen, dat dit nieuwe concours der volken zich voornamelijk zal kenmerken door het streven om nieuwe betrekkingen aan te knoopou en belangrijken uitvoer te zoeken, veel meer voor dagelijksche consumptie-artikelen dan wel voor voorwerpen van weelde. Te Antwerpen wordt het samenstellen der hallen en gebouwen met groeten ijver voortgezet onder bestuur van den architect, den heer Bordiau. In April is men met de werken begonnen en reeds verheffen zich de reusachtige ijzerwerken over eene uitgestrekte ruimte. De tuinen, door den heer Fuchs geteekend, zijn reeds genoeg gevorderd om vóór den winter met het planten te kunnen beginnen. Waarom zulk duur gasl De prijs van het gas te Utrecht, is op de begrooting voor 1885 verlaagd van 7 op 6 centen per Ms. Te Arnhem is de gasprps voor 1885 vastgesteld op 7 cents. In hot nederige dorp Kapelle in Noord-Brabant is eene liefdesgeschiedenis in de laatste weken aan den gang en brengt bij houderden de lachspieren in be weging. Zekere leerlooier V., eene groote 50er en zijn klant de schoenmaker S., eene groote 60er, zi]n beiden verliefd op eene sehoone van ruim 40die liet genoegen heeft, moeder te zijn van een léjarigen zoon en eene Sjarige dochter, behalve, zoo men zegt, van een drietal andere, die gestorven zijn. Van daag gaat V. uit vrijen en morgen S. Intusschen is het zoo v.er gekomen, dat het huwelijk mot S be paald werd. Trouwkleerenbruidsuikers werden te Rotterdam gekocht en de dag van aanteekenen werd bepaald. Toen V. dit hoorde, ging hij naar zijn meisje en ziehet huwelijk werd weer voor onbepaalden tijd uitgesteld. De kracht, die van de geliefde dame uitgaat, is zoo toovsrachtig groot, dat de minnaars er niet vandaan kunnen blijven. "Wordt bijv. door den krachtigen aandrang der familie van beide min naars als het ware een eed afperst, dat zij er niet meer zullen heengaandan is de aantrekkingskracht den volgenden dag zoo grootdat de eed wordt ver broken. Het is zelfs zoo sterk, dat een vroegere minnaar met opzet diefstal heeft begaan en ook ge vangen heeft gezeten, om van haar verlost te wor den. Nu de beide minnaars beginnen te gelooven dat het mikpunt hunner liefde trouwen kan, is er een middel uitgedacht, om althans voorloopig aan deze geschiedenis een eind te maken. De beide min naars hebben door zekeren notarisklerk v. d. K. een contract laten opmaken, waarbij bepaald is, dat wan neer V. met de bewuste sehoone trouwthij f 1000 aan S. moet uitkeeren. Wanneer S. tot het huwelijk overgingmoest hij f 300 aan V. betalen. De slot bepaling van het contract is het merkwaardigst: deze luidt dat beiden f 25 boeten verbeuren telken reis, wanneer een van beide één woord tegen de Dulcinea mocht spreken. De meest vriendschappelijke verhouding tusschen de beide minnaars is oorzaak dat het coutract nauwkeurig wordt nageleefd en steeds door getuigen wordt nagegaan. UD.) wijsbegeerte. „Indien de kippen van uw buurman door de heg van uw tuin op uw grond ko men verjaag ze dan niet in toornmaar bereid haar een plaats, waar zij in vrede haar eieren kunnen Naar aanleiding van de overgenomen vraag der Pall Mall Gazettewaarom de heeren van links naar rechts en de dames van rechts naar links knoopen schrijft een onzer lezeressen Dat de heeren van links naar rechts knoopen is eenvoudig uit gewoonteom de meeste verrichtingen uitsluitend met de rechterhand te doen. De dames knoopen, dunkt mij, van rechts naar links, opdat de heeren niet links zouden zijn, wanneer zij, voor haar staande, bij het knoopen of ontknoopen moe ten behulpzaam zijn. Yan daar luidt de wijs- geerige verklaring verder wordt de man waar schijnlijk ook de rechterhand der vrouw genoemd. Geen wijzerplaten meer. Het allernieuwste op het gebied van uurwerkendoor Pallweber na veeljarige studie uitgevonden, en door de International Watch Company te Schaffhausen in Zwitserland op haar fabrikaat het eerst toegepast, zijn de remontoirhor loges zonder wijzers. Het doeldat de uitvinder voor oogen had, bestond daarin, om het aangeven van den tijd zoodanig aanschouwelijk voor te stellen, zooals het steeds, en bij alle gelegenheden geschreven en uitgesproken wordt. Behalve voor andere tijdaanwijzingenis voor hen, dia veel met spoorwegverkeer te maken hebben deze nieuwe uitvinding van veel nut, daar dit horloge juist den tjjd aangeeft, zooals die in officiëele me-

Volksblad | 1884 | | pagina 1