Mo. 69. Woensdag 27 Augustus 1884. 7e Jaargang. FEUILLETO AOOKKJS"- Dit blad vemckijnt iederen. Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per poet f 0,90, waarover per halfjaarlijkaclie kwitantie wordt beschikt Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTJEN vóór Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en j Dienstaanvragett wardeti geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Mrroote Letters en Afbeeld, naarplaatomimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee- 'maal berekend, uitgezonderd Dien staan vragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan aebt regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. SSBEBIii Si De Kerkeraad der Herv. Gemeente te Tolen heeft den gemeenteraad niet verzocht de kermis afteschaf- fenmaar vermaandt dit te doen. De vermaning is voor notificatie aangenomen. Naar men verneemt-, is de Eegeering voornemens eerlang eene wet bij de Staten-Generaal intedienen tot het heffen eener belasting van het kapitaal in portefeuilleanders gezegdeene effectenbelasting. Wat onze brave socialisten daar wel van zeggen zullen, die zoo gaarne bet kapitaal zouden verdeelen, om ieder een gelijk deel te geven. Als zoodanige verdeeliug plaats greep, zonden er wel geene groote portefeuilles noodig zijn, om ieder zijne effecten te laten bewaren eu vermoedelijk zonden in dat geval de eerlijke verdeelersdiezelfde belasting heel lastig en drukkend vinden. Men wil de menseken volstrekt de deur uit heb ben en maakt het reizen zoo goedkoop en gemak]ijk, dat het niet is, om binnen te blijven. Nu heeft de Ehijnspoorwegmaatschappij weder bedacht rondreis- biljetfen uittegeven, waarbij men zelf bepalen kan, waar men henen wil en dat voor een prijs, die uiterst gering isalthans voor hendie er een beurs op na houden, die goed gevuld is. Men kan zoodoende al lerlei landen in korten tijd doorreizen en voor een prijsje per spoor Oostenrijk, Hongarije en wat niet al bezoeken. Dat is juist bet tegengestelde van eenen waarneming, die wij dezer dagen konden maken, toen men zelfs voor veel geld niet eens per spoor naar Middelburg reizen konom de tentoonstelling WAS HIJ 10. HET? Het geluk bad ook hem stom gemaakt. Hij nam de roos aan toen de t-eedere handen liet die niet los. Hij legde haar arm in den zijne en zij liet bet. toe. Het station was ai te spoedig bereikt. Beiden tegelijk zagen vfij om naar de plaats, waar hij „lieve Margaret»" had gezegd. Eene woeste zandige beide lag Toor hen: heide kruid eu sparren alleen groeiden er open in de dunne, enkele grashalmen suisde de wind. Woest en ledig en toch scheen bet den dokter, als waren zij langs de heerlijkste bloemen gewandeld. Wat zon zij wel denken? De stoomfluit klouk in do verte, de trein kwam aanzuchtend en steunendbrommend en knarseud hield hij stil. „Wie bezoekt, gij te W vroeg Margarets snel, terwijl zi] haar arm uit den zijne nam. „Mijn vriend de, advocaat V „ITij bezoekt dikwijls mijn vaderzeide zij glim lachend, „hij staat bij hem zeer goed aangeschreven. Als gij mij heden middag om vier uur in den tuiu voor onze villa, dicht bij de groote foutein in het prieel ziet zittendan verzoek ik uom bij mij te komen, opdat ik mijn zoo uitstekenden beschermer, aaa mijn vader kan voorstellen." „Dat zal gaanzeide onze dokter vroolijk verrast. „Wat vermag niet bet eeuig dochtertje van papa!" te zien. 'tls waar, de Exploitatiemaatschappij had daarvoor kunnen zorgen, maar als zij het gedaan bad; hoevelen zouden daarvan gebruik hebben ge maakt. Men wil altijd extratreinen en blijft dan als ze ingericht zijnrustig te huis. Als er opge wektheid en samenwerking was, om van znlk eene extragelegenheid gebruik te makendan vermoeden wijdat ze ruimer zou aangeboden worden. Reeds sedert lar-g wordt overal geklaagd over ver mindering van werk en thans schijnen ook de groote fabrieken in ons land, dientengevolge er toe te moe ten overgaanom öf het aantal werkliedenöf dat der werkuren te verminderen. Zeker is dat verschijn sel treurig voor onze arbeiders en wekt bet bezorgd heid tegen den naderenden winter. Bevreemden moet het intuEsehen, dat onze werklieden inplaats van met elkander te overleggen, wat er te doen valt, om in den nood te gemoet te komenliever vergaderingen houden, om over het algemeen stemrecht te spreken en dit, zoo mogelijk, van de regeering aftedwingen. Alsof er algemeen meer te werken en te eten zijn zou, als maar iedereen stemmen kon. Wij zouden in bedenking geven, liever eerst middelen te beramen, om het lichaam in stand te houden en te verster ken; ais dan het algemeen stemrecht komt, zullen de liefhebbers meer kracht hebben, om hunne stem men uittebrengen. Hei gevaar van den overvloed. Een Scheveningseh schipper deelde gisteren mededat hijbjj het op halen van zijue vleet, eeu Fransch schip naast zich had, dat zooveel haring aan dek borg, dat het eens- zeide zij schelmseh, en reikte hem nog eens de hand. Het portier werd geopend. Vijf personen zaten reeds in de coupé. Wij moeten tot schande van den dokter zeggen, dat hi] het liefst ze allen had vergiftigdzooveel had hij nog onder vier oogeu te z8ggen. Men spreekt zoo dikwijls van pensees de 1'escalier gedachten die eerst na het weggaan, den bezoeker invallen; maar men moest liever van pensees après la declaration sprekendie komen nog duizendmaal zoo talrijk tooi-, en dus ook te laat, als de anderen. Een onoplosbaar raadsel is en blijft tocb het schoone geslacht. Daar zat het bekoorlijke gezichtjezoo gelaten, zoo onschuldig naar de voorbij dansende boomen te zien, alsof er in 't geheel niets ware voorgevallen. Wie had nu in het stil voor zich heen ziende oog, den blik gezocht, dien zij den dokter geschonken had. Daar zat zij, en trok onverschillig aan hare hand schoenen, en geen trek van haar gekat verried of haar hart, van geluk sneller klopte of niet. De dokter gevoelde zich niet op zijn gemak. Men moest hem aanzien, dat zijne gedachten hem plaagden, zijn oog zweefde dan bier, dan daar heen om altijd weder te vergeefs te beproeven, een blik van baar optevangen. Beminde zij hem dan ook? Waren die blik en de roos niet misschien slechts dankbaarheid? De trein stond stil, het doel was bereikt. Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1884 | | pagina 1