Mo. 63. Woensdag 6 Augustus 1884. 7e Jaargang. FEUILLETON. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijkoche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN vo'or Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te hpzorgen bij den uitgever J, A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaan vragen worded geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Qroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. N E DU R L A H De Vereenigde Staten-Generaal hebben de wet op het regentschap aangenomen en H. M. de Koningin Emma tot regentes benoemd, voor het geval, dat de Koning voor de meerderjarigheid zijner dochter komt te overlijden. Bij gelegenheid van de paradealhier op den ver jaardag der Koningin gebondenis er eene photo- grafische afbeelding gemaakt van onze schutters, zooals ze toen op het markplein zich vertoonden, 'tls te hopen, dat de afdrukken daarvan algemeen ver krijgbaar zullen gesteld worden, daar zeker ieder gaarne een exemplaar daarvan koopen zalom daar mede zijn vertrek te versieren. Het menschelijk leven is door alle tijden met eene reis te vergelijken maar hoe langer hoe meer wordt het eene werkelijkheid, dat het leven eigenlijk niet anders dan reizen is. In de maand Juli werden al leen langs den Stoomtramweg Den Haag Scheve- ningen 209,850 personen vervoerd en de locaal Spoor weg Voorburg 's-Hage vervoerde in die maand 17000 passagiers. Men zal er nu toe moeten komen, om optegevenhoeveel (of hoe weinige) menschen een geheule maand thuis bleven. Haring in het land, zieken aan een kant. Zoo rijmde WAS HIJ 5. HET? „Staat u mij toe," zeide de dokter eindelijk, na dat hjj zich van de juistheid van den ingeslagen weg had verzekerd; „mij aan u voortestellen.'' „Dokter Kroese, praktiseerend arts, sedert twee jaren in de residentie praktisch werkzaam. Ik zal beproevenof ik ook hedenhoewel op een ander terrein, praktisch kan zijn. Ik zal al mijne ge dachten inspannenom behalve uw vertrouwenook uw onverdeeldeu lof te verdienen." Zij glimlachte, en de wolkjes, die haar gelaat had den omfloersdschenen zich bij deze vertrouwenwek kende woorden wat te verdoelen. „Mijn naam is Margaretha Kolauo. Mijn vader heeft zich uit zijne zaken teruggetrokken en bewoont onze villa te WIk wilde hem verrassen en eenige dagen bjj hem blijven, daar mijn tante, die mij onder hare bescherming heeft, en wier huishouden ik bestuur, naar mijn oom moest gaan." „Gij bobt ook eene tante?" vroeg de dokter op zulk een komiscken klagenden toondat Margaretha hem glimlachend aanzag. Onze dokter gebruikte deze vroolijker stemming; hij praatte en vertelde, wat hom in de gedachten kwam, schilderde de gevreesde tante met schelle kleuren af, en eer zij er aan dachten, waren zij bij de eerste huizen van het dorp aangekomen. B is een aardig, vroolijk dorp. Aan den hreeden rijksweg liggen nette boerenhuizen, allen door een tuintje omgeven, door hoornen beschaduwd alles zoo netjes en op zjjn Zondags, als lageu zij in Noord-Hollandon van verre keken de roode daken, men oudtijds en indien het waarheid bevat, dan is er nu kans op algemeene gezondheid, als de men schen maar haring willen eten. Er werden te Vlaar- dingen niet minder dan 33 duizend tonnen meer aangebracht dan in het vorige jaar. De vischzaldus veel goedkooper zijn en dan is het verkieslijker met een tonnetje visch de gezondheid te bewarendan die met een doos Hollowaypillen te moeten herstellen. Afwisseling behaagt. Zoo denkt onze landsvader- lijke regeering ook. Onze militairen krijgen nog al eens andere modellen van uniform en hebben lang zamerhand allen de kleuren van den regenboog ver toond. Nu ligt de rijkspolitie aan de beurt. Deze heeren zullen ook naar een nieuw model en wel naar een Pruisisch gekleed worden. Lange jassen zullen tot vermeerdering der deftigheid de korte vervangen; uniformpetten ook al naar Duitsch model zullen bij afwisseling van de metalen hoedjes gedragen mogen worden en om de verschillende graden aanteduiden, zal er een streep doorloopen, door de mouwen wel te verstaan. Zeker bij wijze van uitlokking tot navolging heeft een burgemeester in Limburg al tweemalen dronken door zjjue gemeente gestrompeld. De man is er op uit, om de licht en schaduwzijde van de drankwet- te doen kennen, tegen dat die herzien wordt. met de daartusschen verstrooide boomkronen uitals een groot kreeftengerecht, dat de huisvrouw, sier lijk met pieterselie had opgemaakt. „Daar zijn wij reeds in het dorp," meende de dokter. „In het dorp?" vroeg Margaretha verbaasd; „ik denk wij zijn in een klein gehucht." „Dat is ook mogelijk," antwoordde haar begelei der dapper, terwijl hij naar alle huizen keek. „Wij zullen nog wat verder moeten gaan, en dan moet ik mij den raad veroorloven, dat wij daar om raad vragendaar, waar die zes staande balken voor de huisdeur den ingang versieren. De kribben daarnaastde ringen in den muur doen mij vermoeden, dat dit de dorpskroeg is. Misschien viuden wij in den kleinen tuin, aan de andere zijde van de deur een goed plaatsje onder de hooge boomen en de reusachtige zonnebloemenwaar gij, zoolang siesta gelieve te houden, tot dat ik voor uw verder lot de noodige informaties heb ge nomen." „Zeer gaarne," zeide zij, „ik ben wel wat ver moeid en ronduit gezegd een glas melk zou mij zeer welkom zijn." De jonge lui gingen naar het huis, de dokter opende het poortje van den tuin. Daar vonden zij een bank tegen het huis staan, het-jonge meisje nam plaats en hij liep vol gedachten de deur in, ging over den stsenenrein geboenden vloer van het voor huis en trad de gelagkamer binnen. De waard kwam hem vriendelijk tegemoet. Zijn buis met zilvefen knoopen zat gespannen om zijn rug, een gebloemd vest, beschermde de breede vlakte van zijn buiken zijn broek had een vorm alsof die door eene naaister was gemaakt. De waard nam zjjn mut-sje beleefd af.

Volksblad | 1884 | | pagina 1