No. 55. Woensdag 9 Juli 1884. 7e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nominers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. (Jroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Yerjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. x NEDERLAND. Heden (Woensdag) "bezoekt de nieuwe Commissa ris des Kouings onze stad. Zoo iemand iets op het hart heeftdat hij voor dezen hoogen ambtenaar zou willen uiten, dau is daartoe gelegenheid ten raad- huize tegen half elf. De begrafenis van den Kroonprins zal nuzoo wordt verzekerd, Donderdag 17 dezer des morgens ten 9 ure. plaats hebben. Men herinnert zich, dat de Prins 14 Juni overleden is. Er zijn twee feesten in aantochtdie wij beiden met genoegen zien naderen en die wij beiden goed weder toewenschenal vervult onsterwijl wij dit schrijven, ook de wensch, dat de zon zoo vriendelijk zijn mocht, voor een poosje achter de wolken te gaan rusten eu zich daar te verheugen over de mild heid van dezen in het uitgieten van het zoo uoodige nat. Een p.iar ferme regenbuien zouden zeer velen onder ons vroolijk feest doen vierenwant de mees ten kijken nog liever op een nat pak, dan op een kurk droge regenbak; maar als we het voor het zeggen hadden, zouden we zeker de regen vóór Woensdag bestellendat zou voor de feestvierders ook niet on- pleizierig zijn. Woensdag Schoolfeest. Met 400 kinderen per ex- tratrein naar Middelburg, om daar in het Schutters hof de jeugd met kinderspelen te vermaken en dan ten half acht mot de vroolijke schare terug te kee- ren, dat is voor de commissie, die het feest bereidt een waar genot, niet omdat de leden zelve zooveel pleizier hebbenmaar omdat ze andereu zooveel plei- zier doen. Zeker ziet de jeugd met opgetogenheid dien dag naderen en het is jammer genoegdat zoovelendie, misschien juist met het oog op zulk een feest, hun best deden niet of weinig te verzuimen, nn het er op aankomt, wel nitgenoodigd worden, maar geen permissie krijgenom daarvan gebruik te maken. Waarom niet V .Ja, dat mag wel aan de ouders en de kinderen worden geopenbaard, opdat beiden het mogen begrjjpen, welke opvoedkundige wijsheid, welke hartelijke belangstelling in de kinderen, welke waardeering van hunnen ijver, in dat gebod; gij zult te huis blijven! gelegen is. Wij zijn geneigd aan zoer gewichtige redenen te denken, waar wij de te leurgestelde en treurende gezichten van zoovele kin deren zien. Maar zoolang wij die niet kennen, be treuren wij die harde terugzetting der kinderen, te harder, omdat men hen eerst hun best liet doenom, waar ze de vrucht er van verwachten, te hooren: gij krijgt niets. Over het volksfeest, dat later komt, zullen we misschien nog wel een woordje zeggen, als wij eerst zullen wetenhoe de uitnoodiging tot deelneming ontvangen is. Voor het oogenblik willen we alleen er op wijzen, dat velen nieuwsgierig zijn, of de kin deren, die bij het kinderfeest stadsarrest hebben bij het volksfeest geen huisarrest zullen krijgen. Wij lazen iu een onzer dagbladen, dat men te Bloemendaal (N. H.) door boring op 23 meter diep te, uitmuntend welwater beeft verkregen. Van tijd tot tijd lezen wij dergelijke berichten uit andere plaatsen. Och! dat men ook eens zulk een bericht uit Goes lezen mocht. Wat baten ons een tal van pompenwaarboven bet afschrikkend woord „o n- drinkbaar" te lezen is, nu we al eenige dagen, als visschen op bet strand, gapen naar een drupppel ter verkwikking. Zou er onder onzen bodem dan niet andors dan ondrinkbaar water zijn? Is er de proef van genomen? Of zou bet niet de moeite waard worden geacht, zooveel uitdroogenden te hulp te komen? Tegen scbapemelk bestaat ten onrechte bij velen een vooroordeel. Zij is zeer rijk aan vaste bestanddeelen namelijk 16 percent. In suikergehalte staat zij alleen bij de ezelliunemelk achter; vooral is zij rijk aan kalk en phosphorzuur, vet, kaas- en eiwitstoffen. Zij ig aangenaam van reuk en smaaken moet als een voed zame drank beschouwd worden. Daar echter de kaasstof in deze melk eenigszins taai is, kunnen niet alle magen baar verdragen. (Huisvrouw.) Een model advertentie. Er zijn nog al eens lief hebbers die in advertentienvooral van overlijden gaarne uitweiden over een en ander, natuurlijk om die heel mooi te maken. Maar eene Amerikaanscbe weduwe heeft deze advertentie-preekzucht dienstbaar weten te maken aan bare tijdelijke belangen. Mis schien kan iemand er winst mede doen en daarom deelen wij dit model mede: „Heden overleed tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde echtgenoot Jacob Smith, in leven boeden en petteufabrikant. "Wie hem gekend hebben, weten, dat zijn deugden boven mijn lof verheven zijn en zijn boeden slechts f 4 kosten. Hij liet mjj twee kin deren na en een grooten voorraad zomerhoeden, die ik tegen concurreerende prijzen verknopen zal. Hij werd van mijue zijde weggerukt op bet oogenblik, dat hij juist een grooten voorraad vilt bad opgedaan, die zijne weduwe in staat stelt, hare hoeden 5 pCt. beueden fabrieksprijs van de hand te doen. Zijne asscbe ruste in vrede." UIT DEN VREEMDE. De berichten omtrent de ziekte te Marseille en Toulon, zijn wel niet zoo ongunstig, doch de meeste voorzichtigheid blijft geraden en alle voorzorgen worden dan ook genomen. Het gerucht, dat zij zich ook te Parijs zou hebben vertoondis gelukkig niet bevestigd. Eene dame in Engeland, die van oordeel is, dat vrouwen even zooveel te zeggen moeten hebbenals mannen, heeft geweigerd de verschuldigde belasting te betalen, zoolaug de vrouwen geen kies- en stem recht gegeven werd. De deurwaarders zijn daarop gekomen en hebben eenige meubelstukken van haar in beslag genomen en de juffrouw heeft zich ver kneukeld toen men haar alzoo tot den rang van mar telares verhief. Zij verzekerde, dat er wel 50 van die stemlustige dames waren, die allen even gaarne haar boeltje zouden zien verkoopen. Ouder deze was er eeuedie bet hoogste woord bad en die nog meer dau haar huisraad voor haar recht wilde geven, maar toevallig had ze voor dit jaar bare belasting reeds

Volksblad | 1884 | | pagina 1