Ho. 51. Woensdag 25 Juni 1884. 7e Jaargang. PRINS WILLEM ALEXANDER KAKEL HENDRIK FREDERIK PRINS VAN ORANJE, Dit blad verachijnt iedercn Woensdag en Zaterdag. De prijs per lialfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaaviijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nnr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst Ugc» 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel, (ïroote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slecht» twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. Met hartelijk leedwezen maken ook wij melding van het afsterven van onzen Kroonprins, met wiens herstelling wij ons vleiden, zoodat de tijding van zijn afster ven allen even onverwacht in de noren klonk. bereikte slechts den leeftijd van 33 jaren, en zijn korstondig leven was het bewijs, dat geluk en vreugd niet altijd de vorsten vergezellen. Het is niet aan ons de oor zaken optesporen van het leed, waaronder deze Vorstenzoon bukte. Zwak van ge stel, drukten hem in de laatste jaren eene bittere smart, nadat hij zijne moeder en zijn broeder door den dood moest missen. Bijna in afzondering levende, gaf hij misschien te veel toe aan sombere gedachtendoch die in zijne omgeving verkeerdenga ven steeds het getuigenis, dat hij een kloek verstand en vluggen geest bezat, dat hij zijnen tijd nuttig besteedde in voortdurend onderzoekdat hij het meeste belang stelde in 's lands aangelegenbeden en zich ernstig voorbereidde voor de moeilijke en ernstige taakdie hem als toekomstig Koning van Nederland wachtte. Reeds daarom moeten wij zijn vroege dood een groot verlies noemen, daar hij beloofde den troon waardig te zullen bekleeden. Maar er is meer. Het aloude huis van Oranje verliest in hem den laatsten mannelijken afstammelingna onzen Koning, en de doorluchtige naam, die sedert eeuwen zich aan onze geschiedenis hechtte, zal, wie weet hoe ras, daarvan gescheiden wordenof althans in de schaduw van andere namen daaraan worden gehecht. Het is inderdaad opmerkelijk, hoe in weinige jaren de glans van dat Vorsten Stamhuis verbleekte, dat zoovele edelen heeft voortgebracht. In dat uitsterven van Oranje ligt voor Nederland een stof van ernstig nadenken en wie zal ons zeggen, welke de gevolgen daarvan voor ons land en volk zullen zijn. Ze ker is de toekomst in nevelen gehuld en meer dan ooit is het noodig, dat ons volk naar die eendracht streve, die het eenmaal machtig maakte en die alleen ons be houden kan, waar de band eenigd hield. verbroken wordt, die zoovele eeuwen lang ons ver- Si E D F; IS. L A SI In de vorige week werd in een R. C. Kerk in Noord-Brabant ingebroken en gestolen en men vond des morgens met krijt op de kerkdeur geschreven: Wij zijn met zijn achten Wij gaan alle nachten, Wij zijn te lui om te werken, Daarom bestelen wij de kerken. Wij zijn geneigd, die dieven eerlijke lui te noe men, daar ze er voor uit komen, wat hen tot die ven maakt, namelijk de luiheid. Die ongelukkige kwaal heeft al velen oneerlijk gemaakt, maar als in onzen tijd zooveleu over armoede klagen de meer- gegoeden benijden en zoeken te bestelen, en sommigen bewerendat dit een gevolg is van de verkeerde in richting onzer maatschappijja zelfs godsdienst en kerk aansprakelijk stellen voor de ellende, die hier en daar wordt geledendan mag men ook wel eens acht geven op deze verklaring, die uit den boezem der armen voortkomt en de vraag rijstof niet die onwil om te werken ook onder de kwalen van onzen tijd moet worden opgenomen. Hecht in recht. In ons vorig no. deelden wij mededat eene vrouw was gevat, die maar even vier koffers met ontplof bare stoffen bij zich had en niet minder van plan was, dan den Keizer van Duitschland te vermoorden. Later is men komen zeggen, dat het geheele verhaal een verzinsel was en wij achten ons dus verplicht; dat evenzeer medetedeelenopdat niemand onrecht geschiede. Wjj verheugen er ons zeer over en wea- schen hot vrouwelijke geslacht gelukdat het niet

Volksblad | 1884 | | pagina 1