Mo. 49 Woensdag 18 Juni 1884. Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beachikt Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der- zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjariugs-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan a ebt regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. NEDERLAND. De zitting van den gemeenteraad, gisteren gehou den, heeft niet veel belangrijks opgeleverd. Dhr. Ra- mondt nam als Wethouder zitting, terwijl de Bur gemeester de gemeente met dit feit geiukwensebte. De nieuwe Wethouder, die zijne beste krachten aaü de vervulling zijner ambteljjke plichten wijden wil vond al aanstonds een goed voorbeeld in bet oudste raadslid, dat weder met zeldzame nauwkeurigheid de voorgelezen notulen had nagegaan en door een paar opmerkingen deze tot volkomenheid bracht. Na dit eerste gerecht volgde een overloopende schotel met modedeelingenwaarvan wel de meest prikkelende wasde benoeming van den Vlissinger G. P. P. Frank tot Concierge van de gebouwen der H. B. S. voor jongens. Niet minder overvloedig werden er Ingekomen Stukkeu medegedeeld en ouder deze eene bloemrijke correspondentie over de broodvervalscbing, bet schei kundig onderzoek, de handelingen van den onder zoeker, enz., Het publiek vernam daaruit wat gebeurd was en wat niet gebeurd was, maar bad moeten gebeuren en toen men, na bet genot van dit uit den aard droge onderwerp, naar iets prikkelends verlangde, meende een der leden, dat met een personaliteitssaus te be gieten doch de ondankbare schare wees die zwijgend af, waarna een ernstig protest met bet geheele punt van de agenda als bet meel in de lucht wegstoof. Toen de bloem vertreden lag, kwam bet moordda dig schieten op de proppen. Het eerste schot reeds was vernietigend. Een pneadvies van B. en W., bewees, dat bet dagelijksch bestuur niets vuriger verlangt dan een schietbaan, zooals door den majoor-comman dant der schutterij is gevraagd, maar dat bet be zwaarlijk daarvoor gelden aan de hooge regeering kon vragendaar deze zeer terecht verklaard beeft, dat zij de vriendelijke overdracht der kosten van de gemeente aan bet rijk niet kon aannemen. De com- mandaut wist dat eigenlijk ook wel voor hij kwam vragen, maar hij loste een schot met los kruit, om de aandacht levendig te houden en ware het moge lijk de geboorte van het wetsontwerp in den dop te verbaasten. De uiting van enkele gevqelige schutters- harteunaar aanleiding van het praeadviesvloeide als een breeds stroommaar kon niet verhoedendat de groote meerderheid (9 van 11) de schietbaan ook nu van do baan schoot. Het scheen wel, dat de aanzittenden verzadigd waven, dank zij de breede spijskaart en enkele klnif- parrijtjes, althans over de verdere voorstellen werd niet eens gestemd, laat staau gesproken; wat zeker niet in het nadeel was van enkele aanvragers om vermindering van aanslag of remissie van betaalde belasting in den Hoofd.-Omslag. Bij wijze vau nagerecht vermeide men zich in eeuigo benoemingen voor de onderscheidene eominis- siën uit den raad en anderen. Bij deze rolverdeeling viel alleen op te merken, dat sommige benoemden niet tegenwoordig waren en zich dus niet verklaren konden terwijl dhr. Deu Boer er nog eens over den keu wilof hrj in de commissie van voorlichting voor den Hoofd.-Omslag zal zitting nemen. De voorzitter sloot de vergadering op de gewone wijze, dat wil zeggen: met een hamerslag en een vriendelijk knikje, waarop allen wel voldaan huis waarts keerdenomna zooveel voor het algemeen belang te hebben gedaannu ook voor hunne bijzon dere belangen te gaan zorgen. Volgens onze stadscourant zal eerlang op den grond waar eenmaal de meestoof stond, eene nieuwe wijk worden gebouwd bestaande uit 14 nieuwe huizen met een straat er tusschen. 't Is te hopendat in die wijk de liefde bestendiger vau duur zijn zal dan de mee stoof „de Liefde" was, die eens veel beloofde, daarna lang kwijnde en nu geheel verdween. Zou dat niet kunnen Er is in onzen tijd eene bij zondere liefhebberij voor schietbanen, wat bij een zoo strijdlustig volk als bet onze wel niet te ver wonderen is. Het wil echter maar niet vlottenom de schietbazen aan het noodige terrein te helpen, en terwijl de patronen van ongeduld in de tasschen dansenkan er maar geen baan verkregen worden boe vurig ook door schutters en toekijkers begeerd. Waarschijnlijk is het, omdat er geen plek te vin den is, waar de kogels vliegen kunnen zonder iemands leven in gevaar te brengen, en dan weegt het ook wel ietsdat er geld voor noodig iswat niet uit oud lood kan gefabriceerd worden. Daarom willen wij eene vraag stellen. De schietbaan is noodig, om de schutters goed te leeren treffen, bet ware mik punt goed te doen raken en nu zal bet toeh wel hetzelfde zijnwaarmede geraakt wordtals men het juiste punt maar treft. Zou men dat doel niet evengoed bijv. met groene of grauwe erwten als met ko gels kunnen bereiken, dan was er geene quaestie van doodschieten, dan was er gemaklijker eene plaats te vinden voor de oefeningen, dan zou de schieterij niet zooveel geld vorderen en men kon toch bekwame schutters krijgen. Men zou ook achter bet doel eenige soepketels kunnen plaatsenwaarin de projectielen, werden opgevangen en zoodoende allerlei voordeelen verkrijgeniuplaats van kosten te maken, 't Is best mogelijk, dat er dan gevonden werden, die bun land gratis afstonden, omdat te laten beschieten, en dat dusinplaats van het vruchteloos vragen om een baan, tal van aanbiedingen bet schietlievend gemoed ver heugden en aangenomen konden worden. Een klokkenpredikatie. In de meeste bladen doet een bericht de ronde, dat een rijk bankier te Wee- neu in een zijner salons zes klokken heeftdie be halve de uren en minutenook de dagenjaren en maanden aanwijzen. De eerste van die klokken werd bij de geboorte van den heer des buizes in beweging gebracht en stond onlangs op 51 jaren 8 maanden en 14 dagen. De tweede is voor mevrouw bestemd, de derde voor de oudste dochter en de overigen voor de drie andere kinderen. Het doel is de betrokken personen bet snel verloop van den tijd en bet aan tal der reeds doorleefde jaren te herinneren. Kwaad sprekers hebben gezegd, dat de klok van mevrouw niet altijd de znivere waarheid verkondigt, om dat hij door herhaald achteruit zettenbedorven wordt. Het schijnt intusscbendat dergelijke klokken ook elders gevonden worden en dat die der kinderen vooral

Volksblad | 1884 | | pagina 1