e n F. R a x r. AI3VEBTEM"TIEIiT. 81 8} OPENBARE VERKOOPING. DEN HERBERGINVENTARIS OPENBARE YEBSOOMG. zijn Boereninspan, Scliore, De gemeenteraad alhier hoeft het kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 18S4 vastgesteld op f 1359.58s. Dc laagste klasse bedraagt f2,305, de hoogste f201,426. De slagers te Arnhem hebben den prijs van het rundvleesch met 10 cent per kilo afgeslagen en zul len daarom zeker geene slechtere zaken doen. Het Zeenwsche vee schijnt dan bijzonder duur te wezen, dut men dergelijke berichten daar zoo schaarsch leest. Kleine plaatsen doen meestal gaarao net als de groote, maar in sommige zaken schijnen ze het na doen niet te kunnen leeren. Men denke, behalve aan het vleesch ook aan de gasprijs, die in de meeste steden veel lager is, dan bijv. in Goes. UIT I) E V R E E M D E. Hoe de aardappelvezel kan worden gebezigd tot het maken van knoopen, broches, enz. Paul Fliess- bachin Corowbij Jelassenheeft een patent be komen voor zijne uitvinding, om de bij het maken van aardappelmeel achterblijvende vezelruassa aan te wenden tot het maken van allerlei luxevoorwerpen. Do vezel wordt te dien einde iu vaten of kuipen ver zameld, en ouder voortdurende werking van roeren en mengen tot 75 a 80° verhit. De op die manier verkregene dikvloeibarestijfselachtige massa wordt dan in vormen gedaan en onder sterken druk in den gewenschten vorm geperst. De Papierzeitung vestigt de aandacht op deze zaakdie naar ons voorkomt vooral voor de Groninger Veenkoloniënwaar de aardappelmeelfabrieago zulk een groote vlucht heeft genomen, van belang zal kunnen zijn. Bij gelegenheid van de eedsquaestie. Eene New-York- sche firma adverteerde dezer dagendat zij tegen inzending vau 50 cents een recept gaf om het vloe keu af te leeren. Tot verbazing van velen kwamen er nog al aanvragen. Het recept werd dan ook ter stond toegezonden en luidde zeer eenvoudig ,,Houd uw mond." Wij vinden dat eene laffe aardigheid, waarmede men het publiek geld uit den zak zoekt te jagen. Toch is er iets goeds in. Het vestigt de aandacht op eene afschuwelijke gewoontedie door de meesten wordt aangenomenzonder dat zij zelve het bemerken en wekt hot nadenken over het getui genis van onbeschaafdheiddat de vloeker van zich zeiven geeft. In onzen tijd, waarin men de eeden afschaffen wildient dan ook wel het vloeken op geruimd te worden. Wij vreezen echter, dat het niet zoo gemaklijk gaan zalzoolang zijdie het zoo gek of zoo erg vindendat men een goddelijke staaf over den meineed inroept door het gebruikelijke eedformulier hunne verontwaardiging lucht geven met te zeggen: ,,'t Is G dverd me een schande, dat men tot een eed gedwongen wordt Dat is beter da» sabels, die ^misbruikt worden. In het Engelsche leger worden nn pantoffels of linnen schoenen voor de soldaten ingevoerdin plaats van het tweede paar laarzen. Hierdoor worden de rausels van de manschappen bij het marcheeren aanmerke lijk lichter en zullen rij het zich na een vermoeienden dag, vrij wat gemakkelijker en aangenamer kunnen maken. Als er nu nog een kamerjapon en een slaap muts bijkomen, dan zullen de helden lekker kunnen uitrusten. In ieder geval bewijzen die pantoffels, dat men in Engeland soldaten niet maar als kanonnen- vleesck beschouwt, die goed genoeg zijnom bevloekt, gedrild en of afgebeuld of aan luiheid en werke loosheid overgegeven te worden. In een dorpje van Duitschland is een kennisge ving van den volgenden inhoud aan het kerkgebouw aangeplakt: „Op dit kerkhof kan niemaud meer worden begra ven, behalve wie in de parochie leeft; diegenendie wenschen begraven te wordenbehooren zich deswege te wenden tot den schoolmeester." Eene zoogenaamde „krachtproef" werdDaar de Volkszeitung meldt, dezer dagen te Berlijn aangegaan. Onder eenige jonge lieden, waarvan er twee tot een bekende Tnrnvereeniging behooren en die bij hun vrienden als bijzonder sterk bekend staan, had men, nadat de gewone toeren met stoelen en tafels waren afgespeeld willen uitmaken, wie van beiden het sterkst was. Nadat het bedrag der weddenschap was vastge- gesteldkwam men overeen, dat de proef bestaan zou in bet dragen van een baring aan de punt der staart en met uitgestrekten arm van de vroegere Hallesche- tot de Oraujebnrgprpoort door de geheele Frederiks- straat, een afstand 3600 meters, zonder uit te rusten of van vinger te wisselen. Onder groote vroolijkkeid werd de weddenschap aangegaan en des nachts te 12 nur, om stoornis te vermijden, de tocht aanvaard. Hoe belachelijk zulk een krachtproef moge schijnen, 't is een feitdat slechts ee.n der beide ijzersterke jongelingen bet st.uk volbrachtterwijl de andere reeds halfverwege zijn haring in de goot wierp en zich overwonnen verklaarde. Ook de winner verzekert dat hij liever de zwaarst mogelijke taak volbracht, dan zich nog eenmaal aan zulk een haring-promonade te wagen. CORRESPONDENTIE. "Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt het vervolg van het Feuilleton tot een volgend nummer te laten ruston. S 25jarige Echfuereeniging JACOB van FRIEDER1CH SCHNEIDER ANNA "MARIA METZLER. Goes, 27 April 1884. Hunne dankbare kinderen. (sasesssesasc Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij het lijden en overlijden van onzen ge liefden echtgenoot en vader HU- BREGT SNOEP, betuigen wij aan vrienden binnen en buiten de ge meente onzen hartelijkeu dank. Goes 23 April 1884. Wed. H, SNOEP—Van Haeen en kinderen. Dc zaak zal voorloopig op den- zelfden voet worden voortgezet. Op Maandag 28 April 1884, des morgens te 10 uren, zal P. Do Dreu, tc Kapellc, aan de herberg genaamd ,,h e t Groene Wou d", publiek verkoopen: bestaande in een goedloopend Biljart met toe- bebooren, TafelsStoelenBanken, Schragen, Bladen, Karaffen, Gla zen Lampen, Kruiken en Flesschou. Voorts: 1 mahoniehouten Ledikant, lPluim- bed met toebehooren, twee Wasch- tafels1 ronde Tafel1 Kleerkast, 2 Spiegels, 1 Ovenkachel1 Wind molen, 1 Geeselsteen met Paard en meer andere Roerende Goederen. Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE te Goos, Op Woensdag 30 April 1884, des morgens te 10 uren, zul de eerz. Jacob Priesterop zijne hofstede in de gemeente Borsele, publiek verkoopen: bestaande in: 3 Paarden oud 1516 en 20 jaren baatgevende Melkkoeien, 1 Kalfvaars, 2 Jaar lingen, 2 Ivalvors1 Varken, 30 Kippen en lianen2 Benden2 Menwagens1 Kapwagen 1 Drie- wielskar, 3 Ploegen, 6 Eggen, 1 Sleper, 1 Molbord, 1 Rolblok, 1 Windmolen, Koabak en Goot, Stroo- rnolen, Schoppen. VorkenRijven, Spaden, Zeeften, Bouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, llooi, i

Volksblad | 1884 | | pagina 4