.31. Woensdag 16 April 1884. 7e Jaargang. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVEKTENTIEN voor Dinsdag- en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaan vragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaan vragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. NEDERLAN D, Onze vier raadsleden zijn, na lange rust, op hun post teruggekeerd. De gemeente kan du» weder van hunnen raad en voorlichting gemeten. Jammer, dat bij hun eerste wederverschijuen in den raad, zij het al aanstondsoneens waren met hunne collegas. Niet alleendat zij geene wijziging wilden in de veror dening op de huizen van ontuchtmaar zij wilden maar kortweg de geheele verordening dood maken. Volgens het door een van hen geuite gevoelenwerd door zulk eene verordening, de ontucht zelf beschermd en wij moeten erkennen, dat zulks weinig op den weg ligt vau een gemeenteraad. Een ander lid kwam er wel krachtig tegen opmaar toch zooveel wel sprekendheid bezat hij niet, dat hij het viertal kon over tuigen. De verordening werd echter door de meerderheid aangenomen. "Wij hebben natuurlijk geen het minste verstand van gemeentezaken en gemeenteadministra tie, maar wij zouden wel eens willen weten of, als eene verordening op slechte huizen eene bescherming is van de ontucht, of het dan ook niet eene bescher ming van de dronkenschap is, als eene andere ver ordering bijv. bepaalt, dat men aan een dronken man geen drank mag schenken. UIT DEN VREEMDE. Proeven van Coöperatie zijn tegenwoordig, vooral in Engelandaan de ordeook op het gebied van landbouw. Een 200-tal boerenarbeiders te Welling borough, in het graafschap Northampton, vereenigen zich nu tot zulk een proeve. Zij hebben een hoeve van 72 hectaren gepacht en zullen die gezamenlijk behouwen. Men ziet den uitslag van de proefneming met belangstelling tegemoet. Speelgoed voor groote kinderen. Koning Jan van Ahyssinië heeft hij een juwelier te Aden 600 stuks besteld van zijn ridderorde „Chatam Suleiman" (Sa- lomo's zegel); ze zijn bestemd voor Europeesche vor sten en staatslieden. Het mag wel een Jan van een Koning heeten, die zoo maar in eens 600 ridderorders tegelijk be stelt. Waarschijnlijk zullen velen er al reeds op azen en het is misschien voor beu gelukkig, daar er zoo velen zijndie zonder hun versierde rok weinig beteeke- nen, maar die als ze een lintje of kruisje daarop kunnen plakkendan toch eenige waarde vertegenwoordigen. Ter kenschetsing van een deel van den Russischen adel, kan het feit strekken, dat een adellijke club te Kieff, met 264 leden, in het afgeloopen jaar rnim 40,000 roebels aan speelkaarten uitgaf. Voor zes ja ren werd ongeveer 17,000 roebel aan kaarten besteed. Dat het bijgeloof in Zweden nog niet is uitgeroeid, blijkt uit het volgende geval. Eenige weken geleden had een vrouw in Samaland het ongeluk, hare hand in eene dorsehmachine te ver wonden. Zoo als gewoonlijk op het platteland, nam men eerst zijne toevlucht tot een kwakzalver en het treurig gevolg was, dat het koudvuur aan het gewon de lichaamsdeel kwam. Toen de vrouw eindelijk in hot gasthuis belanddewas alle hulp tevergeefs en de vrouw stierf kort na hare aankomst aldaar. De man haalde het lijk weg en hegroef het. Maar wat gebeurde? De doode ,.spookte" en liet haar treurenden echtge noot in zijn huis niet met rust. „Moeder is zeker boos, omdat zij in haar oude kleeren begraven is", zei de weduwnaar, en deze meening vond zooveel ingang bij de familie en de burendat hij verzocht „zijne vrouw nog eens te begraven, daar haar geest geen schik had in haar daagsche kleeren." Toen alle overreding ijdel bleek te zijn op den man, stond men hem eindelijk toehet lijk op te gravenhetwelk, nadat de oude kleederen afgenomen en volgens oad gebruik verkocht warenin een voegzamer kleed ge stoken werdwaarna men het voor de tweede maal begroef. Weinige dagen daarna stierf de zuster van den man. Om haar rust in het graf te bezorgen, liet hij, „ge waarschuwd door hetgeen geschied was", niet alleen de doode zorgvuldig bleeden, maar gaf hij zelfs een begrafenismaaltijdwaartoe 15 kannen brandewijn werden opgedaan. Hiermede meende hij zijne eerste misdaad voor goed uitgewiseht te hebben en koesterde hij de zoete verwachting, „dat zus wel rustig zou blijven liggen." Dat komt nu te pas. Aan de westkust van Slees- wijk bedient men zich van een eigenaardig middel tegen vogels in de kerseboomen. Men neemt oude pekelharingen en bestrijkt die met stinkende dierlijke olie (oleum, animale foetidurri). dat in de apothekers- of drogistwinkels te krijgen is. Zulke geprepareerde haringen worden aan staken met strikken achter de kieuwen in de hoornen opgehangen. Is de boom groot, dan moeten er 2 a 3, ia hg klein dan kan er 1 in aangebracht worden. De Berlijnsche kappers en haarsnijders hebben zich op 10 na, vereenigd om des Zondags niet meer te werken en hun winkels te sluitende barbiers wei geren echter hun medewerking. ALLERLEI. Er heerscht groote opgewondenheid onder alle zwaar lijvige tram-conducteurs in de Vereenigde Staten. „Is dit een vrjj land" vragen ze, „en mag een man hier niet eens meer dik zijn?" De reden tot deze opwinding is het ontslag dat een tram maatschappij de Union-Line in Philadelphia ge geven heeft aan alle conducteurs, die meer dan 120 Amerik. ponden wegen. „Voor de passagiers" zegt de directie, „is een dikke conducteur, die tegen hun knieën drukt; die met logge beweging de heeren op de balcons van den wagen samenperst zoo onaange naam dat wij besloten hebben voortaan enkel kleine en magere conducteurs aan te stellen." Gelukkig zijn de magerenzij kunnen tram-con ducteur worden! Lichtlichtaltijd meer licht. Onder de benaming van lichtgevend papier komt een papiersoort in den handeldat met zwavelcalcinm voorzien is en in het duister licht geeft, waaneer het eenigen tijd in het licht heeft gestaan. Het is eene wijziging van het Balmains,

Volksblad | 1884 | | pagina 1