Woensdag 2 April 1884. Jaargang. FEUILLETON. EEN ANGSTVOLLE NACHT. Dit blad verochijnt icdcren Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 nnr te bezorgen bij den uitgever j. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienataanvragen worden geplaatst tegen 5 caftt en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twea- maal berekend, uitgezonderd Dienstaanvragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. K EDËRLi JV D, Maar aanleiding der gehouden overgangsexamens lijn op de Burger-Avondschool bevorderd: Van de 1ste tot de 2de klassemet den eersten graad G. H. Vertregt, C. Komijn, W. Van der Hoef, H. Loggers; met den tweeden graad, Pb. Wessels, J. Faberij De JongeL. C. B. De BruijneJ. Van Melle; met den derden graad, P. L. Holthnizen. Van de 2de tot de 3de klassemet den eersten graad, H. P. Van der Hell, J. Hoogesteger, J. J. NijsH. J. Elsman W. M. Van Gorselmet den tweeden graad J. Glas, F. Vonk; met den derden graad, R. J. A. Lagas J. OssewaardeL. Glerum. En met goed gevolg hebben eindexamen afgelegd: P. Glas, A. Verhage, I. Van Riet, P. Faberij De Jonge. Terwijl zijn toegelaten S. LeClercq, G. M. Nagelkerke, S. Duvekot, W. Van den Duugen. Tot de Ambachtsschool zijn toegelaten de vier laatst genoemden en J. Van Melle, J. Hoogesteger. Terwijl een diploma werd uitgereikt aan J. J. Nijs, P. Glas, I. Van Riet. Wij verblijden ons dit alles te kunnen mededee- len. Het bewijst hoe weldadig voor onze gemeente, de Burger-Avondschool en ook de Ambachtsschool zijn. Mocht deze goede uitkomst velen opwekken van beiden meer gebruik te maken. Zij zouden zichzel- ven daarmede dienst bewijzen en de gemeente tot nut en sieraad kunnen ziju. Het Ned. Amerikasnsch Weekblad bespreekt de vraag: „wat zal ik doen in Amerika?" Na de op merking, dat de beantwoording daarvan veelszins afhangt van de bijzondere omstandighedeuwaarin bij, die ze doet, verkeert, zegt bet blad: „Toch be staat er voor allen ook één antwoord, goed voor al len en dat nimmer faalde". Dat antwoord is„doe, in Vit de herinneringen van een Rechter. 3. „Dit sclrrjjveu ontving ik werkelijk met de eerste post. Blijkens den poststempelwas bet den vorigen dag te Holefield, een klein nest in bet graafschap K. op de post gedaan. Na bet lezen er van, stond ook dadelijk mijn besluit vast, om het arme wezen, dat zich in bare vertwijfeling tot mij had gewend, bijstand te verleenen. Of dat nog tijdig genoeg te doen was? De Deinen vertrokken op urendat ik in den namiddag nog op de plaats kon zijn; maar als nn de ongelukkige reeds het offer van hare vijanden was geworden De uit voering van dergelijke aanslagen wordt, zooals mijne langjarige praktijk mij bad geleerd, in den regel niet uitgesteld. Nu, als bet vreeseiijke werkelijk reeds gebeurd was, dan was ik op grond van den brief ten minste in staat, de misdadigers aan het gerecht over te leveren. Ik maakte mij dus gereed voor do reis, gaf mijnen ondergeschikten de noodige inlichtingen, en ging naar de spoor, om tegen vier uur in den namiddag Amerika aankomendewat ge vindt te doenhand haaf u een tijd lang met datgene wat n wordt aan geboden, om het even wat bet is; volvoer getronw uwen plicht met ijver en nauwgezetheid; en na kor ter of langer tijd, zal u iets voorkomendat n past; betrek dan uwen post en uw leven heeft dan eene goede baan gevonden." Die mensehen verstaan hun belang. Te Helmond worden door de gasfabriek als proef voor veertien dagen kosteloos gaskooktoestellen verstrekt, om de ingezetenen in de gelegenheid ts stellen zich van het voordeel en gemak dier toestellen te overtuigen. Het gas wordt voor 9 et. per M3 geleverd en bij groot verbruik zal de prijs nog lager kunnen gesteld worden. Beste lui, die Helmonders. Zij geven het voordeel en gemak niet alleen op tentoonstellingen te zien, maar stellen ieder in staat proeven te nemen. Ieder wil toch wel zekerheid hebbeneer hij zijn geld uit geeft en dan is er niets beterdan met eigen oogen te zien. "Waarom doen andere gasfabrikanten dat ook niet Zij zouden bet publiek dienst doenen hun eigen beurs zou er wel bij varen. BIT DEN VREEMDE. Naar aanleiding van een verzoekschrift der Israë lieten uit bet Russische district Poltava, beeft de Se naat bet decreet der provinciale regeering, waarbij de Joden, die geen grondbezitters zijn, uit de dor pen verbannen worden, voorloopig geschorst, tot na afloop van een ingesteld onderzoek. 'tls heel vriendelijk van dien Senaat, maar 'tis een raar land, waar zulke decreten bestaan en de vrijheid zoo weinig wordt gekend. Eene Regeering, die niet aanstonds dergelijke bepalingen opheft, ver dient dat zij bestreden wordt en men kan zich dan te Holefield aan te komen. Het doel mijner reis, lag vandaar slechts op een kwartier afstand een boerenknaap bracht mij voot een klein drinkgeld, door het park er heen. In den hoofdingang van den huize Halcomezag ik een grooten sterken man, met zwart haar, gelijk- kleurigen langen baarden even zulke donker schit terende oogen, die mij scherp opnamen. Hij droeg een korten jaehtrokhooge laarzenen in de rech terband een rijzweep. Ik vermoedde dadelijkdat het Mr. Mordaunt was. „Uw dienaar Sir," sprak ik hem trouwhartig aan. „Mijn naam is Turner, Arnold Turner. Ik was langen tijd in Indië, hoorde daar toevallig, dat in dit buis zekere miss Essingham woondeen besloot daarom, daar haar overleden vader en ik van onze jeugd af aan vrienden zijn geweest, haar dadelijk na mijn terugkomst in Engelandte gaan zien. Hier tegen zal zeker geen bezwaar zijn?" „Tochantwoordde hij droog„bet spijt mg maai de jonge dame is niet wel, en daarom buiten staat, iemand te ontvangen." „O, dat spijt mij niet minder. Maar men zal mij, die alleen voor dit doel van Londen ben gekomen, misschien toch toestaan, om het lieve kind te zien „Neen, dat sta ik niet toe," antwoordde hij grof. Wordt vervolgd).

Volksblad | 1884 | | pagina 1