Zaterdag 22 IVIaart 7C Jaargang. Dit blad verschijnt iederen. Woensdag en Saterdag. De prigs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. AD VERTEN TIEN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 unr te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dien3taan vragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiëu tegen 6 cent per regel. Groote Letters en Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstannvragen. Advertentiëu, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. OM1VATÏIÜR ïi ÏJ li. 't Is toch altijd hetzelfde. Als de menschen reden raeenen te hebbenom knorrig te zijndan vindeu ze bet onnatuurlijkals niet ieder met ben medebromt, en als zeozooveel pleizier hebbendan vinden ze bet onnatuurlijk, als niet ieder met ben laelit en vroo- ljjk is. De meesten meten de natuur van anderen naar hunne eigen gemoedsgesteldheid af en er is al menigeen voor een kniesoor uitgescholdendie toch een goed humeur bad, terwijl ze als vroolijke Frans gespikkeld ziju, die niets anders deden dan van hunne goede dagen genieten. Evenzoo meent men zich over de natuur te kunnen beklagenals ze regen geeftwanneer men zonne schijn verwachtte en men rekent het haar bijna als een verwijt aan, wanneer ze in het voorjaar in de plaats van konde een zomerscben dag beschikt. Nog dezer dagentoen de heldere zon ons verkwikte en alles naar buiten lokte, boorden we uit menigen mond, in plaats van een dankbaar en opgewekt woord: ,,'tis onnatuurlijk weer." Men wil er wel van genietenal is het ook maar om wat vroeger niet de huisverwoesting of de schoon maak te beginnen, maar neemt het niettemin moeder Natuur kwalijk, die van de oude overlevering durft afwijken en nu eens voor stormen en regenvlagen, droge en zachte dagen geeft. Men wil wijzer zijn, dan de goede oudeen, alsof men alle hare geheimen had afgekeken, wordt het met zekerheid gezegd, dat de koude en het slechte weder nu wel achteraan zullen komen en men belemmert het genot, dat on bekrompen aangeboden wordt, door zich reeds voor af te kwellen met de bezwaren, die niet eens komen waDt zoo zegt men: „de buien moeten bomen vroeg of laat." Onlaugs wezen wij er opdat de Lentemaand be schuldigd wordteen leelijkenijdige staart te heb ben en bet is oi zij nu eeus heeft willen doen zien, dat bet niet anders dan laster is, dat ze ook wel vriendelijk kwispelen kan. „Onnatuurlijk!" zegt men nuomdat men de oude klaagzang niet kan aanheffenmaar de vraag is, waar meer on- natuur is, bij haar, die ons weldoet, meer dan wij verwacht hadden, of bij de ondankbare menschheid, die de weldaden aanneemt en tegelijk zegt: ,,'tis bui ten den tijd." De menseben zijn dikwijls veel onnatuurlijker, als zij meenen, dat bet gehoorzamen aan vaste en on veranderlijke wetten zon medebrengen, dat alle vrij heid en zelfstandigheid moet worden opgehevenzoo dat zij zelve ook niet veel anders zijn dan wandelende werktuigen. Ze zijn het evenzeer, als ze zich in de sa menleving gansch anders voordoen dan ze werkelijk zijn. Als dezer dagen de zon ons vriendelijk bescheen, dan verborg zij geene droevige buien achter hare stralenmaar zij gaf al het licht en de warmtewaar over zij te beschikken had en maakte geene vertoo ning van vroolijbheidom daarmede het oog te mis leiden. Maar omdat ze nu eens goed vond wat vroeger voor den dag te komea en niet deed als zoovelen die eerst uitgebromd moeten hebbeneer zjj weer vriendelijk kunnen zien, zeggen de wijzen, dat zij heel onnatuurlijk handelt. Het zal wel bet beste zijndat wij baar maar stil laten FEUILLETON. EEN ANGSTVOLLE NACHT. Vit de herinneringen van een Rechter. 1. Waarde Heer! Eene ongelukkige wendt zich tot u, en smeekt om uwen bijstand. Moge deze hare regelen u nog tijdig ter baud bomen, en zijt gij nog onder de levenden. En moogt gij evenmin aan de dochtor uwe hulp weigeren, als eens den vader! Hij heette John Es- singham en vertelde het zijne tweede vrouw en mij ziju eenig kind dikwijls, hoe gij hem, door uwe scherpzinnigheid, uw overleg en energie zijn vermo gen waarmedo een gewetenlooze compagnon was ge vlucht, terug hebt gegeven. Nu rust hij en mijne lieve moeder reeds sedert vij'f jaren in vreemde aarde; op eene reis in bet buitenlandwerden zjj door de cholera aangetasten ik toen eene dertienjarige wees werd daarop in bet huis van een verren bloedver want opgenomen. Men liet mijde rijke erfgename, eene zorgvuldige opvoeding gevenen behandelde mij, boowel mijne pleegmoeder, als eene harde booze vrouw werd uitgekreten, en ik in het begin, ook zeer voor baar vreesde, al wa3 bet dan ook niet met liefde, toch met voorkomenhcid. Namelijk tot bet vorige jaar, toen do eenige zoon en erfgenaam van het buisMordaunt Halcorpevan zijne veeljarige reizen terugkeerde, en welgevallen in mij scheen te vinden; hij, zoowel als zijne moeder, gaven mij ten minste dikwijls genoeg als bnn wenscb te kennen, dat wij een paar zonden worden. Ik hield mij in het begin echter zeer terughoudend, Mordaunt met zjjn woest uiterlijk en zijn ruwe wilde manieren, kwam volstrekt niet overeen met het ideaal, dat ik mij in het geheim van mijn too- komstigen echtgenoot had gemaakt. Toch wees ik hem niet af, omdat ik nog geen anderen man kende. Een half jaar geleden echter leerde ik in een gezelschap William Woodhill kennen, en nadat hijals bekende van Mordaunt een tijd lang bij ons bad vertoefdook beminnen. Hjj schonk mij evenzoo zijne liefde, en zou juist, aan Mrs. Hal- come, hare toestemming voor onze verbintenis heb ben gevraagd, toen een buitengewoon geval, ons plotseling voor langen tijd van elkander scheidde. Een rijke kiuderlooze oom van hem namelijkwas te Bombay gestorven, en bad hem tot universeelen erfgenaam benoemd. Om de nalatenschap vlottend te maken, was bij daar noodig. Op mijn verzoek stelde hij daarom zijn aanzoek om mijne hand, tot zijne terugkomst uiten reisde af. Dit gebeurde drie maanden geleden. Yol verlangen wachtte ik van dag tot dag op zijue berichten; zij kwamen niet; in plaats daarvan, verzochten Airs. Halcome en Alordaunt mij steods dringender, hem mijn „jawoord" te geven. C Wordt vervolgd).

Volksblad | 1884 | | pagina 1