No. 17. Woensdag 27 Februari 1884. 7e Jaargang. FEUILLETON. Dit blad verschijnt iederen Woensdag en Zaterdag De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommers zijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENTIEN vóór Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 7500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 cent en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Groote Letters en Afbeeld, naarplaatsrnimtc. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt de prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaanmgen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huweljjks-, Verjarings-, Doodberichten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. NEDERLAND. Beginnen is niets maar volhouden Tot spijt van meer dan duizend arme kinderen, die vanwege de commissie te Groningen gedurende vijf weken met warme spijzen gevoed zijn houdt het geven van eten op. De fondsen laten een langer tijds bestek niet toe. Men moge zeggen dat die kinderen dan toch eeni- gen tijd genoten hebben maar het voorbeeld van Gro ningen bewijstdathoe schoon het plan isde uit voering groote moeielijkhedeu heeft. En dan rijst de vraagof de vrij groote sommendie nu gebruikt wordenalleen, oin enkele kinderen te voeden voor een korten tijd, niet nuttiger waren aangewend, als ze aan de arme huisgezinnen waren verstrekt. LIT DEN VREEMDE. Er zijn in Frankrijk niet minder dan 30,000 vrou wen die deu kost winnen met het maken van kunst bloemen. Daar zijn op hetoogenblik een aantal dezer bloemenmaaksters zonder werk, deels door dat de bloemen niet meer zoo zeer in de mode zijn en deels door de steeds toenemende mededinging van andere landen als Engeland, Duitschland, Zwitserland en Amerika. Maar de Fransche kunstbloemen blijven toch steeds onovertroffen en alle andere worden ook naar Fransche modellen gemaakt. In den Amerikaanschen staat Maine heeft men een huizenfabriekdie houten huizen kant en klaar le vert. Zij kreeg onlangs weer een bestelling van 50 huizen voor Cape May en zij leverde die binnen kor ten tijd af. Hotels van 50,000 dollars en fraaie landhuizenzoo betuigt de firmaworden even snel en gemakkelijk gereed gemaakt als gewone boeren woningen. De buizen worden op vrachttreinen ver voerd en bijna dagelijks verzendt de fabriek huizen, die men maar voor het in elkaar zetten heeft. In Zweden en Noorwegen geschieden dergelijke dingen, maar we gelooven niet op zoo groote schaal. Wij mochten aan die Amerikanen en Zweden wel eens de Goesche verordening op het bouwen zenden sedert de bepalingdie voor vochtige muren bewaren moestvervangen is door diewelke een bewijsdat het huis voltooid isvordert. Ze zullen dan ginds vooraf wel uitmaken, of het ook eeue belemmering van de vrijheid iswanneer men zonder permissie van het stadsbestuurzijne woning niet mag betrekken. Uit Manchester schrijft mendat daar niet min der dan 40,000 personen zonder werk zijn en nit Denais in Frankrijk, dat daar 1500 mijnwerkers vrij willig den arbeid staken, omdat zij zich niet willen onderwerpen aan de bepalingen van een nieuw re glement. Als die laatsten nu het leegloopen goed bevalt en zij er den kost mede verdienen, dan mogen ze het kunstje aan kunne Engelsche collega's leeren. leder naar zijn aard. Men schrijft uit Parijsdat 4.) EEN VRIEND. Uit de herinneringen van, een geheimen Politie-agent in Londen. De vrouw riep om hulpen eerst na veel moeite gelukte bet om den betreurenswaardige tot bewust zijn te brengen. „Waar, waar bevindt zich Windham nuriep hij toenmet al zijne kracht zijne gedachten verza melende. „Hij is afgereisd, zonder te zeggen waarheen." „Afgereisd, goede God ook dat nog, en wanneer is hij '.afgereisd. „Gisterenavond. Tenminste hij is toen met zijne bagage in een cab weggereden." „Dus met het volle bewustzijn, om mij te beste len," jammerde Burton. „O, de wraak is verschrik kelijk." „Wat deed hij?" vroeg de vrouw verwonderd. Maar Burton gunde zich den tjjd niet, om haar dit te zeggen. Eene gedachte kwam plotseling iu hem op. Hij ging heen en dadelijk naar mij. Na de mededeeling van het vertelde zag bij mij vol verwachting aan. „Ik kon helaas slechts bedenkelijk bet hoofd schud den. Waarbeen bad zich de vluchteling begeven? In bet gunstigste geval was bij niet vóór in deu na middag optesporen te vattenen hemwat de hoofd zaak wasde duizend pond weder aftenemen. „Dat is een slimme, vreeselijke geschiedenis," zeide ik eindelijk verschoonoud. „Gij hebt wel moeielijker zaken tot een goed einde gebracht." Hoe vleiend dit vertrouwen ook klonkkon ik toch niet nalaten mijn cliënt te verstaan te geven, dat mij voorloopig nog elk idee ontbrak, hoe te handelen. „Eu heden middag moeten de duizend pond weder in de kas liggen," riep hij vol vertwijfeling uit. „Als gij u eens wendde tot uw toekomstigen schoon vader?" vroeg ik. „Naar uwe mededeeling moet hij een rijk man zijn." „Dat is hij ookmaar ook als allen anderendie door eigen werkzaamheid vermogend werdenzeer omzich tig met zijn geld. Bovendien denkt hij zeer streng. Het zou slechts noodig zijn, zoover ik hem ken, om hem te zeggendat ik aan mij toevertrouwd geld aan een derde bad geleend, om aan zijne genegen heid voor mij een einde te makenen zijne inwil liging tot mijne verbintenis met Suze intrekken. Neen, neen, ik durf hem niet vragen." „In dit geval zeker niet. Dan blijft u voorloopig niets verder over, als de uitkomst van mijne ope- ratiën aftewacbteu. Gaat dan nu bedaard naar uw bureau. Ik weet nu genoeg zooveren zal dadelijk aan het werk gaau. Dat daarbij niets verzuimd zal worden, behoef ik u niet te verzekeren." „Reken op mijne eeuwige dankbaarheid." „Nu nu, ik zal mij hartelijk verheugen iets voor u te kunnen doen, maar daarom moet gij mij nu verlaten. Bij bet geringste gunstige resultaat zal ik u dadelijk berichten." Ik schreef nog zijnezoowel als Windham's voor malige woning opwaarna wij met een handdruk scheidden. Wordt vervolgd).

Volksblad | 1884 | | pagina 1