No. 11, Woensdag 6 Februari 1884. 7" Jaargang. Dit blad verschijnt lederen "Woensdag en Zaterdag. De prijs per halfjaar f 0.50, franco per post f 0,90, waarover per halfjaarlijksche kwitantie wordt beschikt. Afzonderlijke nommerszijn a 1 cent verkrijgbaar. ADVERTENT1EN voor Dinsdag en Vrijdagmiddag 12 uur te bezorgen bij den uitgever J. A. ROSS, Goes. Oplaag 1500 Exemplaren. Dienstaanbiedingen en Dienstaanvragen worden geplaatst tegen 5 ceat en Advertentiën tegen 6 cent per regel. Groote Letters ea Afbeeld, naar plaatsruimte. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing der zelfde advertentie wordt dc prijs slechts twee maal berekend, uitgezonderd Dienstaan vragen. Advertentiën, als: Geboorte-, Huwelijks-, Verjarings-, Doodbericbten en de daarop betrekking hebbende Dankbetuigingen, niet meer dan acht regels beslaande, voor den geringen prijs van 25 cents. EDE R I, A .V D. Voor eenigen tijd werd, gelijk bekend is een adres aan den Burgemeester gezonden, waarin de sluiting verzocht werd van eenige tapperijen of danshuizen bepaaldelijk op den Zondag. Daarop is door den Bur- gemeestor geantwoord, dat hij gaarne zijne aandacht zal schenken aan de zaak in dat adres behandeld, en voor zoover het met eone gepaste vrijheid over- eentebrengen is maatregelen zal nemen, om de bevor dering van onzedelijkheid en ongebondenheid tegen te gaan, zoodra hem werkelijk blijkt, dat zulks door bedoelde muziekuitvoeringen het geval is. De gemeenteraad van Middelburg heeft bepaald, dat het gas, voor verwarming bestemd, tegen 7 ct. per stère zal geleverd worden. Thans is men in die gemeente bezig een adres in het leven te roepen waarbij gevraagd wordtdat het gas voor verlichting tegen denzelfden prijs (thans 10 et.) zal geleverd worden. De adressanten zeggen daarbij zeer terecht, dat gas voor verwarming meest een weeldegebrmk isterwijl de uieesten het noodig hebben voor hunne broodwinning, in winkels als anderszins. In ieder ge- vnl verzoeken zijdat de gasprijs voor verlichting lager worde gesteld. De Boekhandelaars firma J. C. en W. Altorffer, te Middelburg, gedacht gisteren 5 Febr. haar hon derdjarig bestaan. Het zeldzame van het geval maakt het wel tot eeue aanleiding tot feestviering, te meer, daar de gemeente Middelburg er roem op dragen mag, dat eeue zoo degelijke zaak gedurende eene eeuw zich heeft gehandhaafd en zeker voor ontelbaren nut tig is geweest. Overal klaagt men en overal trouwt men. Dat wil niet zeggen, dat trouwen en klagen altijd moet sa mengaan .maar 't is toch nog al eens het gevalen niet het minst als de vriend Schraalhans al spoedig bij de jonggehuwden komt logeeren. Toch wordt meu er niet door afgeschrikt. Uit de eene plaats verne men wijdat er honderden werklieden zonder werk en dus zonder brood zijn en uit eene andere bericht men, dat do lust om te trouwen er bij menschen geheugen nooit zoo groot was als thauszoodat het wel schijnt, dat daar goede vooruitzichten zijn, om het huishou den aan den gang te houden. Uit de kleine stad Amersfoort vernemen wij nldat daar het ongehoorde feit plaats greep, dat de stadsbode op één Zondag 12 huwelijksafkondigingen te doen had. Als er nu maar niet al to veel naar dat voordeelige tabaksland gaan, want dan zou hunne verwachting zich wel eens kunnen oplossen in rook. Waar een mensch al niet op letten moet. Burge meester is een mooi vak, raaar niet altijd eeu ge makkelijk baantje. Zoo'u man moet overal om deuken en op letten, lot zelfs op de plooien van zijn edel achtbaar gezicht. Een bewijs d:\arvoor gaf een raads lid der gemeente Weert in Limburg, die den Bur gemeester interpelleerde „omdat hij hem zoo leelijk aankeek." Zeker is dat raadslid wat bang uitgevallen, maar wij zouden hem den raad geven, om, liever dan over 's-Burgemeesters zuur gezicht te klagen, een voudig te doen als raadsleden die leelijk naar den burgemeoster kijken en te huis blijven. De millioenenju ffrouw, die met de rijksdaalders speelde of het peperbollen warenis nu voor 5 ja ren naar de gevangenis verhuisd. Een ding is jam mer voor haardat ze namelijk in de gevangenis niet in de gelegenheid is, de waarde van het geld beter te leeren kennen. Maar die door haar beetge nomen werdenzullen het wel pleizierig vindendat ze nu zoo goedkoop woont en geen geld noodig heeft. Eindelijk schijnt de pokken-epidemie te Oud-Beier- laud geweken. Reeds ging meer dan eene week voor bij zonder dat er nieuwe gevallen bijkwamen. De vaccinebestrijders hebben de voldoening, dat een aan tal ongevaccineerden gestorven zijn en velen zwaar geleden hebben. Meester in het vak. In Den Haag is eene vrouw voor de 102e maal wegens dronkenschap veroordeeld. Als men het in de residentie zoo ver brengen kan is het geen wonder, dat de tegenwoordige minister de drankwet wijzigen en de gelegenheden tot ver koop vermeerderen wil, zeker in de hoop, dat er meer zulke uitstekende exemplaren van dranklief- hebbers door gekweekt zullen worden. In het jaar 1883 zijn niet minder dan 30,581 land verhuizers van Amsterdam naar New-York vertrok ken. Men denke echter nietdat het alle Amster dammers of Nederlanders waren. Voor bijna het grootste gedeelte waren het Vreemdelingenmeest Duitsehers. Als er zulk eene opruiming uit ons kleine land plaats had, dan zou men weldra landverhuizers naar hier moeten lokken. Daarvoor is echter geen gevaar. Velen, die hier zonder werk zijn, blijven liever van liefdegaven levendan dat zij beproeven zouden elders een vrij bestaan te verkrijgen. UIT D EIV V It E E M D E. Gemakkelijker kan het niet. De voddenrapers van Parijsdie met die raperij nog al geld verdienden zijn in hunne broodwinning gestuit door eene nieuwe wet op het ophalen van vuilnis. Nu heeft de barones Rothschild 4000 frs. onder hen doen verdeelen. Zij hebben het dus nu maar voor het nemen en behoeven niet eens nreer te rapen. Een grappig incident deed zich voor in het poli- tiegerechtshof van Woolwich. Een vronw klaagde haar man aan, omdat hij haar ruw mishandelde en dreigde af te ranselen, en verzocht, dat men van hem eischen zon borgtocht te stellen voor zijn goed gedrag. De echtgenoot, een knappe werkman, antwoordde dat zijn vronw liaar huiselijke plichten verwaarloosde. Drie dagen achtereen was hij te huis gekomen zon der dat eten gereed gemaakt was. Het huis was vuil en zijn vrouw was uit. Woensdag, Donderdag en Vrijdag was ze achtereenvolgens naar de godsdien stige, doch opwindende meeting van Moody en San- key gegaan. Dit had hem doen dreigen haar een goede les te geven als ze weer haar plicht verzuimde. „Ik vind godsdienst voortreffelijk" zeide de man„zoo dra die zich in daden toont." De rechter maande do vronw aan een weinig meer

Volksblad | 1884 | | pagina 1