geteeldvullen de beide zalen. Reusachtige boom en aardvruchten zijn daar rijk vertegenwoordigd; appe len en perenkooien en rapenaardappelen en wor telen treft men in de schoonste soorten aan. L IT D EBi VREEMDE. Zouden we daar niet henengaan? Tasmania, het naar Abel Tasman geheeten Australische eilandis een heerlijk land. Daar behoeft men niet altijd we der te beraadslagen over vermeerdering van belastin gen, maar is men op vermindering van lasten uit. De geldelgken toestand is er in den laatsten tijd zeer verbeterd. Volgens officeele becijferingenzal de begrooting voor 1884 een batig slot van f 1,442,664 opleveren. De Regeering stelt voor, de belasting op de eerste levensbehoeften te verminderenen is voornemens een aantal openbare werken te doen uitvoeren. De bevolking der kolonie telt 122,000 zielen. Indien ons Volksblad onder de oogen van onzen Minister van Finautien kwam, zouden wij dit be richt niet overgenomen hebben, 't Is voor zoo iemand in dit oogenblik om een appelflauwte te krijgen. Vermindering van lasteudie op de levensbehoeften verminderdopenbare werken uitgevoerd en dan nog een batig slot van meer dan een millioen waarlijk onze Minister mocht wel eens, desnoods op 's lands- kosten, naar Tasmania gaan om de mogelijkheid van alle deze dingen te bestudeereD. Er is daar wel eene vaderlijke regeering, die bijna jaloersch maakt, ten zij men het vaderlijker vindt, dat de beurzen des volks ten bodem toe worden geleegd, waarschijnlijk om het voor verkwisting en nitspatting te bewaren. Ieder heeft ook zoo zijn eigen systeem van opvoeding. Uit verschillende deelen van Griekenland en den Archipel komen berichten over groote schade, aangericht door zware onweders vergezeld van hagel en hevigen regen. Zoo viel te Athene en omstreken verleden week op een avond zóóveel regendat de spoortrein al spoedig meer op een stoomboot dan een spoor geleeken eidelgb een eindweegs buiten Athe ne moest blijven steken. De passagiers konden toen in de duisternis naar de stad waden. Het te Londen gevestigde comité tot bestrijding van de kwade praktijkeu ten opzichte van jonge meisjes heeft zijn jaarverslag openbaar gemaakt. Daaruit blijkt dat het aantal naar België gelokte slachtoffers ver onder de zon. Schuldig echter is hijen ik wil u dit met weinig woorden zeggen.- Nu twee maanden ge leden is hij Sargento gewordenden daarop volgenden nacht kyam hij niet in het koffiehuiswaar wij met enkele vrienden 's avonds samenkwamenen waar hij anders nooit ontbrak. In denzelfden nacht werden drie publieke vrouwen in hare woning doorstoken; twee bleven er op de plaats dood, en in het lichaam der eene stak nog de dolk van Josédien hij bij on derzoek zelf moest bekennende zijne te wezen. De derde der vrouwendie er het leven niet hg inge schoten heeft, heeft getuigd, dat José 's nacht om elf uur is gekomen, en verlangde binnengelaten te wordendaar hem zulks echter geweigerd werdheeft hij met geweld de deur opengeloopen, en de drie vrou wen ter neer gestoken. In zijne woning wachtte de oude vrouw tevergeefs tot drie unr in den morgen en begaf zich toen te bed. De Teniente der Guardia Civil echter, Don José de la Caballeriawiens ver trek zich onder de kamer van José bevindtgetuigde dat hij hem tegen den morgen naar boven had hoo- ren sluipen en zich de handen wasschen. Aan zijn uniformjasalsmede aan zijn waschkom en aan de deurklink vond men wezanlgk sporen van bloed. Waar hij ia dien nacht geweest was, bon of wilde hij voor de rechtbank niet zeggen. Gij ziet," zoo besloot de Sargento treurig„tegen zulke bewijzen kan men niets inbrengen." De onde heer drukte den soldaat zwijgend de hand en daalde dan insgelijks in de boot, die spoedig minderd isomdat het daar te gevaarlijk werdmaar dat daarentegen het aantal meisjes, die door de schoon schijnende aanvragen om kindermeisjesjuffrouwen enz., die de gewetenlooze agenten in de dagbladen plaatsen naar Frankrijk en Duitsehland in haar verderf gelokt werdenis toegenomen. Het eenige wat men doen kan is, het den agenten zoo lastig mogelijk te maken. Een wetsontwerpdat maatregelen betreffende deze zaak bevatte, is bij het Parlement ingediend, maar werd in de laatste zitting, wegens gebrek aan tijd, uitgesteld. Voor de vrienden van gezang. Moody en Sankey worden binnenkort weder te Londen verwacht. Zjj zullen hun bekeerings- en reddingsliederen ditmaal voordragen in een groote ijzeren tent en hebben reeds 6000 pond sterling tot bestrijding der kosten daarvan opgezameld. Deze verplaatstbare tent kan 600 per sonen bevatten. Indien werkelijk in Engeland de opgewektheid om deze zangers te hooren zoo groot isdan mocht er wel een ruimer vergaderplaats worden ingericht. Het schijnt echter, dat men deze nog al prachtig maken wilwant twee en zeventig duizend gulden zouden de kosten vaneen grootere tent wel kunnen bestrijden. ALLERLUI. Eerbewijzen die uit de lucht vallen. Er zijn in de laatste dagen weder akelig veel ridderorden uitge deeld door de Koningen Willem en Leopold. Als eene ridderorde iets beteekenen zal, dan moet zij op eene daad of doorgaande daden wijzendie verdienstelijk en eer waardig zijn. Als wij nu, na de breede lijst der met een lint of zelfs met diamanten versierden le zen van horloges en doekspelden en geldbij wijze van fooi, aan ondergeschikte beambten uitgedeeld, kunnen wij aan niet veel anders in die ridderorders ziendan een andere vorm van fooi. 't Is de vraag, wie het meeste verdiend hebben »n er het best aan toe zijndie een lint en bruis op den rok kunnen hangen of die een goede geldsom in de beurs steken. Wat men met een goede heel al doen kan. Men hoort wel eens van mensehendie weggeduwd wor den, is het niet met de handen, dan mét woorden. Wij lazen echter dezer dagen een voorbeeld van weg- schreenwen dat wij, juist niet ter navolging, maar om de curiositeit mededeelen. verder roeide. „Emilio," zei de gevangene, die zijn ook strak gevestigd hield op een zware, logge boot, die van de tegenovergestelde zijde naderde„wilt gij mij mijn doek vastbinden?" De Guardia trad nader en haalde den losgeraakten doekwaarachter men den blooten, met eene bloedroode en zwarte korst bedekten hals kon zien, vaster aan. „En nn Emilio," sprak de gevangene verderen stak hem zijne ge boeide handen toe, „daar zullen zij mij instoppen. Vergeet mij niet geheel en aleu brengt Rosario mijne groeten." De aangesprokene drukte hem ter wijl hij zijne blikken van hem afwenddede handen. Eenige minuten later roeide de hoot met den ge boeide en zijne vier bewakers naar de gele streep, welker zandsteenmassa's de onderaardsche gewelven omgeven van hendie tot levenslange tuchthuisstraf veroordeeld ziju. De jeugdige Andaluziër was ge noodzaakt zich in het midden van het vaartuig te zetten, met een Guardia van weerszijde. Op eens echter stond hij opzonder dat de soldaten hem dit belett'eu. Daar stond hij met het gezicht naar Spanje gekeerd; de Andalusische kust, de golf eu de rots van Gibraltar, de zee en de hemel vertoonden zich in wondervolle pracht. Met wijd geopende oogen trachtte de gevangene zoolang mogelijk den aanblik der gouden zonnestralen te genieten. Plotseling over dekte hem van achteren een koele schaduw en hij viel op de bank van het vaartuigdat onder de ker- kergowelvea verdween. I Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1883 | | pagina 4