BEHANGSELPAPIEREN Ïïeeren-Dassen. P. A. De Lignj. OVERHEMDEN Vensterglas Verfwaren enz., BENEDEN-VOORKAMER H. J. BUDDING, Schoenmaker, DE RENTE in alle soorten en prijzen. fabriek spry zen. H. .1. Yan Noppen, Wijngaardstraat, A 55. GROOTE KEUZE Fronts Boorden en Manchetten. ZWARTE EN GEKLEURDE Levering naar maatvan naar alle verlangd wordende modellen HET Ter beschikking voor oen FA MILIE buiten de stad wordt aan geboden een als spreekkamer. Adres: A. OVERWEEL's-Heer- HendrikskinderenstraatD 88. Bij A. A. W. BOLLAND te Goes is verschenen en verzondende eerste aflevering van: zijn Leven en Arbeid DOOK Dr. J. II. G U XI S G J.IIz., Predikant te Wilhelminadorp. Dit werk is compleet in onge veer G afl. a 22'/, cent. De ondergeteekende maakt zijnen Stad- en Laudgenooten bekend dat hij zich heeft gevestigd als in de Nieuwstraat, hoek Yan den Boschstraat, belovende een prompte bediening. Joh. I!RAADT Az. jeannettehet dochtertje der modemaakster. „Hoe gaat het, lief kind Kent gij mij nog riep zij. „Zeker," antwoordde de kleine in haar gebroken taal, „tante Lily lang weggebleven." „Dat is waarmaar nu is Lily ook blij dat zij weer te huis is en met Jeannette spelen kan en wat heeft ze veel lekkers voor haar meêgebracht. Wil Jeannette wel rneê naar boven gaan om het te halen?" „Jeannette wil meegaan" was het deftige antwoord van het kleine meisje. Boven gekomen ging Elisabeth met het kind aan het venster zittenen nu moest de kleine babbelaarster haar vertellen hoe zij al dien tijd had doorgebracht. Plotse ling schoot het haar echter te binnendat zij daarvoor niet was meegegaanen sprak zij op vleienden toon „Maar tante Lily mijn lekkers." „Komaan lieveling," lachte Elisabeth„daar had ik haast de hoofdzaak vergetenen meteen sprong zij van haren stoel op en ging naar de commode toewaarheen Jeannette haar in blijde verwachting volgde. De reiskoffer die nog niet geheel uitgepakt had kun nen wordenstond nog in de kamer en toen Elisabeth zich met den zak met lekkers haastig wilde omdraaien bleef haar luchtig'kleedje aan het slot hangen en kreeg een geduchte scheur. „Dat is wat moois" riep zij half lachendhalf verdrie tig een winkelhaak in mijn bestejapon." „Net een gat als Pello booze man gehetensprak de kleineterwijl zij schuw iu de kamer rondkeek. „Booze man?" riep Lily verbaasd, want zij wist dat de kleine daarmede niemand anders bedoelde dan den on bekenden moordenaar. „Heeft Pello hem gebeten?" „Ja groot gatbooze man wou Jeannette dood maken en Pello won het niet hebben arme Pello is zelf doodomdat hij boozen man gebeten heeft." Pello was het schoothondje van de ongelukkige vrouw die zoo vreeselijk aan haar einde was gekomen. „En hoe zag de booze man er uitmijn hartje vroeg Elisabethwier brein plotseling door eene menigte ver warde denkbeelden bestormd werd. „Mijn lekkers", hernam Jeannette en greep naar den zak, dien Elisabeth nog in de hand hield. „Hier liefje," sprak deze terwijl zij nederlmrkte, „hier zijn mooie chocolaadjesgroote borstplaten en bruidsui kers dat alles moogt gij medenemen en iederen dag mag uwe mama er u iets van geven." „Maar" vroeg de kleine nadenkend„magik er nu niets van eten voor voorschotten door de Coöperatieve Voorschotvcrecniging en Spaarbank te Goes te verkenenvan 15 22 Juni a. s., bedraagt voor voorschotten tegen schuldbe kentenis 8%, tegen promesse 6°/0. De Kassier C. DE WITT HAMER. D1ENSTAANVBAGEN. Terstond Timmermansknechts gevraagd bij A. De Beste. merstond benoodigd een Timmermansknecht, voor een geruimen tijd werkloon naar be kwaamheid, bij L. BoshofF, te Wilhelminadorp. merstond een Schoenmakersjongen gevraagd, -2 die op het vak geweest is, bij J. Brandt, Nieuwstraat, hoek Van den Boschstraat. terstond een Schoenmakersleerling gevraagd hij D. Kuijper. Terstond gevraagd een Jongon, om in het vak opgeleid te worden, op de Snelpers- drukkerij van J. A. Ross. Gevraagd te Ginnikcn, iu een klein gezin, een Dienstbode als meid alleen. Te bespre ken hij Mevrouw Risscruw - De Fouw. merstond gevraagd een dag p:r week. Adres Naaistervoor een Bureau Volksblad. het kasteel wilde inkomen en den prins doodslaan." „Booze man" fluisterde de kleineterwijl zij het voe tenbankje naderbij schoof. „Ja kindliefhet was een heel booze man. De prins en de prinses waren daarentegen zeer goede menschen en leefden heel gelukkig met elkander. Hun kasteel was uit enkel goud en ivoor gebouwden in den tuin bloeiden de prachtigste bloemen en hingen de heerlijkste vruchten. „Appelen," zoide Jeannette, dieondertusschen aan ha re bonbons smulde." „Appelenen peren," ging Elisabeth voort„noten, druivenabrikozen en God weet, wat niet al. Zij hadden geene kindereumaar een kleinbruin verstandig hond je, dat hen overal naliep en de aardigste kunstjes kon maken." „Pello" zèide Jeannette. „Nu zon, vervolgde Elisabethde leelijke reus graag stilletjes in het kasteel zijn gekomenmaar het hondje hield trouw de wachten telkens als hij maar in de na bijheid kwam blafte het zoo hard en maakte zulk een le ven dat alle bedienden kwamen toegeschoten en dan moest de oude reus maken dat hij weg kwam. Op zekeren dag had het verstandigehondje zoo veel rondgeloopen, dat het heel moede was geworden het ging in zijn nest liggen sliep vast in en bekommerde zich om niets meer, wat bui ten gebeurde." „Maar dan komt immers de booze man riep de kleine angstig. „Daar kwam de oude leelijke reusen sloop voorzich tig rond." „En toen hij de deur opendeed ging de hel over" riep Jeannette. „Toen ging de hel over," bevestigde Elisabeth, „en dat hoorde het kleine hondje en sprong op en blafte. Toen de reus in de kamer kwam, wilde hij de prinses beetpak ken en medenemenmaar daar vloog het hondje op hem aan." „En heet hem een groot gat in hot been zoo" groot als bij Lily. „Ja en beet hemriep Elisabethwier eigen hart bij dit verhaal van koortsachtige verwachting klopte, „en toen keek hij naar de prinses om, die hem volstrekt niet kende want hij droeg een grooten grijzen haardniet waar Jeannette? Jeannette hield vreesachtig de handen voor hare oogenmaar antwoordde niets. Wordt vervolgd.)

Volksblad | 1883 | | pagina 8