Vendutie. Goederen: ADYEBTIETIBH. OPENBARE VJRIOOPIE VER KOOP!NG OPENBARS VERKOOPINCT. gemaklik weder op orde. Doch ook, al heeft de zo mer oude zonden goed te maken, is het goed aan de toekomst te deukenen vooruit te zienwat zeker komen moet. 't Kan maar om een enkele kwaden zomer te doen zijn die den overgang maakt tot een beteren tijd en ieder zal het toch wel het verstandigst vindendrie maanden van inspanningom de overigen onbezorgd te kunnen zijnte doorworstelendan maar altijd in den ouden sleur voorttegaan en daardoor de zaak omtekeeren drie goede maanden tegen negenwaar van men geen doorkomen ziet. Men zou zich den weg tot het verkrijgen van on misbare hulp veel korter makenals er met eigen zorg begonnen werd en men niet zorgeloos, zonder vooruitkijken was voortgegaan. Men zonen dat mag wel voornamelijk genoemd worden, vrij wat minder afhankelijk zijn en dubbel genieten van hetgeen door eigen voorzorg was ver kregen. Zoo zon aan den eeneu kant menig gegrond ver wijt opbonden en aan den anderen kant een veel ge ruster en aangenamer leven geleid worden. Om die reden vinden wij het zoo kwaad niet, in den zomer vooruittekijken naar den volgenden win ter de behoefte zoo eens te overrekenen te zien wat en op hetgeen de zomer aanbrengtkan worden be spaard en desnoods eene kleine opoffering zich te getroosten, waardoor groote ellende kan worden voorkomen of gelenigd. Men moet in zijne gedachten den volgenden win ter zoo eens doorloopen, voor zoover de vervlogene winters daartoe in staat stellen, en zonder onnoo- dige sehrikbeeldeu zich te vormen, toch een eu an der als waarschijnlijk, althans mogelijk te achten, dan laat de zomer misschien wat achter en neemt men v;at mede, dat in den winter het vooruitkijken zegenen doet. HGDERIi A S IS, Groningen30 MeiGisteren had de jaarlijksche vergadering plaats der hier bestaande Vereeniging voor dienstboden die zich ten doel stelt den wel stand van mannelijke en vrouwelijke dienstboden te bevorderen. Uit het uitgebracht verslag bleek, dat door de besteders der vereeniging, B. G. Barlinek- hoff en vrouw, van Mei 1882 tot Mei 1883 zijn be steed 383 dienstboden. ALLERLEI. Te Meppenover de Pruisische grenzenwoont eene weduwe George, geboren Pinard, die 11G jaar oud is. Haar man sneuvelde in 1814 door de hand van een Fransch soldaat. Na dien tijd is zij reeds weduwe gebleven. Ze is zeer welvarendbezit nog al haar zinsvermogens en praat gaarne over het ver- ledene. Uit Motala (Zweden) schrijft men: Hoe gevaarlijk het is, dat kinderen, zooals dikwijls geschiedt, de pitten van kersenpruimenenz. opetenblijkt uit een alhier voorgekomen geval van vergiftiging door blauwzuur, hetwelk deze pitten in zeer groote hoe veelheid bevatten. Een omstreeks vierjarig meisje had met eenige andere kinderen kersepitten opgegeten, nadat de kern verbrijzeld was. Bij velen van hen vertoonden zich symptomen van vergiftiging, maar in zeer geringen graad, maar toen de dokter gehaald werd bij het meisje, dat het ergst was aangetast, verklaarde hij, dat zijne wetenschap hier te kort schoot. De kleine is dan ook overleden, Op Maandag 11 Juni 1883, iles morgens Ic 10 urenzal de heer W. PEL LE, to Goes, namens Johs. Kole te's-Gravcn- pólderin do herberg bij H. Vroonland al daar, ten overstaan van Notaris ROUSCI1ER, publiek verkoopen; 1 een HOEFJE bestaande in AYoonhuis, Schuur en Erf, te 's-G ra venpolder aan het dorp, kadastraal bekend sectie A nummers 310, Huis en Erf .25.60 309Tuin .05.60 De Deurwaarder DE VOS te Goes zal op Woensdag 13 Juni 1883, des voormiddags te 10 uren, in het koffiehuis „do Prins van Oranje" te Goeseene Vendutie houden waarop zal worden geveild eene partij 1. Samen -.31.20 Te veileu in 3 percoelen en in massa. 2. 1 Heet. 80 Aren 75 Cent. WEILAND liggende in de gemeente 's-Heer Abtskerke in Glunpershoekkada straal bekend sectie A nummers 87 en 275 1.80.75. Information te bekomen bij den heer W. PELLE te Goes en bij voornoemden Notaris. Bank van Leening'. der Panden over de maanden Juli, Augustus en September 1881 op Donderdag 11 Juni a. s. des namiddags te half twee uren in „de Prins van Oranje" alhier. TafelsStoelen Spiegels SchilderijenKabinetten Kasten Tapijten Kar- petten BeddenKachels met toe- belmoren Koper- Tin- IJzer- Glas- en Aardewerk en hetgeen ver der te voorschijn zal worden ge bracht. KIJKDAG: Dinsdags te voren. Zindelijke goederen kunnen bij gebracht worden waarvan opgaaf te doen ten kantore van den Deurwaarder voor noemd. op Woensdag 20 Jnni 1883, des morgeus tc 10 uren, zal de heer W. PEL LE namens wed. Adriaanse en cons, to Goes, iu het „Slot O s t c n d e", ten overstaan, van den Notaris A. L. A. ROUSCHERpubliek verkoopen 1. Een steenen Wind- Koren-, Pel- en Bloem- molen met PAKHUIS, STAL en ERVE, te Goes, kadaster sectie D no. 943 —.01.93 2. Een steenen Varkens hok en Erve aldaarkadaster sectie D no. 18G9—.—.27 3. Een Woonhuis en Erve aldaar, kadaster sectie D no. 1552 —.—.50 Verhuurd voor f3,05 per week. 4. Een Woonhuis en Erve aldaar, kadaster sectie D no. 1800 —.01.06 Verhuurd voor f 1,per week. 5. Een Woonhuis en Erve aldaar, kadaster sectie D no. 1554 .—.22 Verhuurd voor f2,10 per week. 6. Een Woonhuis en Erve aldaar, kadaster sectie D no. 1555 —.—.31 Verhuurd voor f 3,per week. 7. Een perceel Moestuin aldaar, kadaster sectie D no. 1S01 —.16.44 Verpacht voor f 90,per jaar. 8. Een perceel Dito aldaar, kadaster sectie D no. 1688 —.01.05 Iuformatiën te bekomen ten kan- toro van den heer W. PELLE te Goes en bij voornoemden Notaris. TE KOOP: twee goedloopende Biljarts. Te be vragen bij P. L. "KRUGERS, Groote Markt.

Volksblad | 1883 | | pagina 7