Aanbesteding. een netten INBOEDEL, ADVEETEIsFTIElSr. hij reeds achter zich heeft, wat eigenlijk nog komen moest. En erger nog is, als de sporen vau den ouderdom zich zoo vroeg komen vertoonenwaar de jeugd geene voorbereiding was voor mannelijke kracht, maar veelmeer een tijd van overspanning en de weg tot uitputting en verzwakking. Ze zijn helaas! niet zoo zeldzaam de voorbeeldeu van hen, die de nog ont luikende krachten misbruikenen hare verdere ont wikkeling onraoge^k maken, die dan ook al vroeg aan den wintertijd des levens doen denkenterwijl ze nog in den bloeitijd moesten zijn, en bij wie we zoovele kenteekenen van een ongelukkig besteed leven ziendat gij ons bet beeld vertoono van den jeug digen boom, die zicb bij het ontluiken buigen moet ouder den sneeuwlastdie aan den winter doet denken. En dan zou vader Cats zeker ook er nog bijgevoegd bebbendat men ook bij het onaangename van de Aprilsueeuw denken moetdat ook bet schijnbaar on tijdige en in ons oog ongunstige zijne goede zijde kan hebben, 't Gaat wel niet gemaklijk zich daar mede te troosten, en ze zijn er wel die aan geene goede zijde van wat ook gelooveuals ze die niet duidelijk zien, maar de ondervinding loert toch, dat er na een April met kille sneeuw, wel eens eene Mei met scboone bloemen kan volgen, 't Is dan ook maar zaak daarop te hopen en bet niet onopgemerkt te laten, dat de sneeuw weder verdween maar bet groen gebleven iszal het wat langzamer voortgaan of zul len we later zien dat het er door geleden heeftwij maken ons daarom niet ongerust, dat bloemen en vruchten geheel zullen wegblijven, 't Kan ook zijn dat een schrale lente aan een goeden zomer vooraf gaat. In ieder geval het kwaad is alweder geleden en Jiet oog rust weder overal op de kleur der hoop. Wij zullen dus maar met den ouden dichter zeggen: ,,'t En is niet alles slecht of kwaad Wat vreemd u luidt of leelijk staat." NEDERLAND. Ter waarschuwing. In eene herberg in de Kaat- steeg te Utrecht, waren Zaterdag 11. een vijftal zoo genaamde heeren aan het spelen met een buitenman. Aangezien eenigen dit spel nog al verdacht voorkwam werd do politie gewaarschuwd, en toen deze kwam opdagenzetten vier der spelers het op een loopen één viel in handen der politie en werd aan de justi tie overgeleverd. B U 1T E N L A N D. Weenen wordt met een werkstaking ouder de bak kers bedreigd. Ongeveer 1500 van de 4000 bakkers knechts in de stad en de omstreken zullen tot dit middel bun toevlucht nomen als hunno eischeu ter verbetering van linn toestand niet ingewilligd worden. De toebereidselen voor de kroning van Czar Alex- zander III zijn nu iu vollen gang; de Regeering legt er ruillioenen aan ten koste, en de rijko edellieden, burgers en kooplui wedijverenom den Keizer een schitterende ontvangst te bereiden. Men verwacht, dat minstens 400,000 personen aan bet feest zullen deelnemen. Eten en drinken zal koste loos aan liet volk verstrekt worden uit 120 versier de goederen waggons, die tijdelijk in buffetten her schapen en op een rij geschaard zullen zijn. Ieder bezoeker krijgt een aarden kruikmet het keizerlijk wapen er op waarin hp zijn bier kan vragen. Voorts ontvangt ieder twee vleesehpasteiensuikerwerk ge droogde vrachten en koeken. In vier groote schouw- burgtenten en een circus, door Salamonsky opge richt zullen voorstellingen gegeven wordenen twaalf militaire muziekkorpsen zullente zaraen met twaalf zangvereenigingeu concerten geven in de open lucht. A L L E K L E 1. Het Berliner Tageblatt verhaalt, dat de Duitsehe Kroonprins, die een groot liefhebber van rooken en vooral van pijpjes-rooken is, gewoonlijk daartoe ge bruikt de „Fijne kanaster M soort" van Herms 01- denkott en Zonen te Amsterdam, a 7.50 Mark per pond. Deze tabak wordt door liet genoemde blad als voortreffelijk geroemd. Een kanarievogel bij liet gewicht te koopen is iets on gewoons; maar het komt niet duur uit. Een Heer te Lö- bnuzoo verhaalt de Sachs. Post, bood onlangs voor een kanarie 200 Mark per kilogram en hij behoefde slechts 2.60 M. te betalen want de kleine zanger woog net to niet meer dan 13 gram. Ongelukken, Dwaasheden, enz. De Prinses van Wales en vele andere dames hebben zich aan de zijde der tegenstanders van de crinoline geschaard. Maar verscheidene andere misvor mende uitsteeksels tournures en dergelijken worden in Engelandevenals elders, weder meer en meer al gemeen. In Bunnell's mnseuin te New-York werd in de vorige maand een tentoonstelling van corpulente man nen en vrouwen geopend. Drie vrouwen en zeven man nen werdeningezondendie te zamen een gewicht van meer dan twee tonnen (2000 KG.) vertegenwoor digen. De dikste vrouw is 26 jaar. CORRESPONDENTIE. Boor gebrek aan plaatsruimte zijn wij genoodzaakt hot vervolg van het Feuilleton tot de volgende week te laten rusten. Daar de Heer Mr. C. DE WITT HAMERde welwillendheid heeft, voortaan de belangen van den ondergeteekende te behartigenworden allendie gelden te vorderen hebben vanver schuldigd zijn aan, of wel: in za ken zijn met ondergeteekende, zich voortaan te wenden tot den Heer Mr. C. De Witt Hamer. G. J. BESSELING. Ondergeteekende, na een ruim twintig jarig verblijf, de stad ver latende, en door ongesteldheid ver hinderd persoonlijk afscheid te ne men roept hij deze, alle vrienden, bekenden eu verdere stadgenooten een hartelijk vaarwel toe. G. J. BESSELING. Goes 28 April 1883. Het Bestuur van den GOESCHEN POLDER zal bij inschrijving trach ten aan te besteden liet vervoer van 1400 M3 Zand. Aanwijzing zal geschieden in des polders Zandput in den Wilhelmi- napolderop 2 Mei e. k., des mid dags te 1 nre. Iusehrijviugsbiljetten intezenden ten kantore van den Ontvanger- Griffier vóór 6 Mei e. k., des mid dags te 12 uren. Het Bestuur voornoemd J. VERMEULE, Dijkgraaf. J. M. KAKEBEEKÈ, Ontvanger-Griffier. De Deurwaarder DE VOS te Goes, zal op Maandag- 30 April 1883 des middags te een nrein „d e Prins van Oranje" te Goes, ten verzoeke van den heer S. J. Dc Graaff, machinist te Goes, op drie maanden veilen en verkoopen bestaande in 2 Linnenkasten, 4 Tafels, 4 Spiegels, Stoelen, Schil derijen Veerenbed3 Kachels, Koper-, Tin-, Glas- Aardewerk, enz. Zindelijke goederen kunnen ten verkoop bijgebracht worden. De goederen zijn te bezichtigen op den dag der vorkooping van tien tot een uur. Allendie iets te vorderen beb ben van of verschuldigd zijn aan den boedel en nalatenschap van wij len KEELTJE STEKETEE,wed. Wm. Krijliscn te Baarland, gelieven daarvan opgaaf of betaling te doen voor of op den 1 Mei aanslaande, ten kantore van den heer W. PELLE te Goes.

Volksblad | 1883 | | pagina 4