AEVEETBHTIBK OPENBARS VERKGOPIM. OPENBARE MKGÖPÏM. AFMAAK, Maar niet altijd worden de juiste middelen aange wend, om den achterlijken vooruit te drijven. Dik wijls hoorde ik ze uilen, lomperts, mispunten noe men die wat bot waren en ik nam het hen niet kwalijk, dat ze dachten: dan zullen we ook maar geene moeite meer doen. Als hat niet wat leelijk klonkdan zou ik menigeen met een aschpot willen vergelijken, waarin nog vonken aanwezig zijn, die, als men het goed aanlegt tot een vuur kunnen wor den. Wie er met eene zekere woede ingaat blazen, blaast ook de vonken er uit en de doode asch blijft alleen overmaar die er een stukje hout of turf bij brengt en dan de vonk bedaard aanwakkertdie ziet zijn arbeid dikwijls beloont. Bespotting, vermaningen, lijfstraffen werken in menig geval verkeerdal zijn het overigens kostelijke geneesmiddelen en wie genezen wilmoet niet alleen vragen wat de kwaal in het algemeen bestrijden kan, maar ook wat zijn patient kan verdragen. Gaat het niet met heele flesschen te gelijkdan maar met droppels. En wie het botte mes op den slijpsteen legtweet ook weldat hii het bij het eerste rond draaien nog niet scherp heeft gemaakt. Daar ligt misschien voor den een of ander wel iets in, dat hij ter harte kan nemen. In ieder geval is het een troostwoord voor hendie met botterikken te doen heeft. Wie bedachtzaam op het aanbeeld blijft kloppen, door een goed voorbeeld opwekt, den ijver en den moed verstandig prikkelt, en dan wat aan den tijd overlaat, die zal dikwijls vrucht op den ar beid zien en soms den rijksten oogst inzamelen van de minst belovenden. Dat alles neemt echter niet weg, dat ik niemand toewensch, juist daarmede zijn roem te moeten be halen. Gelukkig, dat nevens de planten, die laat bloeien, zoovelen staan, die vroeg reeds van haar schoon doen genieten. Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand Januari 1883. ONTVANGSTEN" 2804,55s 11935.80 162863,20 4747,69 785S0.33 Reservefonds Storting aandeel Terugbetaling op schuldvordering Interesten daarvoor en ger. interest Opgenomen gelden Onkosten- - Gezamenlijk Ledragf 260931,57s UITGAVEN: Reservefonds f Terugbetaalde aandeelcn - 901,26 Verleende voorschotten - 213300,06 Terugbetaalde interesten - 749,31 Terugb. opgenomen gelden - 429S5.33 Interesten van opgenomen gelden - 1045,01 Onkosten- 257,16 Gezamenlijk bedrag 259238,13 Kas-saïdo f 1693,44s IIet Bestuur. HEBEltL A ft D. Men schrijft ons uit Venendaal: :t Was reedseenigen tijd een publiek geheim, dat in een of meer blokhui zen langs den Ned. Rijn-spoorweg sterke drank in 't klein werd getapt, natuurlijk zonder vergunning, maar men mocht er niet in slagen de bepaalde be wijzen te verkrijgen. Zondag avond eindelijk is Jo hannes Kwint, blokwaehter aan het blokhuis onder Amerongen gesnapt, en is tegen hem evenals tegen de bezoekersprocesverbaal opgemaaktterwijl een groots hoeveelheid sterke drank in het blokhuis werd gevonden. Vooral om de groote verantwoordelijkheid die op iederen blokwaehter rust, juicht men den ijver der politie in deze ten zeerste toe. Te Zutfen is men op eene oorspronkelijke gedachte gekomenn. 1. bloemliefhebbers genoegen te doen en tevens de wandelingen goedkoop te versieren. Aan sommige liefhebbers zullen Burg. en Weth. op hun verzoek één of meer bloemperken in de openbare wan delplaatsen tijdelijk in gebruik afstaan, teneinde dat naar hun goedvindenbehoudens zekere voorwaarden, BUITENIiAJYD. Bij den Parijseken Gemeenteraad is een voorstel ingekomen om een som van 10,000 fr. beschikbaar te stellen tot het afvaardigen, dezen zomer, van 20 werklieden naar de Amsterdamscke Tentoonstelling. Koningin Victoria woonde dezer dagen met hare dochter Beatrice de begrafenis hij van een sergeant, die terwijl hij te Windsor op wacht was, plotseling overleed. Zij steeg niet uit haar rijtuigmaar was van daar uit getuige van de plechtigheid. Een bloe menkrans werd namens haar op de kist gelegd. De Engelsche Koningin gaf reeds meermalen dergelijke blijken van belangstelling in hare onderdanen. Onlangs heeft men te Bueksport, in den Ameri- kaanschen Staat Maine, een eik geveld, die blijkens zijn ringen 120 jaar oud was, en waarin men, bjj den tachtigsten riDg, een speld met 24 brillanten vond. Hoe die speld veertig jaren lang in den stam van dien boom heeft gezeten, begrijpt men niet. Ook in Britsck-Indië komt het „Verlossingsleger" telkens in moeilijkheden. Te Bombay zijn tüans weer „Majoor" Tucker en 18 „manschappen" in hechtenis genomenomdat zij tegen het verbod der overheid voortgingen met het houden van optochten in de straten. 1 f I, E 1U I. Een vreugdevuur, dat nu reeds sedert 1880 brandt vindt men hij Troy, in den Staat Ohio. Het werd ontstoken ter eere van Garfield's verkiezing tot Pre sident en deed toen een daaronder gelegen steenkolen mijn in brand raken, die nn nog altijd voortsmeult. neden overleed in den onder- dom van bijna 3 maandenons geliefd jongste dochtertje Anna Levina Maria. F. M. W. LIGNIAN. E. LIGNIAN Albronda. Montfoort, 17 Feb. 1883. De ondergeteekenden betuigen bij dezen hmmen kartelijken dank aan hare Stad- en Landgenootenvoor de talrijke bewijzen van deelneming, bij gelegenheid hunner 25jarige Echtvereeniging ondervonden. F. VONK en Echtgenoote. Gons24 Feb. 1883. Op Maandag 26 Februari 1883 des morgens te 10 urenzal de heer W. PEL- LE, namens M. L. Brandt, op het door hem bewoonde hoefje te 's-Hcer Ilendrikskinderen ten overstaan van den .Notaris A. L. A. ROU- SCIIER, publiek yerkoopen: 1 bruin Merriepaardoud jaren, 1 zwart Dito, oud 4 jaren1 Rijtuig ^opVeeren, 1 Menwagen, 2 Eggen, Ploeg, Sleeper, Harnas, 300 baggen Mangels en hetgeen verder zal worden te voorschijn gebracht. Information te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLEte Goes en bij voornoemden Notaris. Op Maandag 5 Maart 1883, des morgens te 11 uren, zal de heer W. PEL- LE, aan de herberg bij J. De Jonge te Baar land. ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROESCHER, publiek verkoopen: EENE PARTIJ alsBalkenPlankenStijlenSta ken, 22 Eikenpaleu, 10Ó00 Met- selsteenen400 Vloerleien 3 stee- nen Dorpels, 400 Straatkeien, 5 Ankers, voorts: ongeveer 50 voer Aarde, eene partij Tarwe-, Erwten-, Haverstroo en Kanthooi, Mest en meor andere roerende goederen. Informatiën te hekomen ten kan tore van den heer W. PELLE te Goes en bij voornoemden Notaris.

Volksblad | 1883 | | pagina 3