FEUILLETON. Misschien zon ket velen moeite kosten enkele van tlezo behooften to schrappen, maar als ze daardoor van last bevrijd werden, zou het wel lichter vallen. Misschien zou de wereld er vreemd van opzien, als we do lijst inkrompenmaar al wilde ze ons uit lachen wij zonden ten slotte de beste lachers zijn. Wie met zijn stand en met zijn beursmaar vooral met zijn verstatul te rade gaat, die zal wel altijd ware vau ingebeelde behoeften weten te onderschei denen wat het voornaamste is, voor hem is do beste kansdat zijne behoeften zullen worden gestild. Afsluiting der Kasboeken en Restanten-lijst bij de Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank te Goes over de maand Dec. ISS2. ONTVANGSTEN Reservefondsf 2802,85s Storting aandeel 11853.99 Terugbetaling op schuldvordering - 147103,70 Interesten daarvoor cn ger. interest - 4338,70s Opgenomen gelden- 07670,50B Onkosten- Gezamenlijk bedragf 233829,755 UITGAVEN: Reservefonds f Terugbetaalde, aandeden - S00.28 Verleende voorschotten - 192035,06 Terugbetaalde interesten - 747,49 Tcrugb. opgenomen gelden - 37958,8O5 Interesten van opgenomen gelden - 330,01 Onkosten- 17o,Of;5 Gezamenlijk bedrag - 232610,71 Kas-saldo f 11S3.045 Het Bestuur. NEDERLAND. De verkiezing van oen lid van den gemeenteraad heeft nog tot geene beslissing geleid. Van de 246 geldige stemmen, waren er 107 uitgebracht op H. DE ARME VICARIS. Vervolg en Slot.) De Vicaris de inwendige weltevredenheidwelke de bewustheiddat wij voor de zaak der deugd eene moeielijke opoffering gedaan hebbenaltoos met zich brengt, aldus in stilte genietende, werd op zekeren dag bij den Minister ontboden. De arme man ont stelde op bet hooren dezer boodschap. „Bij den Minister!" riep hij „wat kan die mij toch te zeggen hebben De afstand tnsschen hem en Mylord was in zijn oog zoo onafmetelijk groot, dat hij met angst aan deszelfs tegenwoordigheid dacht. Hij gehoor zaamde nochtans, en werd door den Staatsdienaar, juist terwijl deze oen talrijke en aanzienlijk gezelschap bij zich bad, ontvangen. „Gij zijt het, Mijnheer!" zoo sprak de Minister die de vijf honderd Guinjes gevondenenin plaats van die to behou den aan de erfgenamen van den overledenen Predi kant teruggegeven hebt Men brenge dezen Hoer naar de plaats zijner bestemming." De Geestelijke in do uiterste verlegenheid niet wetendewat hij ant woorden zoudevolgde stilzwijgend degenendie hem naar eene koets geleiddenen hem regelrecht naar zijn kerspel brachten. Op den weg 'derwaarts zweef den hem allerlei denkbeelden voor den geest. Toen zij aan de pastorij kwamenen aldaar afstaptenzeide hij„Mijneheeren dit is mijne woning niet 1" „Thans is zij de uwe" antwoordde een zijner leids lieden. „Mylord heeft u hier tot Predikant aan gesteld en verlangt niets meer van udan dat gij uwe edele gevoelens zult blijven behouden en zal het zich dan steeds tot eene eer rekenenzich uwen vriend te noemendus waren de eigene woorden van Mylord." Het zoude te vergeefs zijn, hier do blijde verruk king te willen schetsenwaarin de Vicarisdis nauwe- lijke geloofde hetgeno met hem gebeurde zich thans De Wilde, terwijl D. Hildernisse 69 en Dr. A. W. Van Renterghom 66 stemmen verkregen. Op 23 Jan. zal de herstemming plaats hebben. De laatste volksvoorlezing was tot ons leedwezen, weder schaarsck bezocht. Waarom? Wij willen het niet heslissen, maar betreuren het, dat men de ge legenheid verzuimtom tot degelijke Staatsburgers te worden opgeleid. Er wordt geroepenom alge meen stemrecht, maar wij kunnen nu reeds zeker stellendat slechts een domme menigte het aantal kiezers zal komen vergrooten. Dan zal zeker de schoone toekomst voor ons landje aaubrekon, als zij gaan stemmen, die evenmin weten wat een lid van de Prov. Staten, als wat het werk van een lid der Tweede Kamer is. Wij zouden ook algemeen stem recht wenschenmaar niet een recht voor den weet niet om anderen natebanwen en aan des drijvers leiband te gaan. Als het algemeen weet wat een Staatsburger is en welke zijne verplichtingen zijn laat het dan dapper meedoen. Of is men soms be vreesd, dat do menschen te knap zouden worden? Gebruik om koeien bij 't gewicht te verkoopen wordt tot dusver weinig of niet gevolgd. Daarom vermelden we al iets nieuws op 't gebied van den handeldat door den landbouwer Schokkenkamp te Torwolde 8 vette koeien in één koop zijn verkocht voor 42 7s cent per 1/2 KG. BUITEN L A X B. De overstroomingen waarmee de Rijnlanden, van bet moer van Constanz af, zijn bezochtzijn een zoo groote ramp als daar in de Iaatsie honderd jaren niet is voorgekomen. De uitgestrekte verwoestingen, de onberekenbare schade, en het groote verlies van men- bevondnaardien zich dezelve beter laat gevoelen dan beschrijven. Intusscben werd hem zijne aanstelling overhandigd, en ging hij, zoodra hij eenigermate be daard was, met zijne vrouw en kinderen, benevens zijn oude vaderdien hij van zijne armoede noch on derhouden had, naar Londenwierp zich voor de voeten van den Minister, en borst, onder het stor ten van tranenaldus uit„MylordIiefdelijk My lord hier ziet gij uw werkGij hebt ons allen der diepste armoede ontruktontvang onze erkentenis De Minister beurde hem op en omlielsdehom als zijnen broeder. „Mijn vriend!" sprak hij „ik moet u danken. Uwe edele daad heeft mijn hart een zalig ge noegen verschaft. Om n te beloonen, wenschte ik wel iets dergelijks te kunnen verlichten. Mijnheeren zich tot de omstanders wendende zoo verzoekt en zoo ontvangt men van mijdoch ik herinner mij hierbij, mijn lieve Predikant! dat de erfgenamenaan welke gij het geld heb teruggegevenzich bij mij hebben vervoegd, om u te verzoeken, hetzelve als een gering bewijs hunner hoogachten aan te ne men." Intnssohpn kwam iemand met het geld, on overhandigde het den Geestelijke, die geene woorden meer kondo vinden, om zijue dankbaarheid nit te drukken. Het geheele gezelschap, diep door dit too- neel getroffengevoelde den krachligen invloed der deugd op 's menschen hart. De Predikant ging nu van den Minister rechtstreeks naar den erfgenamen zijns voorgangers, en begon reeds zijne dankbetui gingen uit te boezeroen toen zij hem rondborstig verklaardendat hij hun voor niets te danken liad naardien zij aan dsze daad geen het minste deel had den. De Geestelijke, nu ontdekkende, dat dit ge schenk eene nieuwe weldaad van den staatsdienaar was, welke hij hem op eene zoo kiesche wijze had bewezen, konde zijne aandoeningen alleen door dank bare tranen te kennen geven, Hij bouwde in zijn ker spel eene soort van torupelen richte aldaar het stand beeld van den Minister op met bet bijschriftNaast God, Mi/lord!

Volksblad | 1883 | | pagina 4