Bedden- en Manufac turen Magazijn. Waschkristal Bleeksoda 'X Bedden en Manufacturen een Hoefje, een Woonhuis en Erve, schenlevens, zullen het eind van 1882 en het begin van 1883 daar altijd in treurige herinnering doen blijven. In November 11. waren de Main en de Moezel de voornaamste aanbrengers van het verwoestende water en de omtrek van Mainz leed het meest door den ramp. Thans bereikte de Neekar de grootste hoogte en de vlakte tusschen Mannheim en Wormshet Riedwerd het tooneel van de grootste verwoesting. Den 28en Dcc. begon de Neekar onrustbarend te wassen, bij voeten in het uur; den volgenden dag bereikte de Rijn een waterstand zoo hoogals nooit te voren dijken werden stukgeslagen het eene dorp na het andere werd overstroomd, en weldra was de geheele vlakte een groot meermet roodachtig brui ne golven, die schuimden onder den stijven noord westen wind. De inwoners der plaatsen konden voor het meeren- deel niets reddenen bijna al het vee verdronk. De huizen stortten bij honderden in. Abeeu in de drie dorpen Friesenheim Edigheim en Oppau zijn er 500 vernield. In het geheel moeten ongeveer 100 men- schen verdronken zijn. Men acht het een wonder dat er niet nog veel meer omkwamen. Tien a twaalfdui zend mensehen zijn van alles beroofd. Worms, Mann heim en andere steden zijn vol vluchtelingen, die er in lange karavanen binnenkwamen. Zij werden in kerkenscholen en openbare gebouwen onder dak gebracht. Zulk een overstrooming had vroeger eenmaal in de honderd jaren plaats. ALLERLEI. Het verzamelen van postzegels is in vele landen nog altijd in de mode. In Parijs wordt eiken Zondag in da Champs-Elysées nog een soort van beurs gehouden in die gekleurde papiertjes, waarin, evenals op de groote beurs op rijzing en daling wordt gespeculeerd. Het opzamelen en rangschikken van postzegels heeft stellig eenig nut. De kinderen leeren er op aange name wijze een deel der aardrijkskunde doorden re- geeringsvorm der verschillende volkeren, de namen der vorsten en de verschillende muntsoortenToch heeft die liefhebberij een gevaar. Een Fransch schei kundige heeft namelijk >p de nagemaakte postzegels die voor dat doel in de i handel zijn gebrachtkleur stoffen ontdekt met vergiftige bestanddeelenin de groene en gele lood in de blauwe Pruisisch blauw. Het is dus geraden voorzichtig te zijn hij het op plakken en vooral daarbij den tong niet te gebruiken. Nu langzamerhand de tijd voor het aanplanten van heggen weer aankomt, wijzen wij op den practischen raaddien een Fransch blad geeft. Doornen heggen worden veelal na verloop van eenigen tijd kaal aan den voet der struiken en bieden dus niet die voldoends afsluiting aan, welke men daar van wel zou wenschen. Om hierin te voorzien, kruise men hij het planten de doorns dwars over elkaar en hinde ze twee aan twee aan elkaar vast. Men zal nu hespeurendat van. lieverlede de takjes in elkaar grijpen en de haag zoo dicht groeit, dat zij volkomen ondoordringbaar is en blijft. Ongelukken, Dwaasheden, enz. Als een bewijs hoe sober sommige arbeiders in Eierland op Tessel leven, diene het volgendedat ons als historisch werd meegedeeld. Een arbeider trad bij zijn boer binnentoen deze het middagmaal juist ge nuttigd had. Op den schotel lag nog een stuk spek, dat de boer den arbeider gulhartig aanbood. „Ik zou 't liever meenemenzei de arbeider, „dan kon mijn jongen, die al 12 jaar is, ook eens spek zien en proevenwant die beiden zij hem nog nooit overkomen!" Nu, van 80 cent per dag kan men met een groot gezin weinig doen. Dezer dagen werd in Engeland een paard voor 9000 guinjes, ruim f 100,000 verkocht. Zou dat beest minder goed geloopen hebbenals er minder voor betaald en een deel van die guinjes aan hulp behoevenden gegeven -ware? Een onverbeterlijk dronkaard te Rotterdam werd in het afgeloopen jaar door het 2e kantongerecht, we gens openbare dronkenschap bij verschillende vonnis sen zelfs tot ƒ313 aan boete of 183 dagen snhsidaire gevangenisstraf veroordeeld. De Figaro zegt, dat er in den lijkstoet van Gambetta 1020 kransen warenwaarvan de minste 20 fr., de duurste 600 fr. kostte. Den gemiddelden prijs op 100 fr. stellende, is alzoo niet minder dan 100,000 frs. aan deze hulde uitgegeven. ^DVBETEÏITIBK LIQUIDATIE De Deurwaarder D E V O S te Goes, zal op Maan da"115, Dinsdag 16 cn Woensdag 1? Januari ÏSS3, telkens des morgens te 10 uren, op het „Slot Oostende", te Goes, ten verzoeke van den heer J. W. Aijs, te Goesop drie maan den veilen en verboopen EENE GROOTE PARTIJ als Veeren- en Kapok-bedden Tijken Overtrekken Dekens Baaien, Lakens, Bukskins, Broek- stoffen Bombazijn, KatoenenLin nens Kousenenz. enz. De goederen worden voor iederen prijs verkocht. Voovloopjg'e aankondiging'. In de maand Februari 18S3 zal de heer "W. PELLE, ten ver zoeke van de erfgenamen van wij len D. G. Kloosterman, te Wol- faartsdijk, ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROUSCHER.pu bliek verkoopen: 1*2 afjii bestaande in Lïfes c? Woonhuis Scliunr en Erf', met. Bouwland staande en gelegen te Wolfaarts- dijk, kadastraal bekend sectie D nos. 151, 329, 364 en 365, samen groot1.54.80 Onder nadere goedkeuring kunneu hierbij in PAOIIT volgen DE DIJK ES", thans daarbjj in gebruik zijnde. Uit de hand te koop te Wemeldinge, nabij het kanaal. Te bevragen ten kantore van den heer W. PELLEte Goes. TE KOOP: voor f2,50 een nieuwe onbeslagen Prikslee afkomstig van de Ten toonstelling. Te bevragen bij P. DENTZ, Klokstraat. Uit de hand te koop eene zindelijk onderhouden Kachel. Adres: bureau Volksblad." Besparen veel zeep, maken de wasch sneeuwwit en het bleeken onnoodig. Jac. G. DOBBELAERE, GOES. Papegaaistraat.

Volksblad | 1883 | | pagina 3