ADVSKTBIvrTISl^ Vendutie-Houtveiling. A nieuwe Houtwaren OPENBARE VERR00PI1. best Zoet- enZout- gebak **9 reeds vele mensehenlevens te betreuren, tengevolge der overstroomingen. Als een nieuw bewijs van de daling der laudprij- zen kan dienendat een boerderij met 60 HA. land te Hoofddorp (Haarlemmermeer), die in 1876 voor 120,000 verkoebt werd, thans 60,000 heeft opgebracht. BUITENLAND. De berichten omtrent de overstroomingen in Duitseh- land luiden zeer droevig. Van alle kanten hoort men van ellende en nood. De ramp is erger dan de be ruchte overstrooming van 1784. Het aantal vernielde huizen beloopt honderden en duizende mensehen zijn van hun have en goed beroofd. Het voornaamste tooneel van verwoesting is de streek tusscben Rastadt en Wormswaar het geheele Rijndal in een uitgestrekt meer herschapen is. In den omtrek van Worms zijn 500 huizen vernieldgeheele rijen stortten in. De mensehen werden in bootjes van de daken der huizen en de kerktorens gered. Hoeveel mensehenlevens verloren gingen is nog niet bekend maar het aantal zal zeker groot zijn. Het verlies aan vee is zeer aanzienlijk. Mainz is tot dusver door de krachtige pogingen van brandweer en militairen vrij van water gebleven maar Mulheim üusseldorf, Oobleuz, Deutz zijn ge heel overstroomd en vele andere plaatsen staan ge heel onder water. Op vele plaatsen was het watervolgens de be richten nog stijgende. Het Stadje St. Ivesin het Eugelsche graafschap Cornwallismoet een model van matigheid zijn. De burgemeesterde helft der vrederechters en de meer derheid van de gemeenteraadsleden zijn afschaffers, eu in het afgeloopen jaar kwamen onder de 7000 inwoners slechts twee veroordeeliugen wegens dron kenschap voor. Aan het jaarverslag der Berljjnsehe Huisvrouwen- vereeniging ontleent de Huisvrouw de bijzonderheid dat de kookschool dier Vereeniging reeds niet min der dan 551 leerlingen heeft opgeleverd. Daaronder zijnzoowel meisjes van welgestelde en zelfs hoogge plaatste oudersals burgermeisjes en meisjes uit de volksklasse die hetzij tot onderwijzeressen in de kook kunst, hetzij tot huishoudsters of keukenmeiden wor den opgeleid. Al die meisjes woHen dezelfde cursussen hijen nooit heeft het verschil in stand en opvoe ding tot eenige moeilijkheid aanleiding gegeven. Als een voorbeeld van eerlijkheid dat in deze dagen zeldzaam hoewel niet eenig mag heetenverhaalt een Engelsch blad van een Londensche winkelierdie in het jaar 1849 failliet ging met een aeeoórd van 50 °/0 en die nu het volle bedrag van het nog verschul digde aan zijne crediteuren heeft betaald. Omtrent den ontzettendeu orkaan, die een paar maan den geleden op de Philippijnscha eilanden woedde worden thans nadere bijzonderheden medegedeeld. De orkaan duurde van 's morgens 8 tot 's middags 2 uren met onverpoosd geweld. Geen huis te Manilla bleef onbeschadigd. Zoolang de storm duurdewas het niet mogelijk over straat te gaan. Rijtuigen werden als speelgoed voortgerold door den wind en ijzeren platen vau daken vlogen door de lucht als vellen papier. ALLERLEI. De scheikunde heeft onlangs weder een „niets waardig product in eere gebracht. Wat moet men doen met koffiedik? Wie deze vraag doetzal in den regel ten antwoord krijgen: „Dat weet het kleinste kind; 't moet een, twee, drie uit de voeten!" Wel licht zou deze of gene bloemist er de mededeeling op lateu volgendat er in de kweekerjjen wel eens ge bruik van wordt gemaakt. Werd deze vraag echter gericht tot den benoem den Eranscheu scheikundige Payen, die zou daarop in dezer voege antwoorden. „Op grond van een nauw gezet onderzoek door mij in 't werk gesteldi3 mjj gebleken dat koffiedik rijk is aan stikstof en phos- phorzuur, zoodat het met 't volste recht mag worden gerangschikt onder de uitmuntenste meststoffen. Mil- lioenen kilogrammen van dit voor den landbouw zoo belangrijke middel tot vruchtbaarmaking van deu ak ker, werden als eeu voorwerp, zonder eenig waarde als vuilnis verwijderd en weggeworpen." Ongelukken, Dwaasheden, enz. Het getal processen-verbaal door de politie te 's Hage over het jaar 1882 (over welk geheele tijd vak de drankwet werkte) wegens openbare dronken schap opgemaakt, heeft het aantal bekeuringen te dier zake in 1881 met p. ra. 400 overtroffen. KERKNIEUWS. Dhr. II. Vermaas, die voor eenigen tijd als predikant van Yeracke naar Nnmansdorp vertrokheeft het beroep naar zijne vorige gemeente Yerseke aangenomen en keert derwaarts terug. De Deurwaarder DE VOS, te Goes, zal op Dinsdag 9 en Woensdag 10 Januari 18S3, telkens des voormiddags te 10 uren in het koffiehuis „De Prins van Oranje" te Goes, op drie maanden veilen en verkoopen 1°. EENE GROOTE PARTIJ als: Achterdelen, Schalen, Schro ten Lattendubbele Panlatten (Balkjes) euz. 2°. EENE PARTIJ Meubilaire en Mmsliomlclijke Goederen als: Kabinetten Kasten, Chiffonnières Tafels, Stoelen, Spiegels, Sehil- derijeu, Koper-,Tin-, IJzer-,Glas- eu AardewerkBedden met toehehoo- ren, Kachels, Spek- en Wasch- kuipen enz. enz. De Houtwaren zullen verkocht worden Dinsdag 9 Januari, des morgens te 10 uren. KIJKDAG: Maandag te voren. Zindelijke goederen kunnen bij gebracht worden. Op Donderdag 11 Januari 1883, des morgens te 10 \iren, zal de heer W. PEL- LE, aan het stal van Anth. Van Boven, te Driewegenten overstaan vau den Notaris ROTJ- SCHER, publick verkoopen: 1 vos Ruinpaard, oud 14 jaren, 1 dito Merriepaard ^siioud 17 jaren, 7 baatgevende Melkkoeien1 Kalf- vaars, 1 vetten driejarigen Os, 6 Vaarzen vau 1 tot 2 jaren, 2 Va rekoeien 2 vette Varkens2 drach tige Zeugen, eenige Mestputloo- pers, 1 Tilbury en hetgeen meer zal worden te voorschijn gebracht. Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goes, en bij voornoemden Notaris. ti liendie iets te vorderen hebben of verschuldigd aan den boedel en nalatenschap van Daniel Gerard Kloosterman, te Wolfaarts- dijk, gelieven daarvan opgave of betaling te doen vóór 10 Januari a. s. ten kantore vau den heer W. PELLEte Goes. VAN AF HEDEN: V00R, t5 ,C1ENT per naive lalo, J. J. LE CLERCQbakker, in de Ganzepoortstraat.

Volksblad | 1883 | | pagina 2