.A. m "V" IE IB T BIST T X 33 HST. OPENBASE VEffiOOPISG. OPENBARE MK00P1G. OPENBARE VERK00PING-. Er gebeurt veel op het gebied vau het liefdebe toon dat zeker niet gebeuren zouals ieder maar handelde naar het ingeven van zijn eigen gemoed. Er worden vaak bewijzen van genegenheid gegeven, omdat men den naam niet hebben wil van hij anderen achter te blijven of minder dan zij te zijnomdat oene zekere welvoeglijkheid (wij zouden liever zeggen on- voeglijkheid) dat noodzakelijk maakt; omdat men daarmede eenige eer, dikwijls ook in de gevolgen voordeel, wil behalen. Soms laat men zich met open oogen bedriegenomdat er toch altijd iets streelends in gelegen schijnt, als men ons van genegenheid uiterlijken schijn geeft, die intnsschen slechts dient, om te bedekken wat men niet wil laten zien of te zien te geven, wat niet bestaat. Wij zouden dat alles onopgemerkt kunnen laten, als niet door een en ander schade werd toegebracht, aan de maatschappij, aan de samenleving, aan elk deel daarvan. Gebrek aan liefde is treurig, maar ge veinsde liefde is afschuwelijk. Het eerste is eeue ramp, maar die men ziet en waarbij men kan wetenwat daartegen te doen is; de laatste is een verraderlijke kwaal, die onverwacht den dood brengen kan, als men de genezing verzekerd waant. Wij zonden daarom wenschendat men wat meer nadacht over hetgeen de liefde is en de liefde eischt. Ze zou dan zeker niet minder betoond worden en hare uiting zou oprechter zijn. Hot staat nu een maal bij allen vast, dat de liefde een onmisbare band is, die de menschen aan elkander moet verhinden, dat daarin aller geluk den hesten waarborg heeft, maar dan moet die band niet ziju als het rag, dat bij de eerste aanraking verbroken wordt, dan moet het integendeel een band zijn als ijzer zoo sterk, want dan alleen houdt ze vast en wat vast isdat alleen is duurzaam. ~~!t 11 T II XI, V V l>.~ Uit Amerika wordt melding gemaakt van een daad van zeldzamen heldenmoed, waardoor een machinist op een locomotief het leven van 600 passagiers heeft gered. Het gebeurde met een passagierstrein op de Pennsylvania-baan. De stoker opende de vuurhaard om er kolen op te werpen toen de vlammen daaruit sloegen en de locomotief vuur vatte. De machinist en de stoker vluchten terstond over de tender naar den eersten passagierswagen. Het vuur breidde zich uit, en de trein, die reeds 35 mijlen per uur maakte, ging met duizeling wek kenden spoed verder. De passa giers zagen, dat zij te kiezen hadden tussehen levend verbranden of nit de wagons te springen. De machi nist die in den eersten schrik gevlucht wasbegreep thansdat de eenige kans op behoud voor de passa giers was, als hij de machine tot stilstaan bracht. Zonder aarzelen stortte hij zich in de vlammen klom over de brandende tender naar de locomotief en stop te. Toen de trein stilstond vond men hem in de water bak mot geheel afgebrande kleederen misvormd gelaat en vol van de ernstigste brandwonden. Hij was nog half bij zijn bewustzijn. Hij werd naar het hospitaal overgebrachtwaar men weinig hoop dorst geven op zijn behoud. Natuurlijk viel 't gemakkelijk de passa giers te verlossen en de vlammen te blussckentoen de trein eenmaal stond. De naam van den man aan wien de 600 hun leven te danken hebbenis Joseph Sieg. OngelukkenDwaasheden enz. Om ons volk te winnen voor den algemeen dienst plicht en de zegeningen der nationale militie te doen kennen, kan het volgeude dienen: Eenigen tijd geleden werd de milicien M. K., in garnizoen te Bergen-op-Zoom ziek en dientengevolge opgenomen in het hospitaal aldaar. Op 17 Sept. ont ving zijn voogd te Noordgouwebij wien hij vóór zijn in dienst treden in huis was, het laatste bericht van hem dat van beterschap sprak. Dit stelde ziju familie ge rost. Na dien tijd zond zijn voogd hem twee brieven waarop echter geen antwoord kwam. Op 7 Oct. nu ontving do voogd een brief, die aan den milicien ge adresseerd was, terug, en op denzelfden dag kregen de betrekkingen bericht namens den chef van het Mi litair Hospitaal te Bergen-op-Zoomdat M. If. in het hospitaal overleden was en de begrafenis dienzelf den dag zou plaats hebben. De datum van overlijden werd niet vermeld, doch uit de opgaaf aan den bur gerlijken stand bleekdat de bedoelde jongeling reeds 4 October overleden was. Alzoo eerst drie dagen na het overlijden kou men er toe komen aan de familie betrekkingen bericht te zenden. Op Maandag 30 October 1882, deB morgens tc 10 nrenzal de herr W. FEL LE, nauieus zijne princijialeuin het gemeen tehuis to Kapplle, ten overstaan van den No taris A. L. A. ROUSCIIER, publiek ver- koopcu i in onderscheidene bosscben in Ifapelle, Wemeldinge, Kloetinge, Kattendijke en Schore. Iuformatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goes en bij voornoemden Notaris. Op Donderdag 2 Nov. 1882, inplaats van Op Woensdag 1 November 1882, des namiddags te 5 urenzal de heer W. PEL LE, namens den eerz. Adrn. Rottier Jz., in de herberg bewoond door Korstanje, te Bie- zelirigc. ten overstaan van den Notaris A. L. A, ROUSCIIER, publick verkoopen: 165 zware feil OLMEBOOMEN 1 zwaren CANADABOOM, wassende in een boscli in de ge meente Ivapellein Kerkwijkal de CANADABOOMEN aan den weg vóór gemeld bosch 228 zware OLMEBOOMEN 2 CANADABOOMEN, Kapliout, Strobbels en TronkenKerse-, Ëssclie- en Canadaboomen, wassende in een bosch in do ge meente Kapelle, bij de Woel, ge naamd Geerhoek. Aanwijzing geschiedt door den Verkooper. Iuformatiën tebekomen ten kan tore van den heer W. PELLEte Goes en bij voornoemden Notaris. Op Donderdag, 2 Nov. 1882, des middags te 2 uren, zal de heer W. PEL LE, namens den eerzameu Jan Rottier, ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROUSCÉER, in de gemeente Kapelle, in een bosch in Don- kcrwecgjc, publiek verkoopen 2 perceelen Strobbels en Knieën voorts in een bosch vroeger van Stoffel Bijlo, aldaar in Vroonland, 39 Olme- en 36 Canada-boomen zeer geschikt voor werkkout; 1800 droge Mutsaards; DAARNA: des avonds na afloop van den verkoop van den eerz. A. Rottier, in de herberg te Bie- zclingc, ten verzoeke vau den cerzamcn Jacob Rottier 131 zware Olme-, 32 Essche-, 3 Canada-, 2 Abeele- en 1 Wilgeboom allen wassende in een boomgaard aan den Eversdijkschen grintweg,

Volksblad | 1882 | | pagina 2