DAMES- .A. X) "V TE IB T IS IN" T X TG IET. ONTVANGEN: P. A. De Ligny. OPENBARE MKOOPIM. OPENBARE VERKOOPIE. 1.18.60 Heet. BOÜ W L AND, WATEBFIlTERSi Jac. G. DOBUELAERE. Inmaakpotten in soort. kan worden voortgesfcevend. Binnenkort hoopt hij al les gereed te hebben en dan zal hij een aanvang ma ken met het doen van kleine tochten in de omstre ken van Parijs. De koele en natte zomer heeft zijn invloed doen gevoelen op het verbruik van dranken te Parijs. In Juli van dit jaar is voor accijnsen op wijn en bier al daar 972,000 francs minder ontvangen dati in Juli 1881. Wel zijn de rechten dit jaar verlaagd, maar het ver schil is veel grooter. Daarentegen is het verbruik van jenever toegenomen. Dezer dagen heeft voor de assises in het Engelsche graafschap Middlesex een man terechtgestaan wegens het ontvreemden van eenige horloges uit een winkel te Londen. Wellicht had men den dader nooit ge vonden, indien niet een knaap van ongeveer twaalf jaren zich bij die gelegenheid bijzonder flink en ferm had gedragen. Op het oogenblik dat de dief uit'den winkel trad, bespeurde een knaap wat er gebeurd was en zonder verder beraad, pakte hij hem stevig bij de kleeren. De dief, wien deze tusschenkomst zeer ongelegen was, sloeg den knaap derwijze op het hoofd, dat hij neerstortte. De jongen hield zich dapper. Weldra was hij weder op de been en riep uit al zijn macht: „Houdt den dief „Houdt den dief". De dief werd ge pakt en later kreeg hij zijn loon. Hij werd veroordeeld tot vijf jaren in de ijzers. Aan den flinken jongen werd op last van het hof een belooning van twee pond sterling uitgereikt. Menigeen, die in ons land er op uit is om de politie tegen to werkenkan hieraan een voorbeeld nemen. Ongelukken, Dwaashedenenz. Volgons bericht in de dagbladen heeft de Sul tan van Turkije aan onze Koningin de Chef-Katorde present gedaan, 't Is al niet vleiend voor eene dame in een Katteuorde te worden opgenomenmaar nu het een chef-katteuorde is, zullen het alleen wel groote katten moeten zijn. Gesprek tusseheu twee Parijzenaars. „Hoe staat het met uw huwelijk?" ,,Ik heb het afgezegd." „Gij?" „Ja, mijn schoonvader wilde iuformaties naar mij nemen." „En nam je dat kwalijk?" „Volstrekt niet, maar daar ik begreep, dat hij het daarna zou afzeggenvond ik het beter hem vóór te wezen, dat is waardiger." In het Prater te Weonen is een wedstrijd tus seheu mooie vrouwen gehouden volgens eene nieuwe methode. De commissie, die zich met de regeling belastte, organiseerde een feest op groote schaal. Ieder man, die het feest bijwoondeontving een roode kaart om deze aan de dame te overhandigenwier uiterlijk hem het meeste trof. Bij de telling bleek dat eene dame 824 kaarten had ontvangen. Haar werd als eerste prijs een fraai servies aangeboden, terwijl twee jonge dames den tweeden en derden prijs behaalden. Een rechter in den Amerikaanschen Staat New- Orleans nam onlangs de eigenaardige beslissingdat een man die geen eigen huishouding heeftzijue do micilie daar heeft, waar hij zich gewoonlijk wascht. Terecht merkt de Neiv Orleans Picayune op dat die uitspraak „zeer scherpzinnigmaar wanhopig onbepaald" is. Maar hoe te doen met menschen, die zich in het geheel niet wasschen? En die zijn er toch ook! Voor den onlangs gehouden wedstrijd voor mooie vrouwen te Budapest, waren 150 mededingsters op gekomen de beoordeelaars kenden den Paris-appel toe aan Cornelia Szekely, de twintigjarige dochter van een staats-ambtenaar. Tien andere schoonen ontvingen mindere prijzen. De eerste prijs- bestond uit een armband met diamanten en het opschrift: „Internationaal tournooi van schoonheid in 1882. Aan de schoone Cornelia." De jury heeft het por tret der hcogsthekroonde verlangdten einde het aan alle geïllustreerde bladen der wereld te bunnen zen den; de photograaf moet echter wachten, totdat het fluweelen kleed gereed iswaarin Cornelia haar por tret wil laten maken. Voorshands moet de wereld dus tevreden zijn met de volgende beschrijving: Bruine schitterende oogengrieksche neuseenigszins laag voorhoofd, doffe teint, een taille als een liane; kortom het type van een antiek standbeeld. In Amerika wordt thans een kruistocht gepredikt tegen het walsen, als deonzedelijkste dans. Hij is nog de- moraliseerender dan alcohol en tabak, beweert een dans meester van naam, die hij zijne afkeuring zich beroept op de meening van een doopsgezind predikant. Wij twijfelen niet of ook deze zal met walsen geen vrede hebbenen met andere danseii ook niet bijzon der. Maar in den regel beroept men zich bij staving van een oordeel op het gevoelen van deskundigen op het gebied hetwelk men spreekt, maar evenmin als de Rev. Wayland zich tot staving van een dog ma beroepen zal op een dansmeester, evenmin komt het ons voordat reverend de bevoegde autoriteit is om tusschen galoppeeren en walsen te heslissen. Iutusschen de dansmeester van naam heeft een bond genoot, aau wie meer gezag kan worden toegekend: eene dame, mevrouw Sherman, die een dik hoek tegen het walsen heeft geschreven. Het zal wel eene dame van gevorderden leeftijd zijn, zegt de Arnh. Cl. F* groote keuze <5^3 PRIJZEN nog nooit zoo VOCRBEEEIG. Op Donderdag 21 September 1882, des avonds te 7 uren, zal de heer NV. PELLE namens de heer P. Ross, in het Ilötel „Zout keet" te Goes ten overstaau van den Notaris a. L. A. ROUSCHER, publiek verkoopen: JvSjA Een WISIKEEIIÏJIS, te JmTlH» Goesin do Ivlokstraat .sMIIlL wjjk C no. 1G5, kadastraal bekend, Sectie D no. 205 .72 MEen WOOMIUIS aldaar, in de Lange Kerkstraat, wijk C no. 14, kadastraal bekend Sectie D no. 858 .45 aan Van Gend en Loos verhuurd voor f185,por jaar. Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goesen bij voornoemden Notaris. Op Vrijdag., 29 September 1882, des morgens te 11 urenzal de heer W. PEL LE, namens Adriaan Mieras, in het gemeen tehuis te Wemeldiuge, ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROUSCHER, publiek ver koopen liggende in de gemeente Wemel diuge, in Hoogkamer-hoek, kadas ter sectie C no. 2S0. Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goes, en bij voornoemden Notaris. De ondergeteekende biedt zich aan tot het zuiveren en schoonmaken van A. J. A. LEGERSTEE, Nieuwstraat.

Volksblad | 1882 | | pagina 3