naam is of het B dan wel A is, die u op zijn on tevreden gelaatals op een steeds teruggaande baro meter, laat kijken. Want zuur zieu is ontevreden zijnen er is maar zelden iemand recht ontevreden, die zielïzelvon niet een of ander te verwijten heeft, Al ware het alleen, dat men zich boos, of knor rig of wrevelig maakt over dingendie men toch niet kan veranderendio buiten ons bereik liggen en die we slechts afkeuren, omdat wij wat anders hadden gedacht of gewild. De wereld loopt over van klachten over al het verdriet, dat onvermijdelijk is, als gevolg van den gebrekkigen toestand van het bestaande, maar er is nog veel meer en veel erger verdriet, dat men zich zeiven op den hals haalt. En op het gevaar af, dat ge een hap of een houw krijgt, vraag eens aan den zuurldjkendo: wat hem deert, en gij zult negenenne gentig malen ouder honderd van zijn slag bevinden dat niemand anders dan hij zelf, zijn geluk, zijn vreugdzijn vrede in den weg staat. De regendagen kunnen daarom eene bepaalde nut tigheid hebben, en, als ge nu toch achter uw ven ster moet blijven zittenhebt ge den tijd daarover natedenken, vooreerst of we niet meestal zuur zien, om dat we ons niet willen vereonigon met het onvermij delijke en kortweg slecht en leelijk noemenwat in ons oog dat is, zonder dat we vragen, waar bijv. de regen, die wij overbodig achten, misschien in eene behoefte voorziet. Eu dan, zouden wo niet heter doenmet die grimmige plooien in het gelaat glad te strijken en ons tot vriendelijker blik te laten stem men door zoo veel, dat ondanks wind en regenvla gen vroolijk stemmen kan. Als ge, gedwarsboomd in uw verlangen, om naar buiten te gaan, daarbinnen zit te mopperen en op een omgekeerd azijnvat gelijkt, dat helpt u immers niets en gij maakt het uwe omgeving nog veel on aangenamer, dan dat ze een nat pak krijgen. Als de zou goed vindt binnen te blijven kan zj ons niet beletten, het zonnetje van een vriendelijk gezicht in onze woning te laten schijnen. Men kan lachen en vroolijk zijn, al ziet ge daar buiten niets dan donkere wolkeu en regenstralen. Komkijkt niet zuur als het weder slecht is. Denkt aan het oude spreekwoord: „na regen zon neschijn. Maar denkt daaraan als 'In belieft, niet alleen nu en in huis; de samenleving zal wel zoo aangenaam zijn, als er wat minder zure gezichten worden ge zien, die geen andere reden hebben, dan dat ze de zon niet wilt laten doordringen, waar dio altijd kan en wil schijnen. Iï D E R I. A i\ I>. Naar rneu ons mededeelt is de deelneming aan den, door „De Echo, Volksblad voor Ncderlaucl," te Amsterdam, uitgeschreven Wedstrijd, ter bevor dering van Kunstzin bij het Nedorlandsche Volk, waarop wij verleden maand de aandacht onzer le zers vestigden, bizonder groot en niet ten onrechte. Met genoegen vernemen wijdat toezeggingen tot deelneming van alle kanten toestroomen ea aan hen die tot dusver nog geen kennis genomen hebben van het prospektus van den wedstrijd, zij gemeld, dat de Uitgevers van „De Echo," de Hoeren Hol der! Comp., te Amsterdam, gaarne bereid zijn op franke aanvrage gratis exemplaren van het prospek tus toeterenden. Als een Wonderheid kunnen wij hieraan toevoe gen, dat de Hceren Holuert Comp., op verlan gen van eenige kunstvriendeneen nieuwe rubriek voor „P i g u u r 7. a a g w e r k" (onderwerpen in vrije keuze) geopend hebben. Als prijs is daarvoor van geachte zijde een prach tige verguld zilveren medaille en als premie, dooi de Uitgevers van „De Echo," een Eerediploma uit geloofd. De inlevering van bijdragen kan dagelijks aan het bekende adres, Robin 62, te Arasterdam, geschie den. De opening van de stoomtram van Bergen op Zoom naar Tholeu wordt tegen 8 Sept. a. s. te gemoet gezien. In de maand Juni dezes jaars bracht de accijns op het gedistilleerd ruim f 30,000 minder op dan ten vorige» jure. Er waren 54,238 liter minder dan toen veraccijust. Leve de drankwet! Met diep leedwezen vernemen wijdat een schip onzer. Marine, de vorige week, op onze kust, met man en muis vergaan is. 80 menscheu zijn daarbij omgekomen. I Ij L E II L S. Wie geen last meer hebben wil van gras en on kruid, dat t ucsehcu de voegen der steenen, waarmede de grond geplaveid wordt, dikwijls welig opschiet, wende het volgende middel aan. Eerst wordt op de gewone ruanier gras en onkruid uit de voegen ver wijderd en dan giet men steenkolenteer tusschen de steenen. Daardoor worden de wortels gedood en men heeft geen last meer. Eene firma te Neustadt, bij Leipzig, heeft octrooi aangevraagd voor eene nieuwe machinale manier van schoorsteenvegen. Er is echter eene stoommachine voor noodigdie vrij wat geld kostzoodat de schoor steenvegers vooreerst nog niet bang behoeven te zijn, dat ze beneden zullen moeten blijven. Ongelukken, Dwaasheden, enz, Een onzer dagbladen vermeldt het merkwaar dige feit. dat iemand te Amsterdam, des avonds, door een straatje gaande, door een hond... in zijn pan talon gebeten is. Onze Nederlandsche schatkist doet uitnemende zaken. Ruim 3000 nieuwe randsels, die aan liet Rijk circa acht gulden por stuk hebben gekostzijn thans verkocht voor vijf cent per stnk. Deze nog nieuwe voorwerpendie dus eene inkoopewaarde hadden van f 27,200 hebben nuzonder eenigen dienst gedaan te hebben, opgebracht f170. Men moet'slandspennin gen toch maar goed weten te besturen! Eu welk eene aanmoediging voor de belastingschuldigenom groofco offers te brengen voor liet Oorlogsdepartement. Afsluiting der Kasboeken en Eestanten-lijst bij de Coöperatieve Voorsckotvereeniging en Spaarbank te Cfoes over de maand .Juni 1S82. ONTVANGSTEN Reservefondsf 2785,2a5 Storting'aaudeel - 1] 800.81 Terugbetaling op schuldvordering - 68050,52 Interesten daarvoor en ger. interest - 2518,90 Opgenomen gelden- 52-113,12s Onkosten- Gezamenlijk bedragf 137071,61 UITGAVEN; Reservefonds f Terugbetaalde aandeden - 5(0,48 Verleende voorschotten - 115708,00 Terugbetaalde interesten - 313,10 Terugb. opgenomen gelden - 1S838,165 Interesten van opgenomen gelden - 170,SI5 Onkosten- 82,29 Gezamenlijk bedrag - 135618,86 Kas-saldo f 1455,75 IIet Bestuur.

Volksblad | 1882 | | pagina 2