Meubilaire Goederen, OPENBARE VERKOOPING. OPENBARE VERKOOPING. Bomv- en Weiland. OPENBARE VERKOOPING. Men leert de kanarie's wel eens een orgeltje nate- fluiten. Dan zingen ze keel kunstig, precies zooals het instrument haar leerde, maar ik durf wel wed den, dat zij zich bij den wildzang der natuur veel gemaklijker gevoelen. En toch moeten er ook zijn, die later spijt hebbendat ze hare onbestuurde klanken niet leerden oefenen en volmakeuen zeker zijn die dan wel het mismoedigstdie bij een orgel werden opgevoed maar onwillig waren, om er naar te luisteren. Terwijl ik dit schreef ving de kanarie van mijn buurman juist weer haar lied aau. Zij zingt of ze mij wilde lokken om te luisteren. Terwijl ik zwij gende aan haar het oor leen, brengt zij mij waar lijk bijua in een toestandwaarin ik gevaar loop mensehen en kanarie's door elkander te haspelen. NEDERLAND. Maandag wordt de eerste Tentoonstelling van Zeeuwsche Nijverheid geopend. Over de vijfhonderd inzendingen; dat is geene kleinigheid, dat bewijst wel, dat onze handwerkslieden hun best gedaan heb ben en als men dat tentoongestelde zietzullen er zeker wel zijn, die spijt gevoelen, dat ze ook niet hun best deden en aan den wedstrijd deelnamen. Dat ze dit niet deden is in zooverre gelukkig, als de beperkte ruimte geene meerdere inzendingen zou toelaten, maar voor hen zal het toch goed zijn, als ze spijt hebben. Het zien van den ijver van anderenwekt menigmalen de ijverloozeu op. Laten wij dus maar eens spoedig gaan kijken eu dan uog eens en nog eens want tentoonstellingen dienen tot voorlichting en on derwijzing en al zijn we nog zoo knap, we vatten en bewaren alle lessen niet in een keer. Gij zult er ook zieudat u denken doetdat kenden wij al lang of dat zouden wij heter maken. Is dit laatste waar dan is het ook leelijk, dat gij niet meedeedt, maar zet de borst dan toch niet te hoog en verbljjdt u lieverdat zij, die nog zoo knap niet zijn als gijhun best doen, u nabjj te komen. En vooral: pas op, dat ze u niet nog overtreffen. Ons dunkt dat de Tentoonstelling en Wedstrijd wel de deelneming van allen verdienen en dat het daarom als bewijs onzer ingenomenheid zou kunnen geldenals we de vlag Maandag uitstaken. Wilt ge het liever doenomdat de Commissaris des Koniugs in de gemeente komt, om van zijne belangstelling in de Teutoonstelliug te getuigenook goed. Als er maar flink gevlagd wordt. Niemand zal zich verwon deren dat wij vlag en wimpel laten waaien, want zelfs de vreemdeling zal het erkennen: dat zjju nog mensckendie weten wat hun belanghun kracht en hun roem is. ALLE R 1, E I. Het allernieuwste nieuws op het gebied der schoen makerij zoo wordt uit Baardwijk aan het R. Nbld. geschrevenzijn thans hakken van buffelhoorn ge draaid, rijk geëucriisteerd met verzilverd of vergnld metaal. Aan eene buitengewone sierlijkheid paren deze hakken cene onbepaalde duurzaamheid, zoodat dezelfde hakken onder verschillende paren kunnen go- plaatst worden. Zij heeten Camille-hakken en komen uit Parijs. Ofschoon nog slechts eenige dagen door den uitvinder in den handel gebrachtzijn ze te de zer plaatse reeds door de schoenfabrikanten Joh. Klerx en zoon en Jac. Leijteus ingevoerd en zullen zij onder Baardwijksch schoeisel spoedig den fraaisten Hollandschen schoenwinkel tot sieraad zijn. Ongelukken, Dwaasheden, enz. Watervrees met doodelijkeu afloop. Te Botzen (Tyrol) heeft zich een soldaat dood ge schoten uit vrees voor het verplichtend zwemmen zooals uit de mededeeling van zijn makkers en een bij hem gevonden brief aan zijne moeder bleek. _A_ID"V BETEE"TIB Op Zaterdag, 1 Jnli 1882, des avonds te 7 uren, zal de heer W. PELLE, namens Laendert Ver meulen, te Goes, in het Koffiehuis bewoond door de Wed. Hartman ten overstaan van den te Hontenisse gevestig- den Notaris A L. A. BOUSCHER, publick verkoopen 3 Woonhuizen en Erven, in de Langevosstraat te Goes, wijk C nummers 120, 246 en 254. 1 Woonhuis en Erve, in de Nieuwstraat te Goes wijk D numero 193. 1 Woonhuis en Erve, in de 's-Heer Hendrikskindereu- straat te Goes, wijk D numero 35. 2 Woonhuizen en Erven in den Armcnhoek te Goes, wijk B nummers 111 en 122. 2 Woonhuizen en Erven aan den Dijk te Goeswijk B uum- 124 en 136. Iuformatiën te hekomen ten kan tore van den heer W. PELLEte Goes, eri bij voornoemden Notaris. verderen Timmer, Tuin, en Erf, met Bouw- en Weiland, staande en liggende in de ge meente 's-Heer Abtskerke, in Sinoutsl-rerke, kadastraal sectie D nos. 102, 103, 103bis,104 H. A. O. en 105, groot .55.70. 2°. 1 Heet. 12 Aren Weiland, aldaar, kadaster sectie D no. H. a. c. 117, groot 1.12.00. 3°. 77 Aren 70 Centiaren Bouwland, aldaar, in Noordhoek, kadas ter sectie E no. 257groot H. A. c. —.77.70. Op Woensdag 5 Juli 1882 des morgens te 10 urenzal dc heer W. PEL LE, te Goes, linnens David Koster, land bouwer in de gemeente 's-Hcer Abtskerke en mede-eigenarenin de herberg bij Cs. De Blaay, te Nisse, ten overstaan van den te Hontcnisse gcvcstigden Notaris A. L. A. BOUSCHER, in het openbaar verkoopen: 1". Een HOEFJE, bestaande in Woonhuis, Schuur, 4". 77 Aren 30 Centiaren Bouwland, aldaar, in Baarsdorp, kadas ter sectio E no. 139, groot n. A. c. —.77.30. 6°. 50 Aren 96 Centiaren Bouwland, aldaar, kadaster sectie T no II. A. C. 467, groot —.50.96. Onder nadere goedkeuring kunnen hierbij IN PACHT VOLGEN: 13 Hectaren 30 Aren 40 Centiaren Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, to Goes, en bij voornoemden Notaris. 5°. 21 Aren 88 Cent. Bouw land en Watergang', in Sinoutskcrkekadaster sec tio T nos. 305, 402 en 403, H. A. O. groot -.21.8 Op Zaterdag 8 Juli 1882 des middags te 12 urenzol de heer W. PELLE, namens Job Olreo. in den Wilhclmi- napolder, ten overstaan van den Notaris A. L. A. ROUSCHER, publick verkoopen: bestaande in1 eikenhouten Ka binet, 1 dito Ladetafel, 3 Tafels, 2 Bedden met toebehoorenKlok 4 koperen KetelsKachelijzeren Wieg, Arbeidersgereedschnp voorts: 5 Kippen en Hanen, 1 Konpn en Hok en meer andere roerende Goe deren. Informatiën te bekomen ten kan tore ven den heer W. PELLE,en bij voornoemden Notaris.

Volksblad | 1882 | | pagina 2