ADVBBTELTTIBK Ü1TOARE VER&OOPïH. borden in den handel gebrachtwaarop behalve grap pige teekcningen nog het opschrift Tod den Miegen te lezen staaten die dus dienen moeten om vliegen te dooden. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze papiermassa in zoo hoogen graad met ar senicum is doortrokkendat een enkel dezer borden zes gram van dat vergift bevat. Men moet dus het koopeu van dusdanige voorworpen ten strengste ont raden. A L1ERLG I. Die slaapzucht onder het preeken is niet uitslui tend Nederlnndschwant wij lezen zegt het lioü. Nbld. in de levensgeschiedenis van Christiaan VIII, koning van Denemarkeneen besluit, dat door dien vorst werd afgekondigd „Vernomen hebbende dat het getal van hen, die slapen in de kerkenterwijl do leeraars der gemeente op stoel staan, voortdurend, ja, onrustbarend zelfs toeneemt, hebben wij, Christiaan VIII, koning van Denemarkenbesloten en besluiteu bij dezedat iedere gemeente eenige mannen zal benoemen, die onder den dienst de kerken moeten doorloopen, ten einde de geloovigen wakker te houden. Die mannen zullen te dien einde een langen stok moeten dragen, om de slapers mede op het hoofd te tikken." De „ijzeren eeuw" doet hare rechten meer en meer gelden. Dat blijkt weder nit de jongste toepassing van het ijzer, en wel op het gebied van 't da- mestoillet. Te Nottingham maakt men nl. zomerstof fen en kant uit zeer fijn ijzerdraad. Het draad wordt op de Bobinetmachine even gemakkelijk bearbeid als katoenen garen. Men belooft zich groote resultaten van dit nieuwe nijverheidsartikel. Een eigenaardig spelwaarmee men zich in Ame rika vermaakt, is het cgg-jumping (eierspringen). De mededingpuden nemen daarbij in elke hand een ei, en wie zoo het verste springt, zonder de eieren te brekenis overwinnaar. Dit is nog zoo gemakkelijk niet, want bij het springen knijpt men onwillekeu rig de hand vaster dicht, waardoor het ei breekt. Het verbruik van Italiaansehe productenvoorna melijk van eieren en groenten is in Nederland zeer groot, en voor versnelling van bet vervoer dier voort brengselen is do opening van de Gothard-baan na tuurlijk van veel gewicht. De Internationale Eieren- handel van J. Tas Ez. heeft dan ook reeds bericht ontvangen, dat een wagen met 130,000 eieren voor de Rotterdamsche filiale der firma bestemddoor de St. Gothard naar Nederland is vertrokkenen andere langs dien weg zullen volgen. De reis van Chiasso zal daardoor tot twee dagen worden verminderdhet geen van voel belang is voor den consument. Hoe uitgebreid de handel in Italiaansehe eieren is, moge daaruit blijken, dat door bovengenoemde firma ongeveer 500,000 eieren per week worden ingevoerd, terwijl een andere firma albier minstons het dubbele importeert. Rozengeur. In verschillende Fransche tijd schriften werd in den laatsten tijd het volgende een voudige middel aan de hand gedaanom zich op weinig omslachtige wijze een essence te verschaffen, die sommigen allicht begeerlijk schijnt. Men neemt een glazen llesch (liefst met wijden hals), die goed hermetisch kan gesloten worden. Op den bodem daarvan legt men wat fijn keukenzout, daarop eeu lang bloembladeren van zeer geurige ro zen; vervolgens weder een laag zout, dan weer een laag roseblaadjes en zoo voort. Na deze flesch goed gesloten te hebbenzet men ze op een droge, niet te warme plaats. Als het winter geworden is, behoeft de flesch, na ontkurkt te zijn, maar korten tijd in een vertrek gestaan ie hebben om dit geheel met den liefelijksten rozengeur te ver vullen. Als dit goed uitkomten er is geen reden om er aan te twijfelendan zal het zeker heel wat toepassing vinden; immers ieder die een tuin heeft, bezit rozen, en een kamerdie in den winter met rozengeur ver vuld isis niet te verwerpen. (Sieb.) Het aantal postzegels van verschillende waarde, die jaarlijks in Frankrijk gebruikt worden, rekent men op ongeveer 1200 millioen. Dezer dagen werd de levering van 30,000 riemen papier daarvoor aan besteed. Zooals men weet, worden zij eenmaal per jaar aan de Munt van Parijs gedrukt. Als een bewijs dat het geen fabel isdat Konings arenden wel eens 100 jaar wordendient dat onlangs bij Rakkowop 't eiland Laaland (Oostzee)een ko ningsarend geschoten isom wiens hals men eeu koperen keten vond met een kleine blikken busdie een briefje bevatte, waarop in het Deensck geschre ven stond: „Gevangen en weer losgelaten in 'tjaar 1792, door R. en C. AndersenBötö op Falster De nemarken." Die vogel moet dus ongeveer 100 jaar oud geweest zijn, toen hij doodgeschoten werd. Ong'cliïliken, Dwaasheden, enz. Een eigenaardige tentoonstelling, die tot dusver nog ontbrak in de bonte mengeling van tentoonstel lingen onzer dagen, zal eerlang te Rochester (Ver. St.) geopend worden. Het is een nationale tentoon stelling van alles wat op het vak der begrafenisbe zorgers betrekking heeft. De inzendingen bestaan uit lijkwagensbegrafeniskoetsen doodkisten ronwli- vreiënrouw-paardautuigenimmortellenkransenenz. BERICH T. De geabonneerden buiten Goes, worden gedurende deze maand in de gelegenheid gesteld, bun abon nementsgelden (le halfjaar) per ge legenheid of per postwissel over te maken, terwijl na dien tijd over het bedrag per postkwitantie zal wor den beschikt. Zij, die zich met 1 Juli op het Volksblad wenschen te abonneeren, worden vriendelijk verzocht zich per briefkaart aan te molden. De Uitgever Geboren: Arnold Willlm Elise Abraham Adriaan zoon van M. M. FRANgOIJS en M. W. ROSS. Goes, 21 Juni 1882. Op Zaterdag, 1 Juli 1882, des avonds te 7 uren, zal de heer W. PELLE, namens Lsendert Ver meulen, te Coes, in het Koffiehuis bewoond door de Wed. Hartman ten overstaan van den te Hontenisee gevestig- den Notaris A L. A. ROUSCHEft, publiek verkoopen 3 Woonhuizen en Erven, in de Langevosstraat te Goes, wijk C nummers 120, 246 en 254. 1 Woonhuis en Erve, in de Nieuwstraat te Goes wijk D numero 193. 1 Woonhuis en Erve, in de 's-Heer Hendrikskinderen- straat te Goeswijk D numero 35. '2 Woonhuizen en Erven in den Armenboek te Goes, wijk B nummers 111 en 122. 2 Woonhuizen en Erven aan den Dijk te Goeswijk B nnm- 124 en 136. Informatiëu te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLEte Goes, en bij voornoemden Notaris. TE KOOP: een Mangel. Adres bij den uitgever dezes. Gewone en Hermetisch gesloten. Jac. G. Dobbelaere.

Volksblad | 1882 | | pagina 3