dat we ho I lief zijn of list heusch goed moenon. Als ge uvea lung hiev of daar zitschoon ge ziet ten oupa3 te komenals ge anderen uwe meening die gij zelve voor de beste houdt, wilt opdringen; als ge altijd van u zelveu van uwe omstandigheden van uwe ervaringen spreekt; als go uw bijzijn op dringtofschoon gij niets te zeggen hebtals ge voor alles raad geven wiltschoon het u niet wordt ge vraagd; als ge het gesprek steeds brengt op onder werpen die een ander liever niet behandeltals ge door uw smaak voor u begeerlijk niets dan ergernis wekt; als ge onvatbaar zijt voor een ernstig woord en altijd aardigheden tapt; als go volstrekt niet in aanmerking neemt wat do lustde keushet zoeken van anderen is, en o! nog zooveel meer, dat maakt u zoo vervelend voor anderen als niemand misschien ooit voor u is geweest. Laat ons toch niet over anderen klagen voor we ons zeiven onderzochten of wij geene oorzaak van klacht gaven. En is het onze meeuingdat we wel eens vervelend moeten zijnochlaat ons dan de verveling, dio anderen ons aandoen, gelijkmoedig dragen. 'tls ook do vraag: of ze wel vervelend zijn, van wie wij dat zeggen, 't Zijn soms de boste meusoheu, die wij alleeu vervelend vinden, omdat ze niet naar ons patroon gekuipt zijnof omdat zo voor het oogen- blik goedvinden andere gedachten to hebbenandere dingen te doon, dan wij zouden wonsehen. Men moet zich ook wel eens wat verveling getroos ten, om "den een te winnen, den ander te helpen. Dat wil niet alleen zeggen, dat we in ons eigen belang de zwakheden van anderen moeten dragon; maar dat we om nuttig te zijn voor anderenineuig- malen taai geduld noodig hebben en met welwillend heid zonder morren of klagenplaats moeten geven aan 't geen ons eigenlijk verveelt. Er zijn niet alleen vervelende mensehen maar ook vervelende zakenwerkzaamhedenplichten en plicht plegingen lectuur, bezoeken en wat niet aldat u al tegenstaat eer gij er aan begint, maar waar gij toch door moet. In dat woordje moet ligt de beste kracht om zul ke dingen moedig aan te pakken. Wat onvermijde lijk, noodzakelijk is kan niet vervelend zijn, ten ware men geen lust heeft zijne roeping te vervullen en met tegenzin doet wat het verstaud zegtdat men doon moet. Het is hier weder als met zooveel meer zaken in do wereldwij scheppen ons zelvea onaan gename aandoeningen en ervaringenen omdat we dat niet weten willenzoeken we do oorzaak daar van buiten ons. Doch ik moet oppassendat ik voor mijne lezers niet vervelend wordt, en daarom zal ik niet verder uitweiden, ofschoon er van die dingen zijn, die men tot vervelens toe zeggen of herhalen moetomdat ze dikwijls het eone oor in en hét andere weer uitgaan. A li I) i: It L A 1». In deze week is weder eone vergadeiiug gehouden van de Zeenwsehe Maatschappij voor Landbouw en Veeteelt, 't Was geen mooi weer en men zou liever bij de kachel gezeten hebben dan door eene natte weide te loopenwaar misschien heel veel moois te zieu was, maar waar de wind a eene rilling over de leden bracht, die u voor het mooiste onvatbaar maakte. Toch is er weder eene groote menigte geweest, is er veel geredeneerd, zijn er veel belooningen gegeven en hebben velen heel veel pleizïer gehad. Bij de ope ning der verg-adering heeft de voorzitter geklaagd, dat de landbouwvoorlezingen weinig bezocht werden en dat men die zou moeten verminderen. Onze land- bouwors schijnen het zoo goed te weten, dat ze door niemand behoeven voorgelicht te worden en volgens huu begrip weten de raenschen van onzen tijd niets meer dan die van voor honderd jaren. Intusschen zjjn de tijden toch wel wat veranderd en moet men de ba- keus verzetten. Daarom werd er geraden wat meer aan zuivelbereiding en warmoezerij to doendaar ver moedelijk daarmede in onzen tijd meer te verdienen is. 't Is te hopendat men ditmaal niet voor doovc- mansooren zal gepredikt hebben. Na de werkzaam heden die natuurlijk heel afmattend warenhebben de leden een rijtoertje gemaakt en even natuurlijk hebben ze samen vriendschappelijk gegeten. Wie dan leeft, mag een volgend jaar naar Kruiningen komen, waar men dan bijeenkomen zal, om den Zeeuwschen landbouw al weder verder vooruit te brengen. BUITEN Ij A i\ D. Een „vereenig-ing tot het tegengaan van tabakroo- ken op jeugdigen leeftijd" hoeft zich dezer dagen te Londen gevormd op een in Eveter Hall gehouden vevgadeiiiig. Ér waren vele belangstellenden aanwezig en een aantal bewijzen van instemming ontvangen. Dr. Ri chardson, de voorzitter, verhaalde, dat hij, toen hij 23 jaren oud waseenigen tijd een rooker was go- weest, maar weldra, omdat hij er een slechte spijs vertering door kreeg, zich, hoewel met moeite, het gebruik van tabak weer had afgewend. Het beginnen met rooken op jeugdigen leeftijd is volgens hem uiterst nadeelig. Voornamelijk omdat het de oorsprong van het drankmisbruik is. De po gingen tot beteugeling daarvan zouden zeker krach tig in de hand gewerkt worden als men niet zoo vroeg met rooken begon. Daarenboven heefc het rooken op het gestel der jongelieden een zeer noodlottige uitwerking. Zonder eenig lichaamsdeel in het bijzonder aan te tasten, heeft het een algemeenen toestand van zwakte tenge volge, daar het den regelmatigen bloedsomloop ver stoort, en zoo do voldoende voeding van het lich aam belemmert, terwijl het de zenuwen verslapt. Er liet zich niemand hoorendie van een tegen overgesteld gevoelen was, en den handschoen voor de door velen zoo geliefde tabak opnam. Met algemeeno stemmen werd tot oprichting van de vereeniging be sloten die, door nader te bepalen middelen, het ta- bakrooken op jeugdigen leeftijd bestrijden zal. In het Amerikaanscho stadje St. Parijs (Ohio) moe ten de tapperijen en koffiehuizen to G uren 's avonds gesloten zijn. Om de waarde van dit voorschrift recht te beoordeelen, zon men dienen te weten, hoe laat ze des morgens geopend worden. Misschien staan de menschen daar heel vroeg op en gaan ze daarom vroeg te bccl. Uit New-York wordt bericht, dat daar zooveel Russische Joden aankomendat men er geen raad mede weet. Er zijn er duizenden meer dan waarvoor gezorgd kan worden. De arme verdrevenen zijn op die wijze niet veel gehaat. Was er nu nog maar eens een Koning, die hun opdroeg Jerusalem en zijn tem pel weder in den vroegeren vorm op te houwen. nijf It U E 1. Een Eugelsch scheikundige vestigt de aandacht op het rijstebier, dat in Japan veel gebrouwen en gedronken wordt, en meent, dut men dit ook wel in Europa zou kunnen bereiden. Ongelukken, Dwaashedenenz, In het dorp Made (N.-Brabaut) moeten de belas-

Volksblad | 1882 | | pagina 2