FEUILLETON. ALV1BTIÏTTIE IN. TE KOOP: TE KOOP: TE KOOP: Koolteer të Koop TE KOOP: VERKRIJGBAAR ZOETE IN ZURE APPELSTROOP, Men zou er om laclien, als de zaak niet zoo ernstig wasnu merken wij er liever een treurig bewijs in opvoor de waarheiddat het oude spreekwoord van de havervordienende paarden nog steeds van kracht blijft. En waarom wordt e9n loven in ontbeering en ar beid, een loopbaan vol moeite en bezwaar, bij ge trouwe plichtsbetrachting niet beter beloond? Daarvoor worden allerlei redenen bijgebracht, als leemten in de wet en leegte van de schatkist enz. enz., maar eigenlijk is het, omdat men uitgaat van de stelling; die mensch heeft minder behoefte, kan het met minder doen 't is maar een man op klompen. Als allen even mooie schoenen konden dragenzou het misschien ook niet goed zijnmaar laat men de waarde van den persoon en de belooniug van zijn arbeid toch niet naar het bekleedsel zijner voeten, naar zijn stand, bepalen Wie zich op klompen een man toont, verdient, dat de menschen met laarzen eer biedig den hoed voor hem afnemen. N E DRR_LAN l>. Door de eerlang te ondernemen bedijking van Schorren onder Maire en Rillandzal Zuid-Beveland opnieuw een gedeelte van de gronden herwinnen, welke in het oostelijk gedeelte, ter grootte van ruim 32.000 gemetenen daaronder van Maire en Rilland 4050 gemetendoor den noodlottigen watervloed van 6) DE MISDAAD ONTDEKT. „Waar is Anthouij?" „Dat is nog het ergste van alles. Anthony heeft zich uit de voeten gemaakt. Voeg daarbij den twist, de bedreiging, het mes, en het zonderlinge feit, dat er niets weggenomen, geen slot geschonden is en tot welke gevolgtrekking komt men?" De heer Slater schudde het hoofd en zag er veel minder bemoedigd uit dan zijne woorden luidden, toen hij antwoordde: „Wel, laat ons hopen, dat Anthony zich van al die beschuldigingen weet vrij te spreken. Het lijkt inderdaad zeer zonderlingmaar wij kunnen niets zeggen, tot wij zijne verklaring gehoord hebben. Daar komt juist Carson aan." De detective was een lang man van onge veer vijf-en-dertig jaar, met blauwe oogen en een blonden baard. Hij sloot de deurrichtte zich in zijn volle lengte op en trad naar de beide heeren toe. „Welmijnbeer Carsonwelk een droevig geval." „Dat is het mijnheer treuriger dan ik in lau- gen tijd beleefd heb. Ik onderstel, dat uw firma het voor den jongen man zal opnemen, niet waar? Ik beb hem gevondenhij zal morgen voor het hoi verschijnen." Nu gingen zij met hun drieën naar de kamer van den overledene, nadat Carson zijn hoed afgezet en dien op een stoel geplaatst had. Een schrijftafel met ,een cylinder stond in het midden van het vertrek en daarachtereeu als noteboomhont geverfde brand- 5 Nov. 1530 en den daarop gevolgde van 2 Nov. 1532 verloren zijn gegaan. BUITENLAND. Door een Zwitsersch blad wordt een middel aan de baud gegeven voor winkeliersom te voorkomen, dat in hun kasten uitgestalde voorwerpen verschieten. Het bestaat daarindat men lichtgeel gekleurde glasruiten in de vensters zette, of de bestaande rui ten niet een dun laagje kopaal-vernis bestrijkt. De nadeelige werking wordt alleen aan de witte stralen van het zonlicht toegeschrevenals zij een weinig geel gekleurd zijn moeten zij onschadelijk wezen. Het middel heeft ten minste het voordeel, dat men gemakkelijk de proef er mee kan nemen. Een middel om zwarte glacé handschoenen die af gesleten maar nog niet gescheurd zijn wat op te knappen is, de afgesleten plekken in te wrijven met mengsel van een theelepeltje slaoliewaarin een drup pel zwarte inkt gedaan is. Het kwaad is dan terstond verholpen en de handschoen ziet er dan weer vrij ordentelijk uit. KERKNIEUWS. De heer Dommisse, prcd. te Biczeliugc, is beroepen te Lage Zwaluwe. kast; eenige schilderijen versierden de muren; naast de brandkast bevond zich een deur, die zelden ge bruikt werd en toegang gaf tot de fabriek. De meest zorgvuldige onderzoekingen hadden geen enkel spoor aan het licht gebracht dan het mes met het witte heftdat nn aan het politiebureau in veilige bewaring was. „Wat denkt gij er van, Carson?" „Niets, mijnbeer. Er is geen enkele aanduiding te vinden dan misschienhoe zonderling het schijnt dat bet mes vergeten zon zijn. Als ik het gedaan hadzou ik mogelijk mijn zakdoek of iets dergelijks vergeten hebben, maar liet mes zelf nooit. Heel raar ook, dat de sleutels in den lessenaar staken. Als zij gebruikt waren om de brandkast te openen en er iets uit te halen „Alles was in orde," viel Sinnot in. „Ik zeg, als de sleutels gebruikt waren, dan is de moordenaar buitengewoon kalm te werk gegaan toen hij daarna den juisten sleutel wéér in het slot stak, alsof er niets gebeurd was. Als men het mij vraagt, dan zeg ikdat het merkwaardig veel van oen zelf moord heeft. „Voorloopig kunnen wij hier niets meer doen, dunkt mij", merkte de heer Slater aan. „Laat alles staan zooals het is, rui]nheer Sinnot. Deze schotels kunnen naar de restauratie teruggebracht worden. Arme mailhij dacht zeker nietdat het zijn laatste maal zou zijn. Komt, laat ons gaan." „Het eerste onderzoek begint morgen om tien uur, mijnheer", zeide Carsou. „Dank u, ik zal er zijn." Met deze woorden ver trok de lieer Slater. (Wordt, vervolgd.) Deden den 28 Maart overleed onze geliefde broeder IIENDRI- RUS JOSEPIIUS VAN IIOVEin den ouderdom van 46 jaar en ruim drie maanden. Namens de broeders en verdere familie. eene zeer vielen prijs. goede Piano, tegen ei- A dr. bij den uitg. dezes. een lamdragend Welschaap reke ning half Aprilbij FRENKS in de Voorstad. beste gegoten en gezifte Kalk bij A. SMIT. a 5 cent per liter. M. B. SCHIPPER. twee gebruikte Blaasbalgen, zoo goed als nieuw. Te bevragen bij J. W. Van de WEERT, Sint Jacob- straat. bij Job. Van Asperen Vervcnne, Kade, Goes, en voor vreemde vogels.

Volksblad | 1882 | | pagina 2