Extra Extra gen. In den spoortrein van Parijs naar Berlijn had den zij 60 kilo half geroosterd vleesch en 40 liter mosselen meegekregen. Daarvan was bij hunne aan komst nog een weinig vleesch over. Na in vigilantes van het station naar een ledig gedeelte van het struis vogelhuis in de Diergaarde te zijn overgebrachtbe gonnen zij terstond vóór het gebouw een vuur aan te leggen en schenen zich te midden van een ver- stikkenden rook en eene geduchte dwarling vau von ken recht op hun gemak te gevoelen. De mannen verdeelden het overgebleven vleesch onder elkaar, zetten ieder den voet op zijne portie, gingen vervol gens zitten, begonnen met de nagels het vleesch af te schilferen, en zoodra zij zich voldoende bediend haddenkregen de vrouwen en kinderen de rest. Na den maaltijd giugen allen in het gebouw, alwaar de mannen weldra zoo ijverig sigaren zaten te rooken, dat de geheele ruimte met damp gevuld was. Wat het voedsel betreft, zoo lusten ze liever zeehonden- dau ruud- of ander vleesch, maar een stuk vetkaars is en blijft toch nog altoos hun grootste lekkernij. Het is een dommaar vreedzaam troepje. Onrijpe appels. Hoe de industrie van alles partij weet te trekkenmoge hieruit blijkenIn het stadje St. Goarshausen werden ongeveer 1800 centenaar af gevallen onrijpe appelen verzondenvoor een chemische fabriek nabij Nijmegen bestemd. Per centenaar werd 72 a 78 c. betaald, zoodat een artikel, dat doorgaans wordt weggeworpen, in dit geval ongeveer f 1580 opbracht. De Groenlandersdie in dienst staan van de ko ninklijke Deensch-groenlandsche handelmaatschappij krijgen eiken morgen 2/4 Pügl (liter) brandewijndie terstond opgedronken moet worden. Men heeft echter ontdekt dat zij, om genot en voordeel te vereenigen, den brandewijn in den mond hielden tot zij buiten kwamen, en hem dan verkochten aan inboorlingen die niets gekregen hadden. Om dien smakelijken, maar ongeoorloofden handel te beletten, is nu be paald dat ieder manna het ontvangen van zijn slokje „dank u" moet zeggen. Graaf Branicki heeft een veertigste deel van zijn vermogen aan de armen van Parijs vermaakt. Daar zijn vermogen ongeveer 8 millioen frs. bedraagt, krijgt de „Assistance publiek" derhalve 200,000 frs. Heel mooi, is men geneigd te zeggen, als men boortdat de armen zooveel duizende francs krijgen maar heel leelijk zeggen we, als wij hoorendat maar een veertigste deel van zulk een vermogen aan de armen komt, terwijl misschien de andere negen en dertig deelen slechts dienen, om den schat van rijken te vermeerdei'en. Een Engelsch parlementslid, de heer Samuel Mor- ley, heeft aan de Nottingham-bibliotheek een som van 500 Pst. aangebodenom een bibliotheek voor kinderen aan die inrichting te verbindenen zoo het jonge geslacht, vooral van den werkmans- en klei nen burgerstandgezonder en degelijker uitspannings- lectuur te verschaffen, dan die nu binnen hun be reik komt. Zoo iets van gezonde kinderlectuur zou elders ook wel te gebruiken zijn. Door de kindereu goede boe ken te gevenleert men hen smaak krijgen voor wat goeds en worden ze bewaard voor dien ziekelijke lust om boeken te lezeudie ze niet begrijpen of die hen voor het werkelijke leven onbruikbaar maken, zoo ze hen al niet tot bleeke huichelaars vormen. In Californie is een werktuig uitgevonden, waar mede aardappels uitgeperst en gedroogd worden. Hier mede worden de aardappels verwerkt tot een grof meel, dat zeer veel op gebroken rijst gelijkt. Dit meel kan jaren lang bewaard worden, zonder zijn natuurlijken smaak te verliezen. Door deze bereidingswijze behoeft men voor aard appelziekte en Colorado-kevers niet dezelfde vrees meer te koesteren als vroeger. Voorzien van eene behoorlijke hoeveelheid van dit meelkan iedere huismoeder getroost den winter in gaan, een slechten oogst afwachten en behoeft zij de hooge prijzen van goede aardappels in het voqr- jaar niet meer met angst te gemoet te zien. Ongelukken, Dwaashedenenz. De crinoline begint in Amerika weer mode te worden. Zij wordt in New-York reeds dooreen aan tal datnes gedragenen de fabrikanten kunnen bijna niet aan al de bestellingen van dit artikel voldoen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Dhr. I. Viiike, predikant te Willige Langerak heeft yoor Ove- zande bedankt. Te 'a-Heer Hendrikskinderen werd beroepen de candidaat Talma, te Utrecht. Dhr. Hengeveld, pred. te Schore; is ook beroepen te Rumpt. Dhr. H. Van Selms, te Nisse, is beroepen te Bruinisse. Bij de Doopsgezinde gemeente zal Zondagmorgen te 10 uren, dhr. Dijserinckpred. te Vlissingenden predikdienst vervullen. Dhr. Varossiau, hoofdonderwijzer te Heinkenszandis als zoodanig benoemd te Woudrichem. Tot ons leedwezen over leed heden Lie veil Maartense, in den ouderdom van 58 jaren. Wij verliezen in hem een trouw en eerlijk dienaar, die gedurende ruim 26 jaar met onverdroten ijver ous heeft gediend. Zijn na gedachtenis zal bij ons steeds in gezegend aandenken blijven. Goes 28 Oct. 1881. NORTIER MOLIJN. goode qualiteit ïnn 22x/g cent per halve portie bij Wed. B. FAliERlJ DE JONGE. mmm mimm. Op Maandag, 31 Oct. 1881, des morgens te 10 uren, in het gemeentehuis te Kapellezal meu ten overstaan van den Notaris VAN DEN BUSSCHE, publiek verkoopen: wassende in onderscheidene Losschen in KapelleWemeldimjeKloetinge Kattendijke en Schare gelegen. Iuformatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goes, en bij voornoemden Notaris. OPENBARE YEM00P1NG. 0p Woensdag3 November 1881 des morgens te 11 urenzal men nabij de hofstede van den Eerz. J. Dis Deeu te Driewegenten over staan van Notaris VAN DEN BUSSCHEpubliek verkoopen 4000 droge Olmen .Mutsaards. 13 a 13 vaam Hout. InfbrmatiSn te bekompn ten kan tore van den heer W. jPELjjEte Goes en bg voornoenien Notaris. Terstond te Huur: een gemeubileerde Kamer met Slaap kamer desnoods met huiselijk ver keer Aures: bureau Volksblad. Bij nette Burgerlieden bestaat ge legenheid kost en inwoning te be komen voor een Jongeling de Bur gerschool bezoekende. Te bevragen per franco brief, onder letter Z., aan het bureau van dit blad. ADVEETENTIEK

Volksblad | 1881 | | pagina 3