laartienKachels en Keukenfornuizen, Demi-Saisons, Keuze uit ruim 200 stilte!!! .,a jdv:ebts^tieit. v e r k o o pi n g Wed. J. C. MASSEE &Z0011, EDE R I; A «I D. Eene, te Deventer overleden rijke dame heeft haar geheele vermogen beschikt tot het houwen van een gesticht voor oude schippers oi hunne weduwen. Dit gebouw zal eerlang gereed zijn. Voor neefjes en nich tjes, die op eene vette erfenis gehoopt hadden, mo ge het een streep over den neus zijn, maar niemand zal ontkennen, dat deze rijke een goed gebruik van haar vermogen heeft gemaakt. Van ouderscheiden kanten gaan stemmen opdie het afkeurendat ontvangers der belastingen in her bergen zitting houdenwaardoor aanleiding tot drank gebruik gegeven wordt. Het ziet er waarlijk treurig uitals men een dergelijk herbergbezoek moet tegen gaan, om misbruik voor te komen. Wij zouden liet gaarne ziendat heeren ontvangers op andere plaat sen de lasten konden ontvangenmaar vragen toch of dan het kwaad geweerd zou zijn Men moet dau ook geene verkoopingen of verpachtingen meer in herbergen houden en er niets laten gebeurenwaar door het publiek daarhenen gebracht wordt. Wij ver oorloven ons ook de vraag of, als men de vereeni- gingen van veel menschen naar eene andere plaats henen leidt, de vrienden dan daar op een droogje zullen zitten? Op ontelbare plaatsen in ons vaderland worden ten toonstellingen gehouden van bloemendoor de burgers gekweekt (de zoogenaamde Floralia). De lust schijnt aautewakkeren en de belangstelling hooger te klimmen. In tegenstelling daarvan willen andere plaatsen van die zaak niets weten, of zijn er althans geheel onver schillig voor. Het schijnt dat men hier en daar liever de doornen groeien en het onkruid tieren laatdan bloemen te kweeken. In het nieuwe ontwerp militiewet is de dienstver- vanging behouden. Jammer voor hen, die alle Ne derlanders tot soldaten willen maken, eu die er zeker niet aandenkendat, hoe meer sabeldragers er zijn destemeer misbaudelingen en ongelukken kunnen ver wacht worden. BUIT EJÏ L A IV' I». Alle tuinen, weilanden, fabrieken tusscben Luik en Verviers staan onder water door de overstroomiug van de Vesdre. Te Verviers stonden de straten onder water en konden de bewoners slechts uitgaan door op stelten te loopen; gelukkig duurde deze toestand niet lang. De Maas heeft het voorbeeld van de Ves dre gevolgd en is buiten haar oevers getreden. In Engeland wordt belasting geheven op de speel kaarten. Zij bedraagt slechts 3 stuivers voor het pakket en bracht toch in het afgeloopen jaar eene som van f175,836 op. Ongelukken, Dwaasheden, enz. Onze brave Prins Prederik zal begraven worden in een looden kist, met satijn gevoerd, en daar om henen een kist van mahonihout, rijkelijk met zilver versierd. Er zal dus een heel kapitaal met hem begraven wordenmaar het vorstelijk lijk zal in den donkeren grafkelder, evenals dat van den bedelaar in zijn rnwe kist, tot stof vergaan. Dezer dagen werd door de Koningin van Enge land eene wapenschouwing gehouden in Schotland. Het was natuurlijk, o zoo mooi! 40000 soldaten in mooie pakjes bij elkander; eene Koningin met groot gevolg en eene onafzienbare menigte van toeschouwers, en het regende zoo, dat de arme soldaten, die hier eene vertooning moesten gevenbijna in den grond zakten. Alsof de dienstboden al niet genoeg te zeggen hebbenhebben de vrouwelijke dienst- en werkboden te Morges, in het Zwitsersehe kanton Waadtland, eene vergadering gehouden om1°. verzet aan te teeke- uen tegen de dwingelandij van sommige huisvaders en huismoeders2°. te overleggen wat zij kunnen doen om hooger loon bij minder werk en 's avonds meer vrijen tijd te verkrijgen. Zij hebben eene com missie uit haar midden benoemd, om dienaangaande in eene volgende bijeenkomst de noodige voorstellen te doen. Er wordt niet bij vermeld, dat de dames en hee ren zich vereenigd hebben, om zich te verzetten te gen de eiseben der dienstbaren. Een zonderlinge werkstaking is teWeenenuit- gebrokenen welonder de bierdrinkers. De prijzen van bet bier waren in den laatsten tijd in de Oostenrijksebe hoofdstad aanhoudend hooger geworden, zonder dat zelfs de knapste bierdrinker daarvoor eenige geldige reden kon bespeuren. Daarom hebben nu de verbruikers beslotengeen bier meer te drinken vóór de brouwers bet weer tegen de vroe gere billijke prijzen leveren. De brouwers blijven echter op hun stuk staanen troosten zich met de hoopdat zulk een drinbstaking niet lang kan duren. Het is nu de vraagwie 't het langst kan volhouden. KERKNJEUWS. Ds. H. Van Selms, te Nisse, heeft voor het beroep naar Aal ten bedankt. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Wilhelmi- nadorp, dc heer M. C.Göpner, candidaat. Bank van Leening-. der Panden over het le Kwart. 1880, op Donderdag', 22 September a. s., 's namiddags te half twee uren, in het koffiehuis ,,de Prins van Oranje" te Goes. TE KOOP: 2 zeer goede Schuifkozijnen met ramen, hoog 2.28 en breed 1.35 Meter. Adres bij den uitgever dezes. ONTVANGEN in verschillende modellen bij W. BLOK. berichten de ontvangst van eene partij volg-ens de nieuwste modellen en laatste verbeteringen.

Volksblad | 1881 | | pagina 3