NOUVEAUTÉS Dames Glacé-Handschoenen- aeveeteïttieh OPENBARE TERMING. 1°. Een Woonhuis en Erve, 2». Een Woonhuis en Erve, VERKQOPiNG Kruit, Hagel, Patronen. en Ontvangen voor de kei-mis zeer vele voor Dames en kinderen. P. A. DE ElGlN Y. NEDERLAND. De getrouwe schoolbezoek ers te Ellewoutsdijk zijn met premiën, getuigschriften en prenten begiftigd. Wjj verblijden ons in den ijver der jeugd en niet minder in dien van de belangstellendendie het ge ven van belooningen mogelijk maakten. Toch is het jammerdat dergelijke kunstmiddelen moeten worden aangewend, waar het de plicht der ouders is te zorgen, dat de jeugd zonder verzuim van de school gebruik maakt. Zij schijnen niet te begrijpen, dat, als ze zoo vroolijk kijken omdat Jantje een prent gekregen heeft, ze wel huilen mochten over eigen traagheid en nalatigheid, die aan anderen overlaat of opdraagt, wat zij zei ven moesten doen. De jachtliefhebbers in Groningen en Friesland hebben zich vereenigd, ten einde door het uitloven van premiën aan hendie bekeuringen makenwe gens het in gesloten jachttijd verkoopente koop uitstallen of vervoeren van wildmiddelijk het stroo pen te keer te gaan. Zulk eene vereeniging zou op andere plaatsen ook wel nuttig kunnen wezen. BÜJT EJVL AND. In Rusland worden voortdurend moordaanslagen tegen den Keizer ontdektzoodat Z. M. alles behal ve een gerust leven leidt, 't Zou wel niet mogelijk zijn die te voorkomen door aan de eischen van heethoofden toe te gevenmaar somwijlen toch moet men vragen of de heeren Koningen en Keizers lief hebberij hebbenom in gestadige onrast te zijn als zij ook billijke verlangens tegenstaan en hunne volken liefst regeeren met eene gestrengheid en hooghartigheid, die in onzen tijd niet meer te huis behooren. De Zweedsche regeering heeft alle loterijen en der gelijke ondernemingenalsmede het verkoopen van loten, ook voor rekening van vreemde loterijen, ver boden. Er zijn dus nog verstandige regeeringen, die het geluk van hun volk in wat anders zoeken dan in het bezit van kostbare legersen die het geldverspil- len, zooveel zij kunnen, tegengaan. A I. L E R L E S. De brievenbestellers te Goes loopen tegenwoor dig 's avonds verlicht door de straten. Als men nu nog niet verlicht wordt, weten wp het niet. Ongelukken. Dwaasheden, enz. De bakkers hebben het brood al een paar cent Zij doen dit met het oog op den te verwachten slech ten oogst. Zullen zijals de oogst zich weer eens goed laat aanzien, zich haasten om af te slaan? Als zij nu verder ook maar goed en voedzaam brood leveren dan is het ons wel. Wat al ongelukken staan er in de courant! Zoo hoort men gedurig zeggenen men heeft gelijk. Maar wat men niet zegt en niet begrijpt is, dat het ergste ongeluk is de onvoorzichtigheidwaardoor zoo- veleu zich rampen op den hals halen. Daar hebt gij die spoorwegongelukken. Meerendeels zijn die het gevolg van onvoorzichtig heid of overdreven haast. De gejaagdheid wordt in onzen tijd van vooruitgang zoo vergedreven, dat men zelfsna een paar uren gespoord te hebbenzich geen paar minuten meer gunt, om behoorlijk met uitstappen te wachten totdat daartoe de tijd is. Me nigeen boet die haast met zijn leven. Men deed veel, beter met wat meer hieraan te denken. Thans geeft men zoo vaak onverdiend aan de spoorwegdirectiën de schuld. Men berekent, dat de Koningin van Engeland een vermogen bezit van ruim 180 millioen gulden en (lat zij van haar jaarlijksch inkomen van 5 millioen telkens de helft oplegt. Wat zulk een menseh vrij willig een last draagtdie duizenden haar zouden willen verlichten Op Vrijdag, 9 September 1881, des morgens te 10 urenzal man in de herberg, bewoond door Jan Korstanje, te Wolfaartsdijk, ten overstaan van Notaris VAN DEN BUSSCHE. publiek verkoopen: te Wolfaartsdijk, wijk A no. 81kadastraal bekend sectie T no. 217, groot .53 aldaar, wijk A no 82 kadas traal bekend sectie F no. 218, groot—.—.48 aankomende den erfgenamen van Adriaan Van der Bliek en Maria Ossewaarde. DAARNA, ten sterf huize van laatstgenoemde: eene partij Meubilaire Goederen, bestaande in: 1 KabinetLadetafelKlokTafels, Stoelen, Spiegels. Glas- en Aarde werk Arbeidersgereedschap en meer andere Roerende Goederen. Informatiën te bekomen ten kan tore van den heer W. PELLE, te Goes, en bij voornoemden Notaris. Leening-. Bank van der Panden over het le Kwart 1880, op Donderdag, 33 September a. s., 's namiddags te half twee uren, in het koffiehuis .,de Prins van Oranje" te Goes. Wed. A. Van de WEERT, Korte Kerkstraat. De Patronen worden met best Duitsch kruit gevuld. TE KOOP: Orgel voor f 70. Adres bij den uitgever dezes. TE KOOP: Spek 4-5Worst 40 en Krippen a 3772 Cent per halve kilo. J. VOOIS, Nieuwstraat. Te koop gevraagd; 8 a 9 honderd bossen Gerste- of Tarwestroo, Opgaaf van prijs ge lieve men te zenden aan den Heer W. L. KAKEBEEKE, te Goes- 5 EEN PARTIJTJE fijne qualiteit2knoops a f 1,25.

Volksblad | 1881 | | pagina 3