loovig, om niet te zeggen, even dwaas en verblind. Die liefhebbers zonden zooveel geld niet aan aan kondigingen geven en zulke goede zaken niet doen, als het publiek maar een greintje verstand toonde. Ieder zegt wel: „ik laat mij niet beetnemen", maar hij is als de muis, die iu den val loopt, omdat hg meent er wel weder uittekomen. In dit opzicht mocht men wel wat meer toegeven aan de zucht om voor naam te zijn. Men laat liefst zijn jas bij den besten kleermaker makenmaar men laat zijn maag of zijn been of zijn oogen verknoeien door een beunhaas. Men moet het zelve maar weten. Wil men door een kwakzalver omvergeworpen of door een knap man op de beenen gezet wordendat staat aan ieders keus; maar ofschoon ik ieder de vrijheid Iaat, om zich fatsoenlijk te laten verminken of vermoorden, zou ik toch liefst radenom niet te luisteren naar het kwaken van den beunhaasmaar als een ver standig mensch aan een verstandigen arts goeden raad te vragen, want zijn er ook die u verzekeren, dat ze door kwakzalvers genezen zijn, ze zouden u de ooren doof praten, als zij allen nog spreken kon den die door kwakzalvers naar het graf geholpen zijn. NEDERLAND, Dezer dagen werd in eene der Zeenwsche Cou ranten geschrevendat men het den landlieden op de markt te Goes kon aanzienhoe zij vol verwachting waren van eenen goeden oogstten gevolge van den fraaien zomer. Thans zullen de troniën wel wat an ders aanwijzen, tenminste wij hebben ze gehoord en gezien, die alles behalve ruim waren op het pnut van den oogst. Maar ze wisten ook voor eenige da gen nietzal men zeggendat het zoo mildelijk zou regenen. Zeker wisten ze dat niet, maar men moet dan ook maar niet te haastig vroolijk zijn en de huid verkoopen voor de beer gedood is. Trouwens dat valt nog al niet in onze landliedendie door gaans meer leeuwen op den weg ziendan er ge woonlijk op komen. De vraag zou zijnwie het voor- barigste wasde hoer die te veel verwachtteof de wandelaardie op het gezicht van den boer laswat aan zijn gemoed vreemd was. De Maatschappij voor Volkskoffiehuizen te Amster dam zal binnenkort een tweede koffiehuis openenop den Haarlemmerdijk. Het eersteop het Rapenburg wordt aanmerkelijk uitgebreidten einde aan de groote vraag naar logies beter te kunnen voldoen. Te Amsterdam is een algemeen Annoncenhureel in Amerikaanschen trant opgericht. De advertentiën worden op doek geschilderd achter spiegelrniten van 2 X l1/» Meter. Het mooiste echter is, dat er eene 30ort draaimachine aan verbonden is, zoodat elke advertentie, 11a een half uur door eene andere wordt vervangen. Zij komt eenmaal per dag en eenmaal per avond aan de beurt, 's Avonds worden de ra men verlicht, waardoor de advertentiën reeds op verren afstand zichtbaar zullen zijn. Voor eenigen tijd was hier sprake van banken te plaatsen, waarop annonces konden gedaan worden. Sedert hoorden wij er niet van. Misschien wil men eerst de kunst overmaken en zullen we banken krij gen met draaiwerktuigenwaarin men, op de wijze van een mallemolen, draaiende alle mogelijke adver tenties zal kunnen lezenmet of zonder orgel. Bij den Schietwedstrijd tnsschen Nederlandsche I Schutterijen te Antwerpenheeft eene rustende ('t was een Zuid-Hollandsche) den prijs behaald. Mocht zij dien met rusten verkregen hebben't zou zeker goed- kooper geweest zijn en Intnsschen blijkt hier al weer, hoeveel het vaderland aan zoo'n rustende schutterij verplicht is en van hoeveel belang zulke niet-rustende rustende schutters zijn. Onder het garnizoen te Bergen op Zoom zijn ge vallen voorgekomen van roodvonk. Nu heeft men er tenten henen gezonden voor het gevaldat er meer dere zieken komen, ten einde dan de lichting '78 te laten kampeeren. De soldaten naar hnis zenden, zon misschien eenvoudiger en voor hen en hunne betrek kingen aangenamer geweest zijn, maar zoo bezorgd is men, om de besmetting niet te verspreiden. In Zweden gaat men nu ook straten en pleinen met electrisch licht verlichten. Naar wij vernemen, bestaat er gegrond uitzicht, dat men over honderd jaren ook hier te lande daaraan zal gaan dénken. BUITENLAND. De President der Vereenigde Statenop wien on langs een moordaanslag geschieddeis nog lang niét hersteld en zelfs was in de laatste dagen zijn toe stand minder gunstig. Hst Turksche Rijk heeft eene verbazend groote schuld en de Pretan denkt er niet aanzijne schuld- eisehers maar iets te betalen. In alle landen .zitten de geldhebbers met papieren in den maag, waar ze veel van hoopten, maar niets van kregen. Dat is het pleizier van effecten te hebben. Nu heeft de Turksche Majesteit eens heel eerlijk willen zijn en aan zijne sehuldeischers eenige der inkomsten van zijn schat kist willen afstaan. Toevallig heeft hij echter die bronnen van inkomsten aangewezenwaartan hij zelf niet trekt, zoodat men zich vooreerst de vingers niet blauw zal tellen. Hoe zoo'n groot heer toch liefderijk voor zijn minderen zorgt! De Amerikanen beginnen uitstapjes naar Europa te maken. Zaterdag vertrokken uit New-Tork acht stoomschepen, met niet minder dan achttienhonderd reizigersdie alleen voor hun vermaak naar Europa komen. In de vorige week bedroeg hun aantal ruim elfhonderd. Voor het meerendeel trekken zij naar Frankrijk, Duitschland en Zwitserland. In Frankrijk heerschl een ware werkstakings-manie. Nu willen zelis de koorknapen van verschillend^ Ja^ rochies te Perignenx het werk staken, iiniiea- hunb geen verhooging van vijf en twintig centimes vobr eiken keer dat zij zingen, wordt toegestaan. Men denkt aan hun eisch te zullen moeten toegevendaar bij hun vertrek de kerkdienst niet weinig zon lijden en men maar niet dadeljjk andere geschikte koristen in hun plaats heeft. ALLERLEI. Een oud, blind paard van een pachter te Bridgo- ten, in St. Louis (Ver. Staten), dat men altijd vrij liet rondloopenraakte onlangs onder de hg^nkorven van zijn meester verdwaald, gooide er een paar om ver, en werd door de zwermen woedende bijen dood gestoken, zonder dat de bewoners der haev'è iets konden doen om het te redden. In twintig minuten hadden de diertjes hun vijand afgemaakt.

Volksblad | 1881 | | pagina 3