Korte en Lange Turf, D "V" EBTI JsF TIE IsT. OPENBARE VERKÖOPINU een Woonhuis en Erve met Tuin, VENDUTIE, *T een Inventaris van een Smederij HORLOGrE'S, KLOEKEN, PENDULES ETC., 'W Jp den neus kijken moetals met den volgenden winter menige vrager en klager achter blijft, omdat hij zich zei ven geholpen heeft. Beter dat ik beschaamd sta, dan dat gij met een open hand moet komen. Eilieve, laten we eens beginnen met eene kleinig heid en als het niet blijkt, dat ik gelijk had als ge over eenige maanden niet zegt, dat ik u goed geraden heb; als er niet een appeltje voor den dorst uit uw sparen is gegroeid, dan beloof ik u vooreen ander jaar een gratis-exemplaar van het Volksblad, om u ten minste een cent ie laten besparen. Maar ik wed, dat ge dat niet eens wilt. Wie zal het raden ODËRL 4 N D. Goes. Dinsdag 11. was het algemeene vergadering van de Vereeniging voor Volksvermaken. Van de 539 leden waren maar 27 tegenwoordig. Wel een bewijs van het onbegrensd vertrouwen in het bestuurmis schien ook van minder belangstelling in eene verga dering, die mmder bepaald vermakelijk kon genoemd worden. Toch was er reden van vroolijkheidals men den gunstigen staat der finantiën vernam en de rekening met toejuiching en dankbaarheid kon goed keuren. Het gebeurt niet alle vereenigingenwat Volksvermaken vermelden kondat een vroeger tekort van f 60,38 tot f 11,79 is ingekrompen. Met recht werd dan ook den heer Eichholtz dank gebracht voor zijne goede en ijverige zorgen en het verder beheer met rustig vertrouwen aan hem opgedragen. Het ver slag herinnerde de leden aan de feesten door de ver eeniging ingericht en terwijl zij, die er yan genoten hadden, zich verkneukelden in blijde herinnering, hoor den anderen met schaamte en spijt, hoe zij zelve veel hadden gemist en de goede bedoelingen van het bestuur hadden tegengewerktals zij om den wille van een enkel kwartje waren tehuis gebleven. Het was zeker een bewijs van dankbaarheid, dat de af tredende leden van het bestuur de HH. L. K. Bue- kee en A. M. C. de Jonge Mulock Houwee werden herkozenen het mag dan ook gezegdal sprak het niet uit het verslag, dat de heeren bestuurders alles deden wat in hun vermogen wasgelijk ook onlangs weder bij gelegenheid van het Festival bij de Land- bouwfeesten is gebleken. Alles samengenomen mag men zeggendat de vereeniging bloeitdat ondanks vooroordeel en soms ook tegenwerking r het aantal le den toeneemt en vooral, dat de volksvermaken, die men regelt en bevordert, het doel nader brengen en aan de ingeschapen zucht tot vermaak die richting geven, die voor het volksleven en volksgeluk ge- wenscht is. BUITENLAND. Er is nu weder een moordaanslag beproefd op den President der Vereenigde Staten vaii Noord-Amerika. Ditmaal was het dus geen Koning of Keizerdie in den weg stondmaar het hoofd der Republiek. Mis schien is de zaak vreemd aan de staatkunde en een voudig eene daad van waanzin of van persoonlijken haat, maar in ieder geval al weder een bewijs, dat men tegenwoordig maar aanstonds tot krasse hande lingen overgaat en evenals in vroegere eeuwen een menschenleven niet veel meer telt, dan de groente vrouw een rotten appelal hetwelk nu juist niet voor de ontwikkeling en beschaving van onzen tijd ge tuigt. Volgens de laatste berichten is de aanslag niet gelukt en schijnt er hoop op levensbehoud Vó'or den gewonden. Als men op dien weg voortgaat ëh een voudig maar doodschiet, die in den weg staan', dön zullen niet velen zich geheel veilig kunüen achten. A L L ER LEI. Niet alleen de rijkste man, ook de grootste land eigenaar ter wereld wordt in Amerika gevondep. ^et is de fabrikant Hamilton Desson, te Philadelphia die dezer dagen van den Staat Florida vier milïip^n acre gronds (1,316,000 hectaren) heeft gekpt^k,, een koop zooals nog nooit door een persoon werd, ,gedaap. Hij wil die gronden gebruiken voor zijn, gropte emigratieplannenwaarvoor hij agenten aan heiwerk zal zetten in Engeland, Duitschland en Frankrijk. Ongelukken, Dwaasheden, enz. Schitterende belooning voor diensten dën lande bewezen. Z, M. heeft aan P. Van Roon, gewezen cipier van het huis van bewaring te Culemborg,-ver leend een pensioenten laste van den Staatvan f 34 'sjaars. «r KERKNIEUWS. De caiididaat Van Schelven heeft vöor het beroep haar 's-Heer Hendrikskinderen bedankt. Beroepen te Yerseke dhr. Callenfels, pred te St. Laurens. Op Woensdag-, 20 Juli 1881, des morgeus te elf uren in het gemeefoteliuis te EUewoutsdijk, zal de eerst- ingeschreven hypothecaire scliuld- eischerten laste Johannes Sprnijt, te EUewoutsdijkten overstaan van den Notaris VAN DEN BUSSCHE, publiek verkoopen staande en liggende op bet dorp EUewoutsdijkkadastraal bekend sectie A nos. 478 en 531groot —.05.11 Iuformatiën te bekomen teu kan tore van den beer W. PELLEte Goes, eri bij voornoemden Notaris. IN LO.SSIÏFgT voor rekening van L. L. WAPSTRA. De Deurwaarder DE FOS.te Goes;zal op Woensdag-, 13 Juli 1881, des voormiddags te tien uren, in het koffiehuis ,,De Prins van Oranje", te Goes, eene groote Vendutie houden. Wie genegen is daar zindelijke goederen bij te brengen, vervoege zich ten kantore van genoemden Deurwaarder. Voor het geschonken Vertrou wen gedurende een reeks vaD-kïêfl Lchteö Uit de hand te Koop: bestaande uit een zoo goed als nieuw Aambeeld, nog niet gebruikte Boor machine, Speerbank, Klem bank, Snij-IJzersKlemmen Ezelsstalen Hamers, ijzeren Waterbak, een grooteu Slijpsteen met stelling, Blaasbalg enz. enz. Te bevragen bij J. W. VAN DE WEERT Az.Mr. SmidSint Jacobstraat, Goes. stad- en landgenootcn zijn'èü öp» rechten dank hopende gijn op volger hetzelfde vertrouwen mag geschonken worden. C. DEKKER. Mij aansluitende bij boven staande bericht ik mijn geëerden stad- en laudgenootendat fill af 5 Juli mijn WINKEL is geopend, in in het huis, laatst betvóönd door den heer C. Dekkee, hbpende gjij door een prompte accurate hpdie- ning het vertrouwendoor mijn voorganger zoo ruimachootsgenoten, waardig te maken. A. C. DAGEVOShorlogemaker Lange Kerkstraat no. 8. Goes., Juli 1881.

Volksblad | 1881 | | pagina 3